Endermologia na cellulit – wyeliminuj pomarańczową skórkę z pomocą wyszczuplającego masażu!

Endermologia to masaż, wykonywany za pomocą specjalistycznego urządzenia, które wytwarza wysokie podciśnienie i zasysa fałd skóry. Dzięki temu, tłuszcz jest stymulowany do usuwania, w drodze naturalnego procesu metabolicznego. Z endermologii mogą korzystać osoby chcące wymodelować sylwetkę, walczące z nadwagą, oraz borykające się z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej, w konkretnych partiach ciała, trudnych do wyszczuplenia za pomocą diety i ćwiczeń. Zabieg pomoże również zmniejszyć wiotkość skóry i zadziała na nią odmładzająco.

Każda z nas ma takie miejsce na ciele, z którego pozbycie się nadprogramowego tłuszczu jest wyjątkowo trudne. Najczęściej są to pośladki, biodra, uda, brzuch lub ramiona. Z usunięciem cellulitu, z tych obszarów ciała, bywa równie ciężko. Jest uporczywy, trudny do zredukowania – żadna dieta i ćwiczenia, nie są mu straszne. Na szczęście, obecnie mamy do dyspozycji, innowacyjne zabiegi, którym nawet najbardziej oporny cellulit się nie oprze. Takim właśnie pogromcą, pofałdowanej tkanki tłuszczowej jest endermologia. Wykonywana w gabinecie specjalisty kosmetologa, rozprawi się z uciążliwym cellulitem i nadmiarem tłuszczu.

Jak wygląda zabieg endermologii?

jak wygląda endermologiaEndermologia LPG to zabieg, wykonywany z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu CELLU M6® Integral, który jest znacznie skuteczniejszy, od poprzednich wersji urządzenia. Głowica maszyny zbudowana jest z dwóch rolek, pracujących niezależnie od siebie. Pomiędzy rolki jest wciągany fragment tkanki tłuszczowej. Specjalna głowica ROLL, precyzyjnie zasysa fałd skóry, zapewniając skuteczny masaż i szybkie efekty. Do zabiegu, pacjentka zakłada kombinezon, w którym urządzenie i skóra nie mają bezpośredniego kontaktu. Dzięki temu, zabieg jest w pełni bezpieczny, przyjemny i nie wymaga stosowania znieczulenia. Trwa od 15 minut do godziny, w zależności od partii ciała.

endermologiaBezpośrednio po zabiegu, skóra może być lekko zaczerwieniona. Mogą się pojawić, niewielkie siniaki lub nadwrażliwość na dotyk. Taki stan będzie się utrzymywać, maksymalnie do trzech dni. Zabiegowi endermologii, powinno się poddawać dwa razy w tygodniu, w serii około 10 do 12 zabiegów, przez okres pięciu, sześciu tygodni. W trakcie terapii, należy pić najlepiej 2 – 2,5 litra niegazowanej wody, w ciągu dnia. Duża ilość płynów, pomoże w usunięciu tłuszczu z organizmu. Zaleca się także stosowanie balsamów, które ujędrnią i nawilżą skórę. Regularna aktywność fizyczna, również zadziała wspomagająco i utrwalająco na efekty zabiegów.

Endermologia – efekty

Odbycie serii zabiegów, pozwoli zmniejszyć obwód ciała, w partiach poddanych zabiegowi. Pomoże wymodelować sylwetkę, uzyskać widoczną talię i pozbyć się tzw. boczków. Przede wszystkim jednak zredukuje cellulit i zmniejszy wiotkość skóry, sprawiając, że stanie się jędrna, gładka i elastyczna. Dodatkowo zabieg zwiększa gęstość skóry, działając na nią odmładzająco i regenerująco. Pomoże także zmniejszyć rozstępy po ciąży, gwałtownym wzroście lub nagłej zmianie wagi.

Endermologia – przeciwwskazania

Zabiegu nie można wykonywać:

  • w okresie ciąży i karmienia piersią,
  • po urodzeniu dziecka – przez pięć miesięcy po porodzie naturalnym, a siedem po cesarskim cięciu,
  • chorując na nowotwór skóry,
  • w zapaleniu żył,
  • przy zażywaniu antykoagulantów (leków przeciwzakrzepowych).

Podsumowanie

Specjalistyczny masaż na cellulit, to jedna z najczęściej stosowanych i najskuteczniejszych metod, rozwiązywania tego problemu. Z pomocą endermologii, zwalczysz cellulit, a ponadto wyszczuplisz ciało i wymodelujesz sylwetkę. Wyroluj cellulit – pozbądź się go trwale i skutecznie!