Preparaty na porost włosów – poznaj najskuteczniejsze!

Preparaty na porost włosów z założenia mają stymulować oraz przyspieszać wzrost włosa w mieszku włosowym. Aby tak się jednak stało, powinny zawierać składniki aktywne, których właściwości pozwolą osiągnąć pożądany efekt. Jakie preparaty na porost włosów są dostępne na rynku i którymi naprawdę warto się zainteresować? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Preparat Jak stosować?
Szampon do włosów, na skórę głowy, spienić, rozprowadzić pianę po włosach i następnie spłukać,
Wcierka do włosów, na skórę głowy, bez spłukiwania lub do spłukiwania,
Ampułki, wetrzeć w umytą skórę głowy, nie spłukiwać,
Maska, po umyciu szamponem nanieść na włosy, odczekać kilka-kilkadziesiąt minut i spłukać,
Odżywka. po umyciu szamponem nałożyć na włosy, pozostawić na kilka minut i spłukać.
Delpos na wypadanie włosów

DELPOS
SKUTECZNY ZESTAW NA POROST WŁOSÓW KUP TERAZ

Preparaty na porost włosów. Od czego zacząć?

Dostępne na rynku preparaty na porost włosów to cała gama produktów: szampony, odżywki, maski, wcierki, ampułki. Tak szeroki wybór może wprowadzać pewien chaos, dlatego na początku warto się ograniczyć do niezbędnego minimum. Zacznijmy od wyboru dobrego szamponu, odżywki i wcierki do włosów – takie trio w zupełności wystarcza, aby pobudzić nasze włosy do porostu.

Szampon powinien delikatnie oczyszczać skórę głowy i włosy. Źle dobrany nie tylko nie pomoże, ale może przyczynić się do podrażnienia skóry i prowadzić do łupieżu lub wzmożonego wypadania włosów

Po każdym umyciu włosów szamponem powinniśmy zastosować odżywkę, która ma ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli chcemy zapuścić włosy na długość. Odżywka wzmacnia nasze pasma, wypełniając ubytki i zapobiega łamaniu się włosów.

Karolina Formela - kosmetologGdy chcemy uzyskać szybki porost włosów, codziennie używajmy wcierki. Rozprowadzana na skórze głowy pobudzi i odżywi cebulki. Dodatkowym bodźcem jest masaż, który towarzyszy nakładaniu wcierki. Wcierka to najintensywniej działający preparat na porost włosów, ponieważ zawiera skoncentrowane składniki aktywne, które działają na skórze przez dłuższy czasmówi Karolina Formela, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Uzupełnieniem tych wszystkich działań mogą być jeszcze maski, stosowane nie częściej niż raz w tygodniu. Alternatywą dla wcierek są ampułki, które mogą być stosowane doraźnie, przez krótki czas. Nadużywając ampułek możemy osiągać efekt odwrotny do oczekiwanego. Zrównoważona pielęgnacja przyniesie najlepsze efekty.

opinia-ikonkaWcierka Delpos jest genialna, po prostu ją uwielbiam! Zawsze marzyłam o długich włosach, ale moje włosy rosną bardzo wolno, mniej niż centymetr na miesiąc. Przy używaniu wcierki Delpos mój przyrost to obecnie od 2,5 do 3 cm na miesiąc! Szok, nie nadążam z farbowaniem włosówmówi pani Małgorzata z Koszalina.

Preparaty na porost włosów – poznaj najmocniejsze składniki aktywne! Kosmetyki Delpos

Co na porost włosów jest najskuteczniejsze? Jeśli chodzi o preparaty na porost włosów, to najważniejszą rolę odgrywają w nich składniki aktywne. Warto przy tym podkreślić znaczenie naturalnych składników. Właściwości niektórych z nich pozwalają odbudować włosy, wzmacniają mikrokrążenie w skórze głowy, hamują wypadanie włosów i wzmagają ich porost.

Na tym tle wyróżniają się następujące składniki pochodzenia naturalnego:

  • keratyna roślinna – wbudowuje się w uszkodzenia we włosach, przywracając im prawidłową strukturę, wzmacniając i wygładzając,
  • olejek jojoba – wykazuje działanie wzmacniające i nawilżające, zwiększa odporność włosów na łamanie i działanie czynników zewnętrznych,
  • olejek z mięty pieprzowej – posiada szereg korzystnych właściwości, umożliwiających szybki porost włosów: poprawia mikrokrążenie, działa przeciwgrzybiczo, przeciwłupieżowo i przeciwłojotokowo, jest blokerem DHT,
  • ekstrakt z kory chinowej – poprawia ukrwienie skóry głowy, pomagając odżywić cebulki. Pobudza wzrost nowych włosów, tzw. baby hair. W duecie z kofeiną działa jeszcze intensywniej,
  • kofeina – stymuluje podziały komórek mieszków włosowych, pobudza wzrost nowych włosów (tzw. baby hair).

Znajdziesz je w dobrych preparatach na porost włosów, jak np. w dermokosmetykach Delpos. Opierają się na składnikach pochodzenia naturalnego. To mocno skoncentrowane preparaty, które skutecznie poprawiają kondycję włosów i wzmacniają cebulki. Jednocześnie są łagodne dla skóry głowy. Działają też na takie problemy jak przetłuszczanie włosów czy łupież. Dzięki kosmetykom Delpos włosy zyskują na objętości, rosną szybciej, są zdrowsze i mocniejsze.

Stosowanie wcierki Delpos i pozostałych preparatów z tej serii uratowało moje włosy po rozjaśnianiu. Szybko przestały się kruszyć i wypadać. Zauważyłam też mnóstwo nowych, odrastających krótkich włoskówmówi pani Klaudia z Warszawy.

Dlaczego preparaty na porost włosów powinny być naturalne?porost włosów

Nie ulega wątpliwości, że wybierane przez nas sposoby na porost włosów powinny być bezpieczne dla skóry. Wiele osób, z powodu niskiej świadomości lub zwiedzionych reklamą, decyduje się na zakup produktów posiadających bardzo chemiczny skład.

 

Verdelab-ikonaNiekorzystnie na nasze włosy i skórę głowy działają kosmetyki zawierające agresywne detergenty, jak SLS-y i SLES-y, emulgatory typu PEG, mocne konserwanty jak parabeny, EDTA, środki pianotwórcze jak kokoamid DEA, chemiczne substancje zapachowe i barwiącemówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde.

Wybór takich kosmetyków to zły pomysł, który może tylko nasilić problem z wypadaniem włosów, powodować, że będą się łamać i kruszyć.

Zanim zaczęłam się interesować tematyką włosową, stosowałam zwykłe szampony z SLS-ami i od czasu do czasu sięgałam po odżywkę. Mam długie, choć z natury cienkie włosy, które kiedyś zupełnie nie miały objętości i musiałam myć je codziennie. Po zmianie swojej pielęgnacji na naturalną, z użyciem preparatów Delpos, zauważyłam sporą różnicę. Włosy są odbite od nasady, łatwo się rozczesują, myję je co 2-3 dni. Jedynym minusem jest to, że rosną jak szalone i muszę częściej chodzić do fryzjera na podcinanie końcówekmówi pani Laura z Wrocławia.

Wniosek? Preparaty na porost włosów powinny być jak najbardziej naturalne i posiadać jak najwięcej pomocnych składników aktywnych, jak Delpos. Wiele osób doceniło już pozytywne efekty ich stosowania i osiągnęło swoje cele pielęgnacyjne, jak gęstsze, dłuższe lub po prostu zdrowsze włosy.

Delpos na wypadanie włosów

DELPOS
SKUTECZNY ZESTAW NA POROST WŁOSÓW KUP TERAZ

FAQ

1. Jakie preparaty na porost włosów wybrać?

Skuteczne preparaty na porost włosów to takie, które posiadają jak najbardziej naturalny skład i wysoką zawartość pomocnych składników aktywnych. Na początek sprawdzą się: szampon, odżywka i wcierka, np. marki Delpos.

2. Jak często stosować preparaty na porost włosów?

Szampon stosujemy w miarę potrzeb, w zależności od tego, jak szybko nasze włosy się przetłuszczają. Odżywkę nakładamy po każdym umyciu włosów. Wcierki możemy używać codziennie. Preparaty na porost włosów takie jak ampułki należy stosować krótko, zgodnie z zaleceniami producenta.

3. Dlaczego wybierając preparaty na porost włosów warto uwzględnić odżywkę?

Odżywka zadba o kondycję włosów. Zapobiegnie ich łamaniu się i wykruszaniu, dzięki czemu fryzura zyska zarówno na długości, jak i objętości.

4. Jakich składników szukać w preparatach na porost włosów?

Porost włosów można przyśpieszyć dzięki składnikom takim, jak kofeina, olejek z mięty pieprzowej, ekstrakt z kory chinowej. W odbudowaniu i wzmocnieniu włosów pomoże olejek jojoba i keratyna roślinna.

5. Który preparat na porost włosów ma najlepsze działanie?

Zarówno szampon, jak i odżywka do włosów mają istotne znaczenie przy zapuszczaniu włosów, jednak w pobudzaniu porostu włosów szczególnie sprawdzają się wcierki. Stosowanie wcierek, które zawierają skoncentrowane składniki aktywne pochodzenia naturalnego jest skutecznym sposobem na szybki porost włosów. Pozostawiając wcierkę na skórze głowy przez całą noc, odniesiemy najlepsze rezultaty.


Bibliografia

  1. Szklarczyk M., Goździalska A. Jaśkiewicz J., Choroby oraz pielęgnacja skóry głowy i włosów [w:] Goździalska A., Jaśkiewicz J.(red.), Stan skóry wykładnikiem stanu 5. zdrowia, Oficyna Wydawnicza AFM, 2012
  2. Malinka W. (1999) Zarys chemii kosmetycznej. Volumed, Wrocław
  3. Pytkowska K., Pielęgnacja włosów – możliwości i ograniczenia. Wykład w ramach projektu „Nauka, wiedza, kwalifikacje – upowszechnianie osiągnięćnauki w zakresie kosmetologii”
  4. Ji Young Oh, Min Ah Park & Young Chul Kim: Peppermint Oil Promotes Hair Growth without Toxic Signs, Toxicological Research 30, 297–304, 2014
  5. V.P. Kapoor. Herbal cosmetics for skin and hair care. Nat. Pro. Rad. 4(4): 306-314 (2005).
Rate this post