Ujędrnianie biustu

Zadbany i jędrny biust bez wątpienia stanowi rodzaj ornamentu każdej kobiety. Kształtne piersi są niejako wyznacznikiem atrakcyjności u pań, zatem warto skupić swoją uwagę wokół tego tematu. Ujędrnianie biustu wcale nie wymaga wizyty w klinice medycyny estetycznej, czasami wystarczy wdrożenie w życie kilku dobrych nawyków, aby kobiece piersi na nowo zyskały młodzieńcze piękno. Biust może być ozdobą każdej sylwetki jeśli tylko zastosujemy w swoim życiu parę zasad i będziemy regularnie o niego dbać. Istnieje wiele kosmetyków, technik masażu, zabiegów SPA oraz ćwiczeń, które mogą pomóc w optycznym podniesieniu się biustu.

Ujędrnianie biustu. Podstawowe informacje na temat pielęgnacji biustu
Dlaczego biust wiotczeje?Najczęściej pod wpływem długotrwałego rozciągania oraz utraty gęstości skóry.
Kiedy biust wiotczeje?Wiek nie ma znaczenia. Wiele zależy od wielkości biustu, stylu życia oraz występowania czynników rozciągających biust. U niektórych pań może to być nawet prze trzydziestką!
Jak zapobiec wiotczeniu biustu?
  • Nosić dobrze dobrany biustonosz.
  • Prowadzić zdrowy styl życia.
  • Wzmacniać mięśnie klatki poprzez ćwiczenia fizyczne.
  • Wzmacniać skórę biustu poprzez stosowanie kremu do biustu z jak największą ilością składników aktywnych, jak np. Frashe.

Natalia Munda - kosmetologProces utraty jędrności biustu nie jest niczym nadzwyczajnym. Jego tempo i przebieg zależą od wielu czynników. Biust, który stracił jędrność traci ładny kształt i wydaje się mniejszy. Można jednak spowolnić ten proces. Podstawą jest stosowanie kremu, bazującego na składnikach naturalnych, które wzmocnią i nawilżą skórę. Ponadto powinno się unikać wszystkiego, co może rozciągnąć biust, czyli wahania wagi, czy stosowania używekmówi Natalia Munda, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Ujędrnianie biustu. Poznaj przyczyny wiotkiej skóry piersi

Jaki sposób na ujędrnianie okazał się najskuteczniejszy?
20 votes · 20 answers
Ciekawym jest, że jedną z podstawowych przyczyn opadania biustu mogą być braki w aktywności fizycznej. Włączenie do swoich codziennych nawyków regularnej pracy nad tym fragmentem ciała jest niezbędnym dla osób, które cenią sobie młody i zdrowy wygląd swoich piesi. W tej kwestii swoje “trzy grosze” dokłada kobietom także istnienie grawitacji. Przyciąganie ziemskie ma ogromny wpływ na wygląd kobiecej klatki piersiowej i to właśnie między innymi z tego powodu ujędrnianie biustu jest tak istotnym elementem pielęgnacji ciała.

Chcąc uniknąć strat na kształcie, rozmiarze, symetrii oraz samego ułożenia piersi konieczne jest zapoznanie się z tematem jakim są ćwiczenia na ujędrnianie biustu oraz mu podobnymi. Zmiany w obrębie spadku atrakcyjności piersi mogą być także wypadkową zmian hormonalnych z okresu ciąży, stosowania w swoim życiu złych nawyków żywieniowych, czasu laktacji lub nagłego spadnięcia na wadze. Czas również jest w tej kwestii nieubłagany i w znaczący sposób odbija swoje piętno na tej części ciała kobiety.

Skuteczne metody na ujędrnianie biustu

Sposoby sprawienia, aby kobiece piersi miały wysoce atrakcyjny wygląd są przedmiotem zainteresowania obu płci. Ich estetyczny wygląd dodaje poczucia pewności siebie oraz sprawia, że panie dobrze czuję się w swoich ciałach. Zmysłowa figura jest marzeniem większości przedstawicielek płci pięknej. XXI wiek oferuje wiele skutecznych rozwiązań na ujędrnienie biustu, które z pewnością utorują drogę do jego pozyskania. To ostateczny koniec braku zadowolenia ze swojej figury.

Kilka zdrowych nawyków może na zawsze zażegnać problem obwisłego biustu. Dawniej kobiety miały do dyspozycji jedynie odpowiednią bieliznę w postaci mocno usztywnianych staników lub wizytę u chirurga plastycznego. Na szczęście dzisiejszy świat otworzył przed nimi drogę, która pozwala na naturalne ujędrnianie biustu.

Co zatem można wymienić wśród skutecznych oraz bezpiecznych metod na poprawienie kondycji tej części ciała?

Zabieg ujędrniania biustu z użyciem urządzenie o nazwie Ulthera. Jest to nieinwazyjna metoda liftingowa dla skóry piersi, w konsekwencji której ich wygląd przypomina naturalny push-up. Specjaliści zapewniają, że w jej efekcie skóra tego obszaru staje się o wiele bardziej napięta i jędrna. Działanie Ulhera polega na wykorzystaniu energii ultradźwięków, które zostają następnie skierowane na wybraną przez pacjenta partię jego skóry. Obkurczenie tkanek podskórnych następuje niemal natychmiast. Piersi stają się w widoczny sposób uniesione, a zwiotczała skóra staje się przeszłością.

Skóra bezproblemowo reaguje na zabieg w postaci wzmożonej produkcji kolagenu w organizmie. Zabieg ten gwarantuje odzyskanie przez skórę biustu młodzieńczego wyglądu i eliminuje powstałe już nawiasy skórne oraz zwiotczenia skóry. Piersi wydają się widocznie podciągnięte dzięki właściwościom o działaniu liftingującym. Uzupełnieniem takiego zabiegu powinno być stosowanie odpowiednich kosmetyków takich jak krem ujędrniający do biustu.

Masaż ujędrniający biustu to również jeden z bardziej skutecznych sposobów na polepszenie kondycji skóry piersi.

Jeśli zależy nam na odzyskaniu atrakcyjnego wyglądu kobiecej klatki piersiowej, należy włączyć do swoich nawyków dnia codziennego pewne nawyki. Jednym z nich jest wykonywanie masażu piersi podczas brania kąpieli. Jedne z najlepszych efektów w tym wypadku dają naprzemienne natryski na okolice skóry piersi wodą ciepłą i chłodną. Ciśnienie wody z naszego prysznica skierowane na biust ma działanie lepsze od wielu rekomendowanych masażerów. Masaż powinien być wykonywany ruchami okrężnymi. Można “rysować” kształty cyfry “8” na powierzchni biustu. Sutki należy omijać, aby nie uległy one podrażnieniom. Poleca się także wykorzystanie rękawicy o szorstkiej powierzchni do wykonywania masażu podczas brania prysznicu. Jeśli takiej jednak nie posiadamy, można zastąpić ją peelingiem. Strumieniowy masaż powinno wykonywać się każdego dnia, aby efekty były widoczne możliwie szybko. Kremy ujędrniające do biustu używane do kąpieli są doskonałym uzupełnieniem opisanej terapii.

Kremy na ujędrnienie biustu dostępne na dzisiejszym rynku dopasowane są pod względem składu do procesów chemicznych, które występują w organizmie kobiety. Odpowiedni ich dobór może okazać się kluczowym w walce o ujędrnianie biustu. Zabiegi o inwazyjnym działaniu wcale nie są zatem konieczne. Skład kremów, których działanie ma na celu ujędrnianie biustu opiera się głównie o ekstrakty z ziół (najczęściej kozieradki i kopru) oraz komponenty o działaniu liftingującym.

Ujędrnianie biustu kremem Frashe

Krem ujędrniający do biustu FRASHE
KUP FRASHE

Ujędrnianie biustu nie może się obyć bez dobrego kremu. Takim kosmetykiem jest krem Frashe. Ten preparat bazuje na sile składników pochodzenia naturalnego o kompleksowym działaniu. Znajdziemy w nim między innymi:

  • wyciąg z kwiatów lawendy: pobudza mikrokrążenie i wzmacnia naczynka. Ponadto nawilża, łagodzi podrażnienia, ujędrnia i działa przeciwzapalnie,
  • ekstrakt z żeń-szenia syberyjskiego: zwalcza wolne rodniki,
  • ekstrakt z pąków: nawilża, uelastycznia, poprawia regenerację, wzmacnia naczynka,
  • ceramidy: pobudza regenerację skóry,
  • ekstrakt z ruszczyka kolczastego: wzmacnia naczynka, nawilża i dotlenia,
  • dipalmitoyl hydroxyproline: spowalnia starzenie się skóry.

Jak działa Frashe? Frashe wzmacnia skórę, nawilża i ujędrnia. Dzięki temu jest lepiej napięta i skuteczniej podtrzymuje biust. W efekcie wygląda on ładniej i ma atrakcyjniejsza kształt.

Jędrny biust
Ćwiczenia ujędrniające biust

Ujędrnianie biustu jest także możliwe poprzez wykonywanie określonych ćwiczeń. Do jednych z cieszących się największą skutecznością należą między innymi:

pompki na ujędrnianie biustu, które polegają na swobodnym ułożeniu ciała na podłodze, podczas którego nogi mają być rozluźnione, a ręce wyprostowane, a ciało powinno się na nich opierać. Następnie powinno się opuszczać ciało do dołu, tak aby znalazło się możliwie nisko. Ćwiczenie powinno być oparte o ok. 10 serii.
dociskanie dłoni to ćwiczenie, w trakcie którego dłonie powinny zostać złożone na wysokości piersi, łokcie winny zostać ugięte, a same ręce znaleźć się w pozycji przypominającej tę do modlitwy. Następnie należy docisnąć do siebie dłonie i pozostać w tej pozycji około 5 sekund. Powtórzyć 5 razy.

Jak wynika z powyższego artykułu, metod na ujędrnienie kobiecego biustu jest wiele i wcale nie muszą one w żaden sposób ingerować w stan zdrowia pań. Czasami wystarczy poczynienie drobnych inwestycji w kierunku zdrowia, wybór lepszych kosmetyków, rozpoczęcie prostych ćwiczeń i zachowanie w nich regularności lub poddanie się prostemu zabiegowi, który w żaden sposób nie jest inwazyjny, aby na powrót móc cieszyć się jędrnością biustu i poczuciem atrakcyjności.


Bibliografia

1. Glinka M., Pielęgnacja piersi. cz. I, 2002
2. Talib N., Piękna bez skalpela, 2016
3. Buck S., 200 tajemnic naturalnej pielęgnacji urody, 2015
4. Bircoll M., Cosmetic breast augmentation utilizing autologous fat and liposuction techiques, 1987