Bańki chińskie na cellulit – jakie efekty?

Bańki chińskie na cellulit to niepozorne przyrządy do masażu, które podbiły serca kobiet na całym świecie. Prawdopodobnie masaż z ich użyciem jest jednym z najczęściej wykonywanych domowych zabiegów na usuwanie cellulitu. Czy słusznie? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Bańki chińskie na cellulitCzym jest i jak działa bańka chińska na cellulit?

Bańka chińska ma okrągławy kształt i zaokrąglone brzegi, dzięki czemu może zasysać powietrze pod ciśnieniem. Wywodzi się ze starożytnych Chin i do dzisiaj stosowana jest w celach terapeutycznych. Istnieją różne odmiany baniek chińskich, natomiast do usuwania cellulitu w domowych warunkach najczęściej używa się baniek bezogniowych, wykonanych z gumy lub silikonu.

Zasysając powietrze, bańka chińska na cellulit powoduje wciągnięcie fałdu skóry do środka. W ten sposób stymuluje szereg procesów. Poprawia przepływ krwi oraz limfy, przyczyniając się do efektywnego oczyszczania toksyn z organizmu. Likwiduje też obrzęki. Umożliwia rozbicie grudek tłuszczowych i przyśpiesza spalanie tłuszczu poprzez usprawnienie przemiany materii. Ponadto prowadzi do uelastycznienia skóry.

Warto pamiętać, że pomimo wielu zalet, chińskie bańki na cellulit mają też pewne wady, co podsumowuje poniższa tabela.

Bańki chińskie na cellulit
Zalety Wady
  • Są uniwersalne i dopasowują się do różnych obszarów ciała.
  • Są wygodne do masażu i można stosować je samodzielnie.
  • Stopień intensywności zabiegu można kontrolować, używając baniek w różnym rozmiarze i odpowiednio przytwierdzając je do skóry.
  • Masaż nimi może być bolesny.
  • Skutkiem ich stosowania mogą być siniaki.
  • Gdy bańki są niewłaściwie używane, mogą rozciągać skórę.

Bańki chińskie na cellulit – efekty

Nie ulega wątpliwości, że bańki chińskie na cellulit efekty dają świetne. Poprawiają stan skóry, likwidując widoczny cellulit. Usuwają zarówno cellulit tłuszczowy, jak i wodny. Wspomagają efekty odchudzania, modelując sylwetkę. Mogą przeciwdziałać wiotczeniu skóry i tworzeniu się rozstępów. Co ważne, pierwsze efekty stosowania baniek chińskich pojawiają się dość szybko, bo już po dwóch lub trzech zabiegach.

Dobre rezultaty można uzyskać jednak tylko wtedy, gdy masaż bańką chińską zostanie poprawnie wykonany. Na pierwszy zabieg warto wybrać do specjalisty, aby poobserwować, jak wygląda taki masaż.

Jak wykonać masaż bańką chińską na cellulit?

Masaż bańką chińską jest łatwy do wykonania. Warto poznać jego techniki, aby móc zrobić go samodzielnie w domu.

  • Zanim sięgniemy po bańki na cellulit, powinniśmy odpowiednio przygotować skórę. Nawilżamy ją oliwką, olejkiem lub kremem. Ułatwi to przesuwanie bańki po ciele.
  • Zawsze wykonujemy masaż w kierunku serca, na przykład od dołu ud w górę. Nie należy masować skóry w dwie strony – gdy dojdziemy do góry uda, musimy oderwać bańkę i ponownie zacząć masaż od dołu uda. Pośladki i brzuch należy masować okrężnymi ruchami.
  • Bańka przywrze do skóry, jeśli wyciśniemy z niej powietrze. Lepiej nie zasysać jej za mocno, zwłaszcza przy pierwszych zabiegach.
  • Bańkę należy przesuwać po skórze płynnymi ruchami. Jeśli chcemy ją oderwać, nie róbmy tego siłą, tylko włóżmy palec do bańki.

Wykonując płynne ruchy po zassanej skórze, uzyskujemy efekt poprawienia mikrokrążenia, rozbicia złogów tłuszczowych oraz przyśpieszenia procesu lipolizy. W ten sposób następuje też przyspieszenie wchłaniania substancji zawartych w olejku lub kremie, który nakładamy na skórę przed, w trakcie i również po zabiegu (bańka powoduje zassanie kosmetyku do środka, dlatego należy go uzupełniać).

Do zredukowania cellulitu za pomocą baniek chińskich potrzeba serii około 10-12 zabiegów, trwających około godziny i wykonywanych co 3 dni. Jeżeli nie mamy tyle czasu, możemy wykonywać krótsze, 15-30 minutowe masaże na każda partię ciała z cellulitem. W takim przypadku trzeba będzie trochę dłużej czekać na efekty, ale systematyczność się opłaci.

Czytaj więcej: Przyczyny cellulitu

Czy bańki chińskie usuną cellulit całkowicie?

Bańki chińskie na cellulit na pewno pomogą w jego redukcji. Nie są jednak cudownym sposobem, dlatego warto pamiętać również o diecie i ćwiczeniach, a także o właściwej pielęgnacji skóry.

Jeżeli chcemy wzmocnić efekt, który wywołują chińskie bańki na cellulit, powinniśmy codziennie stosować krem antycellulitowy. Idealnie, jeśli będzie to krem oparty na naturalnych składnikach aktywnych, takich jak kofeina, ruszczyk, miłorząb, kasztanowiec, bluszcz. Dzięki tym składnikom nierówności na skórze szybko ulegną zmniejszeniu.

Naturalny krem na cellulit - Vialise Bardzo skutecznym kremem na cellulit jest na przykład Vialise. Krem ten opiera się przede wszystkim na ekstraktach z bluszczu, kasztanowca i ruszczyka kolczastego. Dociera do przyczyn cellulitu, dzięki czemu nie maskuje tego problemu, lecz realnie z nim walczy.
Vialise Lifting Effects - balsam ujędrniający na cellulit Podobnie działa krem na cellulit Vialise Lifting Effects. Zastosowana w nim kombinacja składników takich, jak kofeina, ceramid 6 i ekstrakt alg okazuje się skuteczną receptą na cellulit i wiotką skórę.
Onshea - serum antycellulitowe Innym przykładem kremu, który przywróci skórze gładkość, jest Onshea. Podstawą jego działania są: niacynamid, ekstrakt z arniki i olej z orzechów laskowych. Poza samym redukowaniem cellulitu, Onshea pozostawia skórę dobrze nawilżoną i ujędrnioną.
Krem na cellulit - Nolicell Miłośnikom naturalnych rozwiązań przypadnie do gustu również krem Nolicell. To wyjątkowe połączenie ekstraktu z zielonej kawy, oleju z alg fucus oraz kwasu hialuronowego sprzyja redukcji cellulitu – zwłaszcza tłuszczowego.
Krem na cellulit - Sinial Wśród tych propozycji nie może zabraknąć kremu Sinial, który od lat pomaga kobietom spełnić marzenie o gładkiej i jędrnej skórze bez cellulitu. Zawdzięcza to ekstraktom z guarany, bylicy bożego drzewka i ruszczyka kolczastego, które rewelacyjnie pobudzają krążenie i usuwają toksyny.

Podsumowanie

Bańki chińskie na cellulit przynoszą całkiem szybkie efekty w likwidowaniu pomarańczowej skórki. Masaż z ich użyciem może wykonać nie tylko specjalista, ale również ktoś, kto jest laikiem w tej dziedzinie. Warto nauczyć się takiego masażu, zwłaszcza, że chińskie bańki można kupić w dość niskiej cenie. Jednocześnie warto pamiętać, że z pomarańczową skórką najskuteczniej jest walczyć na wielu różnych polach. Gdy połączymy naturalny krem i bańki chińskie na cellulit, efekty będą lepiej widoczne i trwalsze.


Bibliografia:

1. Katarzyna Pelc, Sylwia Smaga, Karolina Zielińska, Ocena skuteczności antycellulitowego masażu bańką chińską,
2. Sylwia Orzechowska, Bartosz Trybulec, Efektywność masażu bańką chińską w leczeniu cellulitu u kobiet, 2015
3. Fiałkowska I., Kulis A., Chitryniewicz J., Ocena wpływu serii 10 zabiegów terapii próżniowej na redukcję cellulitu i modelowanie sylwetki ciała, 2014
4. Majdak J., Masaż bańkami, 2008
5. Kowalczyk B., Surowce roślinne przeciwko cellulitowi 2007

Rate this post