Domowe sposoby na cellulit

Cellulit to przypadłość, która może dotknąć każdą kobietę. Wcale nie trzeba charakteryzować się nadwagą lub wręcz otyłością. Skórka pomarańczowa pojawia się również u kobiet szczupłych i młodych. Walka z nią jest żmudna, trudna a przede wszystkim czasochłonna. Wymaga dyscypliny i silnej woli, ponieważ wszystkie działania należy wykonywać systematycznie. Nie zawsze jednak trzeba decydować się na kosztowne zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej. Gdy proces tworzenia się cellulitu dopiero się zaczyna i nie poczynił jeszcze w naszym ciele głębokich i wyraźnych bruzd warto zdecydować się na domowe zabiegi na cellulit. Wykonywane systematycznie, urozmaicane a przede wszystkim uzupełnione o właściwą dietę i wysiłek fizyczny powinny przynieść pozytywne rezultaty.

Cellulit domowe sposoby

Domowe sposoby walki z cellulitem to głównie:

  • dieta,
  • nawadnianie organizmu,
  • wysiłek fizyczny,
  • domowe zabiegi kosmetyczno-higieniczne.

Olej kokosowy na cellulit

Olejek na cellulit to jeden z najprostszych sposobów do zastosowania w domu. Nie zawiera co prawda kofeiny, ale w opinii dermatologów najskuteczniejszym sposobem na cellulit jest po prostu masaż miejsc nim objętym. I tak naprawdę każdy środek będzie tu wystarczająco użyteczny. Masaż wykonywany w domu ręcznie lub przy pomocy jakiegokolwiek urządzenia, nawet szczotki, skutecznie rozbije grudki tłuszczowe ulokowane pod skórą. Rozgrzewając skórę poprawiamy ukrwienie wrażliwych miejsc, a sam organizm poradzi sobie z cellulitem. Olejek na cellulit umożliwia skuteczny masaż i wydłuża proces jego oddziaływania. Olejek kokosowy działa też antybakteryjnie i leczy drobne wykwity na skórze pozostawiając ją nawilżoną i aksamitną. Masaż przy pomocy olejku kokosowego powinno wykonywać się codziennie, najlepiej przez 10 minut.

Czytaj też: Jak to jest? Czy kosmetyki na cellulit działają?

Vialise krem antycellulitowyPOZNAJ VIALISE - skuteczny krem antycellulitowy w formie serum
✅ potęga działania kilku składników aktywnych jednocześnie
✅ Naturalne składniki aktywne, BEZ SLS, BEZ PARABENÓW
✅ skuteczna redukcja cellulitu
✅ sprawdzona formuła składników aktywnych
Już teraz poznaj serum antycellulitowe VIALISE. Dowiedz się więcej na stronie producenta. Poznaj serum, któremu ufa ponad 1000 klientek miesięcznie!
KUP TERAZ na stronie producenta
recenzja na portalu WP.PLrecenzja portalu PAPILOT.PL

 

Peeling na cellulit

Jednak zanim przystąpi się do masażu olejkami warto wykonać peeling. Mało kto zadaje sobie sprawę jak skuteczna jest kawa na cellulit. Domowy kawowy peeling działa cuda, przede wszystkim za sprawą zawartej w kawie kofeiny. To ona jest zawsze głównym składnikiem wszelkich preparatów na cellulit. Wnikając w skórę naszego ciała rozbija grudki tłuszczowe poprzez stymulację organizmu do intensywniejsze pracy oczyszczającej. Peeling wykonuje się z kawowych fusów z dodatkiem ulubionego olejku czy zapachu. Wystarczy stojąc w wannie lub pod prysznicem wmasowywać fusy w obszary objęte cellulitem. Warto też rozszerzyć zabieg o zawinięcie folią nóg czy brzucha i pozwolić kofeinie na wzbogacone w ten sposób swojego działania. Tego rodzaju peeling najlepiej wykonać chociaż raz w tygodniu, pod warunkiem, że stosujemy też inne zabiegi.

Picie wody na cellulit

Woda to prosty i skuteczny sposób na cellulit.

Rozważając cellulit domowe sposoby zwalczania nie można nie wspomnieć o piciu wody. Woda odgrywa kluczową rolę dla wszystkich działań pielęgnacyjno-kosmetycznych skupionych na walce z cellulitem. Picie wody pomaga wypłukiwać z organizmu toksyny i pozostałości po reakcjach metabolicznych. To one głównie wraz z tkanką tłuszczową buduję niechciane grudki pod skórą.

Ponieważ zawsze jest lepiej zapobiegać niż leczyć najkorzystniej jest przyjąć plan profilaktyczny, których uchroni nas przed cellulitem. W taki program koniecznie należy wpisać aktywność fizyczną. Może to być bieganie, jazda na rowerze latem a na nartach zimą i wszelkie ćwiczenia gimnastyczne zorganizowane w pilates, jogę, zumbę, taniec towarzyski etc. Doskonale w tym przypadku działają też rolki na cellulit. Rower, rolki, narty wymuszając rytmiczną i bezwzględną pracę nóg redukują tkankę tłuszczową odkładającą się na brzuchu, udach i pośladkach i tym samym zapobiegają powstawaniu cellulitu.