Endermologia na cellulit – wyeliminuj pomarańczową skórkę z pomocą wyszczuplającego masażu!

Endermologia to masaż, wykonywany za pomocą specjalistycznego urządzenia, które wytwarza wysokie podciśnienie i zasysa fałd skóry. Dzięki temu, tłuszcz jest stymulowany do spalania i usuwany, w drodze naturalnego procesu metabolicznego. Z endermologii mogą korzystać osoby chcące wymodelować sylwetkę, walczące z nadwagą, oraz borykające się z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej, w konkretnych partiach ciała, trudnych do wyszczuplenia za pomocą diety i ćwiczeń. Zabieg pomoże również zmniejszyć wiotkość skóry i zadziała na nią odmładzająco.

Każda z nas ma takie miejsce na ciele, z którego pozbycie się nadprogramowego tłuszczu jest wyjątkowo trudne. Najczęściej są to pośladki, biodra, uda, brzuch lub ramiona. Z usunięciem cellulitu, z tych obszarów ciała, bywa równie ciężko. Jest uporczywy, trudny do zredukowania – żadna dieta i ćwiczenia, nie są mu straszne. Na szczęście, obecnie mamy do dyspozycji, innowacyjne zabiegi, którym nawet najbardziej oporny cellulit się nie oprze. Takim właśnie pogromcą, pofałdowanej tkanki tłuszczowej jest endermologia. Wykonywana w gabinecie specjalisty kosmetologa, rozprawi się z uciążliwym cellulitem i nadmiarem tłuszczu.

WSKAZANIA DO ZABIEGU ENDERMOLOGII
cellulit na udach, pośladkach, przedramionach, brzuchu,
rozstępy, na udach, pośladkach, przedramionach, brzuchu,
nadwaga i modelowanie sylwetki, tkanka tłuszczowa oporna na dietę i ćwiczenia np. ramiona, łydki, pośladki,
wiotka skóra biustu i całego ciała. skóra, która utraciła jędrność.

Jak wygląda zabieg endermologii?

jak wygląda endermologiaEndermologia LPG to zabieg, wykonywany z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu CELLU M6® Integral, który jest znacznie skuteczniejszy, od poprzednich wersji urządzenia. Głowica maszyny zbudowana jest z dwóch rolek, pracujących niezależnie od siebie. Pomiędzy rolki jest wciągany fragment tkanki tłuszczowej. Specjalna głowica ROLL, precyzyjnie zasysa fałd skóry, zapewniając skuteczny masaż i szybkie efekty. Do zabiegu, pacjentka zakłada kombinezon, w którym urządzenie i skóra nie mają bezpośredniego kontaktu. Dzięki temu, zabieg jest w pełni bezpieczny, przyjemny i nie wymaga stosowania znieczulenia. Trwa od 15 minut do godziny, w zależności od partii ciała.

endermologiaBezpośrednio po zabiegu, skóra może być lekko zaczerwieniona. Mogą się pojawić, niewielkie siniaki lub nadwrażliwość na dotyk. Taki stan będzie się utrzymywać, maksymalnie do trzech dni. Zabiegowi endermologii, powinno się poddawać dwa razy w tygodniu, w serii około 10 do 12 zabiegów, przez okres pięciu, sześciu tygodni. W trakcie terapii, należy pić najlepiej 2 – 2,5 litra niegazowanej wody, w ciągu dnia. Duża ilość płynów, pomoże w usunięciu tłuszczu z organizmu. Zaleca się także stosowanie balsamów, które ujędrnią i nawilżą skórę. Regularna aktywność fizyczna, również zadziała wspomagająco i utrwalająco na efekty zabiegów.

justyna-masal-ochotnyAby utrwalić efekty endermologii należy odpowiednio pielęgnować skórę po zabiegu. Wskazane jest intensywne nawilżanie skóry, a miejsca objęte cellulitem lub rozstępami należy dodatkowo ujędrniać kremem lub balsamem antycellulitowym. Istotna będzie również jakość produktu. Warto postawić na profesjonalne dermokosmetyki antycellulitowe, aby nie podrażnić uwrażliwionej skóry.mówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Endermologia – efekty

Odbycie serii zabiegów, pozwoli zmniejszyć obwód ciała, w partiach poddanych zabiegowi. Pomoże wymodelować sylwetkę, uzyskać widoczną talię i pozbyć się tzw. boczków. Przede wszystkim jednak zredukuje cellulit i zmniejszy wiotkość skóry, sprawiając, że stanie się jędrna, gładka i elastyczna. Dodatkowo zabieg zwiększa gęstość skóry, działając na nią odmładzająco i regenerująco. Pomoże także zmniejszyć rozstępy po ciąży, gwałtownym wzroście lub nagłej zmianie wagi.

Endermologia – przeciwwskazania

Zabiegu nie można wykonywać:

  • w okresie ciąży i karmienia piersią,
  • po urodzeniu dziecka – przez pięć miesięcy po porodzie naturalnym, a siedem po cesarskim cięciu,
  • chorując na nowotwór skóry,
  • w zapaleniu żył,
  • przy zażywaniu antykoagulantów (leków przeciwzakrzepowych).

Endermologia – krem antycellulitowy dla podtrzymania efektów – Vialise, Vialise Lifting Effects, Onshea, Nolicell, Sinial

Specjaliści jednoznacznie doradzają stosowanie kremów ujędrniających, antycellulitowych, aby utrwalić i przedłużyć efekty zabiegu endermologii. Jak jednak wybrać odpowiedni produkt? Warto zdać się na opinie z sieci i wybrać kosmetyk polecany przez konsumentów. Niezmiernie dobre noty zyskują następujące kremy na cellulit. Ich skuteczność tkwi w składnikach, które zwalczają główne przyczyny cellulitu.

Krem/Działanie Vialise Vialise Lifting Effects Onshea Nolicell Sinial
poprawiające krążenie, rutyna, eleuterokok kolczysty, arnika zielona kawa, kofeina,
stymulujące kolagen do odnowy, bluszcz, lawenda wąskolistna, niacynamid, witamina E, kwas askrobinowy,
spalające lipidy, kofeina, bylica boże drzewko, zielona herbata, algi fucus, ruszczyk kolczasty,
detoksykujące. kasztanowiec. topola czarna. miłorząb. zielona herbata. kasztanowiec.

Winowajcom cellulitu jest zaburzone krążenie, zarówno krwi, jak i limfy. Kruche naczynia przepuszczają do organizmy toksyny i wodę, a gdy są dodatkowo zwężone, dostarczają komórkom mniej tlenu. A przez to wolniej zachodzi odnowa komórkowa. Woda zaś powoduje obrzęki. Dobry krem antycellulitowy powinien odwracać te procesy. Zawierać substancje uszczelniające naczynia i poprawiające krążenie, takie jak kofeina czy rutyna.

opinia-ikonkaOd roku stosuję krem Sinial. Dzięki niemu niemalże do zera pozbyłam się cellulitu. Teraz jest widoczny tylko, gdy mocno ścisnę fałd skóry. Używam nadal profilaktycznie, bo moje problemy z krążeniem mają charakter medyczny. Z efektów kuracji Sinialem jestem jednak bardzo zadowolona. Poprawa jest znaczna i widoczna gołym okiem. Skóra w miejscach, które były dotknięte cellulitem bardzo się wygładziła. Jest też jędrniejsza, bardziej napięta. To cieszy.twierdzi pani Amelia ze Strzelna

Do przyczyn cellulitu należy także nadmierny rozrost tkanki tłuszczowej. W otoczonych toksynami i wodą (wyciekłymi ze słabych żył) lipidach wolniej zachodzi metabolizm. Komórki tłuszczowe nie są spalane – dochodzi do ich nadmiernego rozrastania i zbijania się w grudki widczne na powierzchni skóry w postaci cellulitu. Kremy antycellulitowe powinny wspierać procesy rozbijania spalania i usuwania lipidów z organizmu.

opinia-ikonkaDo kremu Vialise zachęciły mnie liczne pozytywne opinie w prasie kobiecej. Krem spełnia pokładane w nim oczekiwania. Rzeczywiście redukuje cellulit. Obszar zainfekowanej skóry zmniejszył się, grudki mają również luźniejszą strukturę – tak, jakby były rozbijane od wewnątrz. Mam nadzieję, że uda mi się go pozbyć całkowicie. Z Vialise przynajmniej zmierza to w dobrą stronę. Wcześniej stosowane kosmetyki nie działały.mówi pani Magdalena z Olecka

Cellulit będzie bardziej widoczny na skórze, która jest przesuszona, mało jędrna i elastyczna. Scieńczenie skóry zachodzi np. u palaczy, bo nikotyna wypłukuje witaminę C, odpowiadającą za wiotkość. Dlatego też poprawa jakości skóry poprzez jej odżywienie i stymulowanie syntezy kolagenu i elastyny to kierunki działania dobrych kosmetyków antycellulitowych.

opinia-ikonkaCellulit sprawił, że moja skóra straciła jędrność. Była bardzo wiotka, co sprawiało, że nierówności były jeszcze bardziej widoczne. Kosmetyczka doradziła mi zadbać o wzmocnienie gęstości skóry i podpowiedziała krem Vialise Lifting Effects. Przyznaję, że to był strzał w dziesiątkę. Skóra zyskała inną strukturę, jest mocniejsza, bardziej zbita, bardziej elastyczna. Zdecydowanie lepiej napięta, przez co grudki cellulitu wygładziły się i już tak bardzo nie rzucają się w oczy. Jest też ich o niebo mniej. Będę z pewnością kontynuować kurację liftingującą Vialise.pisze pani Aleksandra z Białki Tatrzańskiej

I wreszcie, za cellulit odpowiadają również zalegające w organizmie toksyny. Spowalniają one metabolizm i zajmują miejsce, w które mogłyby trafić substancje odżywcze. Dodatkowo uciskają inne komórki, powodując obrzęki.

opinia-ikonkaOnshea to bardzo dobry krem na cellulit. Z powodzeniem mogą go używać osoby o skórze nadreaktywnej, źle tolerującej silne lub syntetyczne substancje kosmetyczne. Ma w pełni naturalny skład, przez co nie podrażnia. A przy tym jest naprawdę skuteczny w zmniejszaniu cellulitu. Moja skóra na udach wygląda dużo lepiej. Jest wyraźnie gładsza.przyznaje pani Agata z Zielonej Góry

Istnieje grupa substancji, których warto unikać w kosmetykach na cellulit. Są to silikony i oleje roślinne. Maskują one problem, wygładzają powierzchnię skóry, ale realnie nie pielęgnują skóry, lecz blokują wchłanianie substancji aktywnych. Dlatego lepiej szukać kremów na cellulit z naturalnym składem. Wolnych od parabenów, emulgatorów, silikonów czy PEG-ów czy EDTA.

opinia-ikonkaNolicell pozytywnie mnie zaskoczył. Trochę nie dowierzałam, że balsam na cellulit jest w stanie poradzić sobie z pomarańczową skórką, ale przyznaję, że jest lepiej. Zmiany nie są już aż tak widoczne, bo skóra jest mocno nawilżona, jędrna i elastyczna. Jestem zwolenniczką kosmetyków naturalnych więc skład produktu też jest dla mnie dużym plusem.podpowiada pani Agnieszka z Kostrzyna nad Odrą

Wybierając krem na cellulit, który ma składniki zwalczające jego przyczyny, mamy rzeczywistą szansę na uporanie się z tym defektem skóry. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na zabieg endermologii, efekty przyjdą szybciej.

Podsumowanie

Specjalistyczny masaż na cellulit, to jedna z najczęściej stosowanych i najskuteczniejszych metod, rozwiązywania tego problemu. Z pomocą endermologii, zwalczysz cellulit, a ponadto wyszczuplisz ciało i wymodelujesz sylwetkę. Wyroluj cellulit – pozbądź się go trwale i skutecznie!

FAQ

1. Dlaczego po enermologii na cellulit warto sięgnąć po specjalne dermokosmetyki?

Składy dermokosmetyków zawierają skoncentrowane substancje aktywne, są zaś wolne od syntetycznych substancji, takich jak EDTA, PEG-i, parabeny czy silikony. To one powodują przesuszenia i podrażnienia. Choć poprawiają konsystencję kosmetyku nie mają działania pielęgnującego dla skóry. Formuły dermokosmetyków oparto o wyciągi i ekstrakty z roślin, oleje i minerały, bezpieczne dla skóry i o potwierdzonej badaniami skuteczności. Takie preparaty skutecznie podtrzymają efekty zabiegu. Takimi kosmetykami są polecane kremy Vialise, Vialise Lifting Effects, Onshea, Nolicell, Sinial.

2. Kiedy stosować krem na cellulit?

Składniki aktywne kremu lepiej wchłoną się, gdy skóra będzie rozpulchniona, dlatego aplikować krem należy po kąpieli lub prysznicu, raz lub dwa razy dziennie. Aplikację dobrze jest połączyć z energicznym masażem, który pobudzi krążenie i przyspieszy wchłanianie substancji aktywnych z kremu.

3. Czy i po co zabieg endermologii stosuje się na biust?

Jest taka możliwość. Endermologia, oprócz spalania tkanki tłuszczowej, wykazuje również działanie ujędrniające. Zabieg na biust wykonuje się, gdy mamy do czynienia ze zwiotczałą skórą na dekolcie, w celu jej wzmocnienia, po to, by na nowo była ładnie napięta.


Bibliografia

1. Ewelina Kurpiewska, Ewelina Sadzińska, Agata Wedman, Skuteczność masażu w redukcji cellulitu, 2016
2. Bruce E. Katz, Modelowanie sylwetki, 2012.
3. Marwicka J., Niemyska K., Cieslicka O., Cellulit. Przegląd zabiegów kosmetycznych, 2015
4. Kamińska A., Terapie antycellulitowe pod lupą, 2008
5. Sobańska K, Głuszek S. Wybrane zabiegi chirurgiczne i kosmetyczne stosowane w leczeniu otyłości i cellulitu, 2010

5/5 - (19 votes)