Oleje na zmarszczki – które wybrać?

Oleje na zmarszczki to produkty, które można stosować w codziennej pielęgnacji skóry. Wykazują skuteczne działanie przeciwzmarszczkowe, ponieważ są cennym źródłem kwasów tłuszczowych. Dzięki nim poprawiają odporność skóry na działanie czynników środowiskowych, a także poprawiają jej elastyczność. Oleje na zmarszczki zawierają również antyoksydanty, wśród których ważną rolę pełnią: witamina E oraz flawonoidy. Najlepszy olejek na zmarszczki zabezpiecza włókna kolagenu i elastyny przed uszkodzeniami wywołanymi aktywnością wolnych rodników.

Jaki olejek do twarzy na zmarszczki wybrać?

To, jaki olejek do twarzy na zmarszczki wybierzemy, powinno być podyktowane preferencjami skóry, a także celem, jaki planujemy osiągnąć.

Najlepsze działanie na zmarszczki wykazują następujące oleje:

  • z ogórecznika. Zawiera między innymi kwas gamma- linolenowy. Odpowiednie jego stężenie chroni przed utartą wilgoci i przesuszeniem skóry. Działa także przeciwzapalnie,
  • rokitnikowy. Jest bogatym źródłem kwasu palmitooleinowego (omega-7), a także karotenoidów (m.in. likopen i beta-karoten), które mają właściwości antyoksydacyjne, czyli zwalczają wolne rodniki,
  • konopny. Zawiera kwas gamma- linolenowy,
  • olejek z nasion opuncji figowej. Jest cennym źródłem flawonoidów oraz tanin, które niwelują wolne rodniki,
  • olejek z nasion dzikiej róży. Zawiera między innymi następujące składniki: beta-karoten, taniny, kwas retinowy, flawonoidy oraz witaminy C i E. Zawartość wymienionych składników ma dobroczynny wpływ na skórę. Wykazują przede wszystkim właściwości antyoksydacyjne. Ponadto pobudzają wytwarzanie kolagenu w skórze i rozjaśniają ją. Oprócz zmniejszania widoczności zmarszczek niwelują również przebarwienia po trądziku.

Zobacz czy warto używać plastry na zmarszczki

Oleje na zmarszczki a dodatkowe działanie

Oleje na zmarszczkiOleje na zmarszczki, choć wykazują przede wszystkim skuteczne działanie w zwalczaniu oznak starzenia, mają również szereg innych właściwości. Warto podkreślić ich naturalne pochodzenie, ponieważ powstają głównie z ekstraktów roślinnych, nie uczulają i są bezpieczne dla skóry. Wpływają znacząco na ogólną poprawę kondycji skóry. W związku z tym producenci oferują nie tylko oleje na zmarszczki, ale również produkty, które niwelują wiele problemów skórnych. Oleje na trądzik zmniejszają aktywność gruczołów łojowych, przez ograniczają ilość sebum i przyczyniają się do oczyszczania skóry. Oleje na przebarwienia wywołują rozjaśnienie zmian, które powstały po ekspozycji słonecznej lub przez zaburzenia hormonalne.

Dużą popularnością cieszą się także oleje nawilżające, które uzupełniają niedostatki w płaszczu wodnolipidowym skóry. Aby przyspieszyć aplikację produktów, warto wybrać oleje na zmarszczki, które szybko się wchłaniają oraz cechują się niską komedogennością, czyli nie zapychają porów

Podsumowując, oleje to produkty pochodzenia naturalnego, które wykazują szereg cennych dla skóry właściwości. To, jaki olejek na zmarszczki będziemy stosować, powinno być uzależnione od tego z jakimi problemami lub deficytami występującymi w skórze się zmagamy. Poza stosowaniem olejków należy również pamiętać o regularnym aplikowaniu kremu, który wzmocni kurację antyaging.


Bibliografia

1. Nusgens B.V., Humbert P., Rougier A., Zewnętrzne zastosowanie witaminy C, 2002
2. Przylipiak A., Medycyna estetyczna, 2017
3. Jakimowicz-Klein B., Jak wyprasować zmarszczki, 2017
4. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990

Rate this post