Kriolipoliza na cellulit – zamroź tłuszcz i pozbądź się cellulitu!

Kriolipoliza to zabieg szczególnie polecany osobom z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową lub cellulitem. Jeśli nie masz dużej nadwagi, ale chcesz wymodelować sylwetkę i usunąć tłuszcz, w problematycznym dla Ciebie miejscu, lub zmagasz się z uporczywym cellulitem w konkretnej partii ciała, np. na brzuchu lub udach, to ten zabieg, jest właśnie dla Ciebie!

Zastanawiasz się, jak wyszczuplić sylwetkę? Pomimo stosowania odchudzającej diety oraz regularnych ćwiczeń, wciąż nie możesz schudnąć w niektórych częściach ciała, np. udach, pośladkach lub ramionach, albo masz tzw. drugi podbródek, cellulit? Pomogą Ci zabiegi wyszczuplające twarz i ciało. Do miejscowego stosowania szczególnie polecana jest np. kriolipoliza.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza to zabieg wyszczuplający oraz antycellulitowy. Kilka dni przed zabiegiem, należy pamiętać, o piciu co najmniej 1,5 l wody w ciągu dnia. To zapewni najlepsze rezultaty. Zabieg kriolipolizy polega na przyłożeniu do skóry, głowicy specjalnego urządzenia, które obniża temperaturę warstwy tłuszczu, znajdującej się pod tkanką łączną, do minus dziewięciu stopni. Dzięki czemu, zachodzi zjawisko apoptozy, czyli naturalnego obumierania i usuwania z organizmu, zbędnych komórek tłuszczowych. Niska temperatura sprawia, że zabieg jest bezbolesny i nie wymaga stosowania znieczulenia.

Trwa zazwyczaj do 60 minut, po czym można wrócić do swoich codziennych zajęć. Po zabiegu, może pojawić się zaczerwienienie skóry, trwające przez kilka godzin. Do kilku dni po zabiegu, może występować zasinienie skóry lub ból przypominający zakwasy (na skutek zassania fałdu skóry przez głowicę urządzenia). Jednocześnie można poddać zabiegowi dwie partie ciała, ponieważ urządzenie do kriolipolizy Clatuu, posiada dwie głowice, o różnym kształcie (płaską i skrzydłową). Pozwala to na dostosowanie zabiegu do różnych – większych bądź mniejszych – partii ciała.

Kriolipoliza – efekty

Redukcja tkanki tłuszczowej rozpoczyna się już po 1 – 2 dniach od zabiegu. Proces eliminacji tłuszczu, trwa najintensywniej przez 6 do 8 tygodni. Pierwsze rezultaty widać już po 3 – 5 tygodniach. Na pełen efekt trzeba jednak poczekać 12 tygodni. Po upływie trzech miesięcy, można powtórzyć zabieg (jeśli zachodzi taka potrzeba). U dużej części pacjentów wystarczy tylko jeden zabieg. Rekomendowana liczba sesji, to od jednej do trzech, w zależności od tego, jak dużo tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała, chcemy zredukować.

Zabieg jest stosunkowo niedrogi. Koszt jednego przyłożenia to 399 zł, a w przypadku jednego zabiegu na dwie partie ciała, to wydatek rzędu 599 zł. Naprawdę warto, biorąc pod uwagę, że już po jednej wizycie w gabinecie, możemy uwolnić się od męczącego nas problemu. Po zabiegu, należy zadbać o odpowiednią dietę, i kontrolować liczbę spożywanych kalorii, tak aby w miejsce zredukowanej tkanki, nie pojawiła się nowa. Wtedy efekty kriolipolizy będą trwałe. Należy również pamiętać, o wypijaniu 1,5 l wody dziennie, przez cały okres redukcji tkanki tłuszczowej. Regularnie nawadnianie, ułatwi usuwanie tłuszczu z organizmu.

Kriolipoliza – przeciwwskazania

Zabiegu kriolipolizy nie powinno się wykonywać w przypadku:

  • ciąży,
  • cukrzycy,
  • choroby nowotworowej,
  • chorób wątroby,
  • niewydolności nerek,
  • stanów zapalnych skóry,
  • infekcji wirusowej, bakteryjnej lub grzybiczej.

Podsumowanie

Zabiegi wyszczuplające są dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, które są generalnie szczupłej budowy, ale borykają się z problematycznymi partiami ciała, w których gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej, lub też zmagają się z trudnym do zwalczenia cellulitem.

Bibliografia

1. Berntorp E, Berntorp K, Brorson H, Frick K. Liposuction in Dercum’s disease: Impact on haemostatic factors associated with cardiovascular disease and insulin sensitivity. J Intern Med. 1998
2. Dover J, Kaminer M, Teahan M, Barrett L. Patient satisfaction at 2 and 6 months after a single non-invasive cryolipolysis treatment for subcutaneous fat layer reduction. Lasers Surg Med. 2011