Przebarwienia po trądziku – jak je usunąć?

Przebarwienia po trądziku to nie tylko problem młodzieży, ale także osób w wieku dorosłym. Obecnie częściej mamy do czynienia z zanieczyszczeniami, chemicznymi dodatkami w żywności i kosmetykach – coraz łatwiej więc o trądzik na skórze, a co za tym idzie, o przebarwienia po trądziku. Czas wziąć sprawy we własne ręce i zawalczyć o piękniejszy wygląd cery!

Przebarwienia po trądziku – wszystko, co musisz wiedzieć

Przebarwienia po trądziku to podstępny przeciwnik, o którym warto jest dowiedzieć się więcej, by móc skuteczniej go zwalczyć.

W poniższej tabeli prezentujemy najistotniejsze informacje, dotyczące przebarwień po trądziku.

Skąd się biorą przebarwienia po trądziku? Przebarwienia powstają, gdy dochodzi do zakłócenia procesów melanogenezy – wytwarzania barwnika skóry. Jego nadmiar uwidacznia się w postaci niechcianych plam. Do takiej sytuacji może dojść na skutek złej pielęgnacji skóry trądzikowej lub nieodpowiedniego leczenia. Przebarwienia mogą również powstawać przez wyciskanie i rozdrapywanie wyprysków, a także poprzez eksponowanie krostek na promieniowanie UV (np. w solarium).
Jak wyglądają przebarwienia po trądziku? Są to plamy na skórze koloru od różowego, poprzez czerwony aż do jasnobrązowego. Defekt ten nie jest wyniesiony ponad powierzchnię skóry, nie sprawia też bólu podczas dotykania. Przebarwienia stanowią jednak widoczny mankament urody. Zdarza się, że w wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji, przebarwienia po trądziku przekształcają się w trudne do zwalczenia blizny.
Po jakim czasie przebarwienia po trądziku znikają? Plamy po trądziku czasem znikają samoczynnie, ale mogą pozostać na skórze na całe lata lub nawet do końca życia. Podstawową zasadą w przypadku przebarwień po trądziku jest jak najszybsze podjęcie walki z nimi. Świeże zmiany dużo łatwiej jest usunąć, niż utrwalone przebarwienia.
Krem na trądzik Sevolium

ZAMÓW SEVOLIUM
NATURALNY KREM NA TRĄDZIK ZAMÓW!

Przebarwienia po trądziku – laserowe usuwanie

Przebarwienia po trądziku szybko zlikwiduje zabieg z użyciem lasera. Najpopularniejsze są obecnie lasery frakcyjne CO2. Tkanki w miejscach poddawanych działaniu lasera ulegają kontrolowanym mikrouszkodzeniom. Skóra ulega przebudowaniu, a przebarwienia stają się mniej widoczne lub całkowicie zanikają. Czasem potrzeba większej liczby zabiegów – zależy to od wyjściowego stanu skóry.

Dowiedz się jak wybrać najlepszy krem na trądzik:
https://portalkosmetologiczny.pl/tradzik-pospolity/krem-na-tradzik-jak-wybrac-najlepszy/

Tego typu sposób usuwania przebarwień jest dość kosztowny i zazwyczaj sięgają po niego osoby, u których przebarwień nie udało się usunąć domowymi metodami. Warto też pamiętać, że laseroterapii nie powinno się wykonywać wiosną i latem, ze względu na zwiększoną wrażliwość skóry na promienie słoneczne.

Przebarwienia po trądziku a domowe maseczki

Przebarwienia po trądziku można zniwelować w domowym zaciszu, za pomocą maseczek o właściwościach rozjaśniających. Dobrze sprawdzają się maseczki z kurkumą, która wspomaga leczenie trądziku oraz z cytryną, która wyrównuje i rozjaśnia koloryt skóry.

Aby przygotować rozjaśniającą maseczkę, należy zmieszać ze sobą łyżeczkę kurkumy, łyżeczkę soku z cytryny, 2 łyżeczki miodu, 4 łyżeczki jogurtu naturalnego oraz pół łyżeczki oliwy z oliwek. Maseczkę nakłada się na oczyszczoną skórę twarzy i pozostawia na ok. 20 minut, po czym zmywa letnią wodą.
Przebarwienia po trądziku na twarzy

Przebarwienia po trądziku – specjalistyczne kremy. Sevolium – skuteczny krem na trądzik

Przebarwieniom po trądziku można skutecznie zapobiegać przez odpowiednią pielęgnację skóry. Należy przede wszystkim stosować kremy, które są przeznaczone do walki z trądzikiem. W niektórych z nich znajdziemy wartościowe komponenty, pomagające wyrównać koloryt skóry.

Milena Nalbandian - kosmetologTrądzik to złożony problem, którego nie wolno bagatelizować. Z mojego wieloletniego doświadczenia wiem, że najlepiej w walce z trądzikiem sprawdzają się substancje naturalne, czyli na przykład ekstrakt z lukrecji i nanozłoto. Poza zwalczaniem wykwitów, składniki te rozjaśniają przebarwienia po trądzikumówi Milena Nalbandian, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Krem na trądzik Sevolium
KUP SEVOLIUM

Ekstrakt z lukrecji nawilża skórę i hamuje łojotok. Oprócz tego działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i przyśpiesza gojenie się wyprysków. Lukrecja znana jest ze swoich właściwości rozjaśniających cerę i wyrównujących jej koloryt. Badania potwierdziły, że jeden ze składników zawartych w ekstrakcie z lukrecji – glabrydyna – hamuje nadmierną pigmentację, przez blokowanie enzymu pobudzającego syntezę melaniny odpowiadającej za przebarwienia po trądziku.

Nanozłoto stymuluje oczyszczanie skóry i wpływa pozytywnie na gojenie się wszelkich jej niedoskonałości. Zapobiega wypryskom dzięki swojemu działaniu przeciwdrobnoustrojowemu. Przyspiesza regenerację skóry, zwiększa jej gęstość i jędrność, a także doskonale nawilża. Poprawia wchłanianie innych składników aktywnych zawartych w kremie. Zapobiega powstawaniu przebarwień, a istniejące przebarwienia znacząco rozjaśnia.

Oba te składniki można znaleźć w Sevolium. Jest to krem, który walczy z trądzikiem od podstaw. Normalizuje pracę gruczołów łojowych, likwidując nadmierne przetłuszczanie się skóry i zmniejsza skłonność do zaskórników. Dzięki licznym komponentom przeciwzapalnym, wspiera prawidłowe gojenie się skóry, skutecznie przeciwdziałając przebarwieniom. Pomaga również zredukować już istniejące przebarwienia po trądziku.

Za jego skuteczność odpowiada skoncentrowany skład, w którym można znaleźć:

  • ekstrakt z lukrecji,
  • wyciągi z kory i liści,
  • ekstrakt z nagietka,
  • nanozłoto,
  • wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego,
  • cynk,
  • wyciąg z drożdży,
  • miedź.

Stosuję krem na trądzik Sevolium już od jakiegoś czasu. Świetnie rozprawia się z pryszczami i śladami po trądziku. Miałam na policzkach stare przebarwienia, które ładnie rozjaśnił, praktycznie już o nich zapomniałammówi pani Kamila z Bydgoszczy

Dzięki Sevolium moja cera odzyskała jednolity wygląd. W liceum cierpiałam na dość zaawansowany trądzik, później na studiach walczyłam z przebarwieniami. Dopiero niedawno znalazłam rozwiązanie: naturalny krem Sevolium z nanozłotem i z lukrecjąmówi pani Oliwia z Olsztyna.

FAQ

1. Jak powstają przebarwienia po trądziku i jak sobie z nimi poradzić?

Przebarwienia po trądziku powstają zwykle w wyniku wyciskania wykwitów trądzikowych lub przy nieodpowiedniej pielęgnacji cery trądzikowej. Można zdecydować się na zabiegi w gabinetach kosmetologicznych, ale łatwiejsze jest codzienne stosowanie kremów z nanozłotem i ekstraktem z lukrecji, jak Sevolium.

2. Jakie domowe maseczki rozjaśnią przebarwienia po trądziku?

Doskonale sprawdzą się maseczki z rozjaśniającą cytryną i z łagodzącą kurkumą. Należy pamiętać o uzupełnieniu kuracji codzienną aplikacją kremów na trądzik i przebarwienia o naturalnym składzie.

3. Jakie naturalne składniki w kremach podziałają na przebarwienia po trądziku?

Zarówno na trądzik, jak i na przebarwienia doskonale sprawdzą się nanozłoto i ekstrakt z lukrecji.

4. Czy przebarwienia po trądziku mogą zniknąć same?

Rzadko się zdarza, by przebarwienia znikały samoistnie. Dlatego warto jest zacząć je rozjaśniać jak najszybciej się da. Zaleca się stosowanie kremów o naturalnym składzie z dodatkiem nanozłota i ekstraktu z lukrecji.

Krem na trądzik Sevolium

ZAMÓW SEVOLIUM
NATURALNY KREM NA TRĄDZIK ZAMÓW!


Bibliografia

1. Galas N., Leczenie przebarwień. Przegląd metod, 2015
2. Wludyka B., Plamy i plamki – przebarwienia skóry, 2012
3. Nowicka D., Zaburzenia barwnikowe. Dermatologia. Podręcznik dla studentów kosmetologii, 2011
4. Niewęgłowska-Wilk M., Wilk T., Kalicińska J., Śpiewak R., Zapobieganie i sposoby usuwania plam barwnikowych – przegląd dostępnych metod, 2016
5. Sikora M., Jakie substancje zwalczają plamy pigmentacyjne? 2010

Rate this post