Ćwiczenia na cellulit

Ćwiczenia na cellulit to ważna część walki ze skórką pomarańczową. Jednak, gdy cellulit przybiera już formę zaawansowaną należy włączyć wszystkie elementy terapii: właściwą dietę, systematyczne ćwiczenia, zabiegi pielęgnacyjno-kosmetyczne. By tego rodzaju terapia przybrała bardziej przyjazne cechy i realne przede wszystkim, warto rozłożyć sobie poszczególne czynności na każdy dzień tygodnia.

Ćwiczenia na pozbycie się cellulitu powinny przyjąć formę godzinnego treningu, najlepiej 5 razy w tygodniu. To dużo, ale jeżeli uznamy, że większość stosowanej aktywności fizycznej oddziałuje również na partie ciała objętego cellulitem, nie zawsze musi to być godzinny trening przeprowadzony w domu czy na siłowni. Wybierając jakąkolwiek aktywność fizyczną z myślą, że pomoże ona nam wyeliminować cellulit, najważniejszym czynnikiem jest systematyczność i czas. Im bardziej zaawansowany jest stan naszej skóry objętej skórką pomarańczową, tym dłużej będzie trwał proces jej eliminacji.

Vialise krem antycellulitowyPOZNAJ VIALISE - skuteczny krem antycellulitowy w formie serum
✅ potęga działania kilku składników aktywnych jednocześnie
✅ Naturalne składniki aktywne, BEZ SLS, BEZ PARABENÓW
✅ skuteczna redukcja cellulitu
✅ sprawdzona formuła składników aktywnych
Już teraz poznaj serum antycellulitowe VIALISE. Dowiedz się więcej na stronie producenta. Poznaj serum, któremu ufa ponad 1000 klientek miesięcznie!
KUP TERAZ na stronie producenta
recenzja na portalu WP.PLrecenzja portalu PAPILOT.PL

 

Ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach

Decydując się na przystąpienie do samodzielnego treningu wykonywanego w domu dobrze jest pamiętać, że większość ćwiczeń jakie wykonamy, jeżeli zrobimy to dobrze technicznie, będzie działało również na nasz cellulit zgromadzony na udach i pośladkach. Łatwo to udowodnić choćby stając w tzw. postawie, czyli przygotowując się do ćwiczeń:

 1. stajemy twarzą do lustra
 2. stopy równolegle, palce stóp odrobinę szerzej
 3. nogi na całej długości spięte i jedna przylega mocno do drugiej
 4. mięśnie brzucha wciągnięte, ale bez podwijania miednicy
 5. pośladki spięte, ale pozostają wyraźnie z tyłu, nie dają się pociągnąć brzuchowi
 6. szyja mocno wyciągnięta do góry
 7. ramiona opuszczone i przesunięte do tyłu

Spróbujmy postać w taki sposób przez dłuższą chwilę, by poczuć każdy obszar ciała, pamiętając o sprężonych mięśniach. I tę pamięć ściągnięcia mięśni należy zastosować przy każdym ćwiczeniu.

Przysiady na cellulit

przysiad ze sztangą
Przysiad ze sztangą to jedno z najlepszych
ćwiczeń zwalczających cellulit na udach i pośladkach.

Przysiady to doskonały sposób na cellulit na udach, ćwiczenie należy wykonać 20 razy. Dobrze jest połączyć je interwałowo z dwoma innymi i ćwiczyć całym blokiem.

 1. stajemy w postawie, jak wyżej
 2. nogi rozstawiamy na szerokość bioder, stopy równolegle
 3. spinamy całe ciało, wdech i wraz z wydechem uginamy kolana do przysiadu, „siadamy na niewidzialnym krześle, im niżej tym lepiej, ale bez odrywania stóp od ziemi,
 4. wdech i wędrujemy do postawy
 5. należy pamiętać o prostych plecach
 6. należy pamiętać, by kolano przy przysiadzie nie wyszło poza linię stóp

Cellulit na udach ćwiczenia

 1. kładziemy się na macie na plecach
 2. zginamy nogi w kolanach, prawe podudzie opieramy tuż nad lewym kolanem
 3. podnosimy biodra na taką wysokość, aby tułów i lewe udo utworzyły linię prostą
 4. trzymamy pozycję przez chwilę w górze
 5. obniżamy biodra nie dotykając podłogi
 6. ponownie wychodzimy biodrami w górę
 7. powtarzamy ćwiczenie 10 x a następnie zmieniamy nogę

Bieganie na cellulit

Cellulit na udach jak się pozbyć? Choćby poprzez aktywność w plenerze. Bieganie jest idealne, ale nie każda kobieta jest miłośniczką tego rodzaju sportu. Dlatego bieganie można zastąpić  intensywnym spacerem z wykorzystaniem przeszkód w terenie. Doskonale sprawdzają się wszelkie schody, które powinno się pokonywać w różnym tempie. Świetnie na mięśnie nóg działają wzniesienia i podkręcanie na nich tempa. Niech to nie będzie ruch jednostajny, bo on rozpręża nasze mięśnie, szybki spacer z podbiegiem pod górę czy po schodach, ścieżka w parku z ławką, przy której można wykonać kilka ćwiczeń, kamienie, które zastąpią nam hantle.

Najlepsze są takie ćwiczenia, które nam się nie znudzą. To dlatego również w ćwiczeniach na cellulit konieczne jest urozmaicenie, zmiana tempa, zmiana lokalizacji ćwiczeń, różnorodność. A do tego zrównoważona dieta i dbanie o swoje ciało.

5/5 - (27 votes)