Masażer na cellulit

Masażery antycellulitowe to świetne rozwiązanie dla pań, które zauważyły u siebie pierwsze fazy rozwoju cellulitu. Cellulit, czyli tzw. ‘’pomarańczowa skórka’’ jest dosyć powszechnym utrapień wielu pań, dlatego na rynku pojawiają się coraz więcej metod ich zwalczania. Jednym ze sposobów redukowania cellulitu jest stosowanie masażerów antycellulitowych. Obecnie jest tak duży wybór różnych masażerów, że przygotowaliśmy dla zestaw złotej piątki masażerów, cieszących się największą popularnością. Masażery zaleca się stosować w połączeniu z kremami antycellulitowymi, które zawierają czynne substancje, takie jak kofeina, wspierające redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej.

Vialise krem antycellulitowyPOZNAJ VIALISE - skuteczny krem antycellulitowy w formie serum
✅ potęga działania kilku składników aktywnych jednocześnie
✅ Naturalne składniki aktywne, BEZ SLS, BEZ PARABENÓW
✅ skuteczna redukcja cellulitu
✅ sprawdzona formuła składników aktywnych
Już teraz poznaj serum antycellulitowe VIALISE. Dowiedz się więcej na stronie producenta. Poznaj serum, któremu ufa ponad 1000 klientek miesięcznie!
KUP TERAZ na stronie producenta
recenzja na portalu WP.PLrecenzja portalu PAPILOT.PL

 

Rodzaje masażerów 

Tak jak już wspomnieliśmy, rodzajów masażerów jest bardzo wiele. Nasza ‘’złota piątka’’ to najbardziej znane i najczęściej stosowane masażery, różniące się pod wieloma względami.

Naszą listę otwiera masażer do cellulitu nr jeden czyli, masażer manualny, tzn. taki, który nie jest napędzany prądem elektrycznym. Można  wyróżnić masażer manualny na ten wykonany z drewna oraz na masażer plastikowy.

  • 20 złMasażer drewniany jest najpopularniejszym rodzajem masażerów antycellulitowych. Jest również najprostszy w obsłudze i najtańszy. Ten masażer cellulit pokonuje mocno, im mocniejszy stosujemy nacisk na skórę. Stosuje się go w przypadku problemów limfatycznych oraz w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Charakteryzuje się wypustkami, które suną po skórze podczas masażu. Warto podczas masowania, używać oliwki bądź kremu antycellulitowego, co zwiększy jego skuteczność oraz nie będzie dyskomfortem. Mocno wykonywany masaż na cellulit, bez użycia kremu może okazać się zbyt nieprzyjemny. Masaż tym rollerem na cellulit wykonuje się kolistymi ruchami w miejscach, gdzie chcemy pozbyć się „ pomarańczowej skórki”. Należy docisnąć masażer do skóry i w ten sposób ją masować, by wypustki mogły skutecznie wpłynąć na rozgrzanie tkanki tłuszczowej. Zabieg można wykonywać samemu w domu. Można stosować codziennie. Masażer drewniany stosować można już przy pierwszych oznakach pojawiającego się cellulitu, albo gdy możemy pochwalić się gładką skórą jako masaż zapobiegawczy. Średnia cena masażera z drewna to koszt około 20 zł.

  • 17 złMasażer z plastiku wykonany jest z tworzywa sztucznego, a swoim wyglądem oraz zastosowaniem przypomina ten drewniany. To roller na cellulit posiadający wypustki i można go stosować w domu, najlepiej przy użyciu kremów. Jest jednak mniej trwały niż drewniany i starcza na zdecydowanie mniej czasu. Można go używać pod prysznicem, ale i „ na sucho”, z użyciem np. balsamu antycellulitowego czy olejku. Przy mocniejszym dociśnięciu, może być odczuwalny lekki dyskomfort. Należy masować okrężnymi ruchami te miejsca, na których zaczął się pojawiać cellulit, albo które chcemy ujędrnić. Poprawia krążenie krwi, i uelastycznia skórę, a stosowany z kremami antycellulitowymi zwiększa ich działanie. Można wykonywać masaż codziennie. Masaże na cellulit przeznaczone są już dla pań, które zauważyły pojawiający się dopiero cellulit i mogą już zacząć stosować masażer z plastiku, ale przy bardziej zaawansowanych fazach rozwoju cellulitu ten masażer manualny może być nieskuteczny, nawet gdyby masaż był nim wykonywany codziennie. Jego cena to około 17 zł.

  • 200 złMasażer ultradźwiękowy działa poprzez emitowanie ultradźwięków, które powodują wibracje pod tkanką skórną, co rozbija grudki tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, podczas takiego masażu można dowolnie stymulować temperaturę, która także ma wpływ na pozbycie się cellulitu. Nie ma ograniczeń w ilości stosowania. Jeden zabieg powinien trwać około 20 minut. Gdy czujemy dyskomfort związany z samym masażem na cellulit, albo utrzymujący się po zabiegach, można zrobić sobie krótką przerwę w stosowaniu. Działa skuteczniej od manualnych masażerów do cellulitu i przeznaczony dla pań nawet z bardzo widocznym cellulitem. Średnia cena tego masażera cellulitowego to 200 zł.

  • 150 złMasażer próżniowy na cellulit daje lepsze i szybsze efekty. Pobudza pracę układu immunologicznego. Masaż oddziałuje na głębsze tkanki skóry i likwiduje nawet bardzo zaawansowany cellulit. Zabieg polega na zasysaniu wyznaczonego obszaru ciała, lecz należy pamiętać, że nie zaleca się stosować go codziennie. Niestety, zabiegi mogą okazać się bolesne, a niewłaściwe stosowanie masażera próżniowego, może spowodować pęknięciem naczyń krwionośnych. Średni koszt waha się od 100 do 200 zł.

  • 300 złMasażer elektryczny na cellulit, jest najlepszy dla pań, które nie lubią używać siły podczas masażu, gdyż urządzenie jest zasilane energią elektryczną. Włączony masażer na cellulit należy przyłożyć do skóry, który sam rozprawia się nawet z bardzo zaawansowanym cellulitem. Stosować około 4 razy w tygodniu.. Zaleca się kupowanie do tego typu masażera specjalnych kosmetyków peelingujących, do użycia przed masażem oraz kremów przeznaczonych do masażu na cellulit. Ceny masażerów elektrycznych są różne i zależą też od ilości programów masujących. Średni koszt to około 300 – 400 zł.

  • 10 złTradycyjne bańki chińskie to powszechnie znane masażery. Wybierając ten masażer na cellulit, warto kupić cały zestaw baniek, który składa się z kilku baniek o różnych wielkościach. Bańki chińskie przy regularnym stosowaniu ujędrniają skórę oraz redukują widoczność pomarańczowej skórki. Dodatkowo rozbijają tkankę tłuszczową i należy używać do 4 dni w tygodniu. Warto stosować z oliwką, gdyż przy mocnym nacisku masaż jest bolesny. Koszt baniek chińskich to około 10 zł.

Podsumowanie – wybór masażera do cellulitu

masażer na cellulit
Elektryczny masażer na cellulit można nabyć w cenie 300 – 400 zł.

Przy wyborze najodpowiedniejszego masażera dla siebie należy uwzględnić nasze indywidualnie upodobania oraz efekty, które chcemy osiągnąć. Ważne jest również, jaką fazę cellulitu zaobserwowaliśmy, ponieważ przy bardziej zaawansowanym rozwoju, wskazane jest używać masażera o większej mocy niż manualnej. Nie bez znaczenia jest również budżet, który zaplanowaliśmy na zakup masażera antycellulitowego. Na rynku jest wiele propozycji, z pewnością każdy znajdzie dla siebie najlepszy masażer na cellulit.

4.7/5 - (38 votes)