Czy owijanie się folią pomoże na cellulit?

Owijanie się folią, czyli tzw. body wrapping, stało się popularne za sprawą modelek, które wyjawiły swoje sekrety dbania o idealny wygląd. Czy owijanie się folią to krótkotrwała sztuczka, czy też realnie może wspomóc redukcję uporczywej pomarańczowej skórki? I jak wykonać ten zabieg w domu – bez konieczności wizyty w spa, a z takimi samymi efektami? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule. Dowiesz się z niego również, jak sprawić, aby owijanie się folią zadziałało jak najintensywniej.

Owijanie się folią – wywoływane procesy i ich wpływ na redukcję cellulitu
Proces Wpływ na cellulit
Drenaż: usuwany jest nadmiar wody i toksyn, zmniejsza się obrzęk.
Pobudzenie lipolizy: dochodzi do rozbicia grudek, komórki tłuszczowe zmniejszają się.
Poprawa krążenia krwi oraz zwiększenie przepuszczalności skóry: skóra lepiej przyswaja składniki odżywcze kosmetyku, odnosząc z nich większe korzyści.

Sprawdź preparat Vialise Body Wrapping do owijania się folią

Owijanie się folią – na czym właściwie polega i jak działa?Owijanie się folią

Podstawą zabiegu owijania się folią jest zastosowanie zwyczajnej folii spożywczej lub bandażu, które stanowią nieprzepuszczalną dla powietrza i wilgoci powłokę. Po ścisłym owinięciu ciała folią lub bandażem, osiągamy efekt sauny – skóra rozgrzewa się, a znajdujące się pod nią naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu. Skutkiem tego jest pobudzenie krążenia krwi i limfy, a w konsekwencji przyśpieszenie tempa procesu detoksykacji. Skóra poci się, a wraz z potem usuwany jest nadmiar zatrzymanej wody i toksyn.

Efekty owijania się folią możesz znacznie spotęgować, jeśli przed założeniem folii pokryjesz skórę dobrym kosmetykiem antycellulitowym, który usprawni krążenie, zintensyfikuje proces detoksykacji, a także pobudzi spalanie tkanki tłuszczowej. Owijanie się folią, uzupełnione o taki preparat, realnie przyczyni się do redukcji cellulitu – wyrównanie struktury skóry nie będzie jedynie efektem utraconej wody.

Odkąd dołączyłam krem Vialise Body Wrapping do zabiegów z folią, widzę nie tylko różnicę w obwodach ud i brzucha. Cellulit zaczął znikać, a moja skóra stała się znacznie jędrniejsza – Manuela

Owijanie się folią w domu – instrukcja

Owijanie się folią nie jest zabiegiem skomplikowanym, ani szczególnie wymagającym. Jedyne, czego potrzebujesz to folia spożywcza, skuteczny preparat na cellulit i przynajmniej pół godziny wolnego czasu. Zwróć uwagę na to, że skóra nie może być uszkodzona ani świeżo po depilacji.

Przed zabiegiem wykonaj peeling, który usunie martwy naskórek i pobudzi krążenie lub, jeśli wolisz, weź ciepłą kąpiel. To ważny krok, gdyż dzięki usunięciu zanieczyszczeń i ciepłu otwierają się pory w skórze, a wtedy składniki aktywne preparatu na cellulit wchłaniają się w skórę w pełniejszym stopniu. Takie kroki są jednak odradzane w przypadku osób, które mają wrażliwą skórę i wykonują zabieg po raz pierwszy – działanie składników aktywnych może się okazać zbyt intensywne.

Następnie, po dokładnym osuszeniu ciała, nanieś na skórę grubą warstwę kosmetyku antycellulitowego i kilkakrotnie owiń problematyczne miejsca folią – na przykład uda, brzuch, ramiona. Pozostaw folię na co najmniej pół godziny do maksymalnie godziny, a po upływie tego czasu zdejmij. Użyty preparat na cellulit zmyj lub wetrzyj jego pozostałości w skórę – w zależności od wskazówek producenta.

Vialise Body Wrapping trzymam przez jakieś 45 minut na skórze, potem spłukuję zimną wodą. Mimo uczucia rozgrzania po nałożeniu kosmetyku, nigdy nie zauważyłam podrażnienia skóry. To pewnie dzięki temu naturalnemu składowi. Skóra po każdym zabiegu jest fajna w dotyku, taka gładka, nawilżona, nie ściągnięta. Wygląda też lepiej, bo cellulit z zaawansowanego przeszedł w prawie niewidoczny – Iga

Owijanie się folią wykonuj 1-2 razy w tygodniu. Taka częstotliwość zabiegu w zupełności wystarcza, by uzyskać widoczne efekty.

Owijanie się folią – kosmetyki do zabiegu

W zabiegu owijania się folią, kosmetyki mają istotne znaczenie. Jakich składników w nich szukać? Może zacznijmy od tego, czego nie powinno w nich być – a więc parafiny i innych substancji ropopochodnych, parabenów, PEGów, silikonów, sztucznych barwników i zapachów. Owijanie się folią zwielokrotnia ich przenikalność, a z pewnością nie chcesz, by te wątpliwe substancje przedostały się do twojego organizmu!

Vialise Body Wrapping

vialise body wrapping
zamów

O wiele bezpieczniejsze będą preparaty na cellulit, opierające skład na naturalnych substancjach o jak najwyższej zawartości składników aktywnych. Taki właśnie jest Vialise Body Wrapping. W świecie roślin znajdziesz wiele pogromców pomarańczowej skórki, którzy zostali zastosowanie w tym preparacie, jak na przykład:

  • cynamon, np. w postaci olejku – numer 1 w zwalczaniu cellulitu. Przede wszystkim silnie poprawia ukrwienie skóry, zwiększając do niej dopływ składników odżywczych i tlenu. To sprawia również, że wydajniej zachodzą procesy odtruwania podskórnej tkanki tłuszczowej, z gromadzących się w niej szkodliwych produktów przemiany materii i toksyn. Cynamon przyśpiesza także spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej,

  • kofeina – obowiązkowy element każdego preparatu antycellulitowego. Kofeina ma właściwości drenujące – skutecznie pobudza przepływ krwi i limfy, likwidując w efekcie obrzęki i ułatwiając eliminację toksyn. Stymuluje również proces lipolizy i chroni przed nadmiernym odkładaniem się tłuszczu w komórkach,

  • ruszczyk kolczasty, np. ekstrakt – bez mocnych, elastycznych naczyń krwionośnych nie ma sprawnego krążenia, tak kluczowego dla zredukowania nieestetycznych fałdek i nierówności. Ruszczyk kolczasty to ceniony składnik leków na problemy żylne, uszczelnia i obkurcza naczynia krwionośne, działa przeciwzakrzepowo i przeciwzapalnie,

  • kasztanowiec, np. w formie ekstraktu – podobnie jak ruszczyk kolczasty wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i usprawnia mikrokrążenie,

  • olej sezamowy – chętnie wykorzystywany w ajurwedyjskich masażach, ze względu na swoje właściwości detoksykujące. Olej sezamowy pomaga oczyścić ciało z toksyn, pochłania je i wyprowadza przez skórę. Jak wiadomo, to właśnie zalegające toksyny odpowiadają za nierównomierne odkładanie się tkanki tłuszczowej i zatrzymywanie wody, a to doprowadza do powstawania grudek i złogów tworzących cellulit,

  • papryka ostra – np. ekstrakt – zawarta w owocach papryki chili kapsaicyna ma właściwości termogeniczne – wzmaga redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej i przeciwdziała jej magazynowaniu,

  • imbir – np. olejek, ekstrakt – według medycyny chińskiej imbir jest jedną z najzdrowszych roślin na świecie. Przyjmowany wewnętrznie, odchudza, gdy zaś zastosujemy imbir na skórę, wniknie do jej głębszych warstw, gdzie rozbije skupiska komórek tłuszczowych i przyśpieszy rozkład uwolnionego tłuszczu. Poza tym imbir stymuluje krążenie, działa przeciwobrzękowo i oczyszcza z toksyn. Dzięki tym właściwościom, imbir silnie ujędrnia i uelastycznia skórę, nie może go więc zabraknąć w dobrym preparacie na cellulit!

Gdzie znaleźć te składniki? Sprawdziliśmy wiele kosmetyków na cellulit i najlepszym wyborem okazał się skoncentrowany preparat Vialise Body Wrapping. To, co nas zaskoczyło, to jego całkowicie naturalny, skoncentrowany, obfitujący w liczne składniki aktywne skład. Do tego jest wolny od szkodliwej chemii. Z pewnością nieprzypadkowo zbiera tak dobre opinie. Sprawdź sama!

Body wrapping

Owijanie się folią – efekty. Czego można się spodziewać po zabiegu?

Co daje owijanie się folią? Opinie kobiet są w przeważającej większości pozytywne. Już po jednym zabiegu owijania się folią (połączonym z zastosowaniem Vialise Body Wrapping) można zaobserwować wysmuklenie obwodów ciała – nawet o centymetr! Po miesiącu systematycznie wykonywanych zabiegów rezultaty będą jeszcze znaczniejsze. Skóra staje się też zdecydowanie bardziej jędrna i lepiej napięta. Należy wspomnieć także o innym aspekcie zabiegu – owijanie się folią powoduje, że skóra jest cudownie gładka w dotyku, miękka i nawilżona.

Milena NalbandianOwijanie się folią to zabieg chętnie wybierany przez nasze klientki. Domowy nie będzie ustępował swoją skutecznością temu wykonywanemu w salonie, jeśli do jego wykonania użyjemy dobrego kosmetyku antycellulitowego. Dzięki regularnemu powtarzaniu body wrappingu, można nie tylko zmniejszyć cellulit, lecz także osiągnąć wymarzone kształty. Na przykład, owijanie brzucha folią przyczyni się do wyostrzenia wcięcia w talii – mówi Milena Nalbandian, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Owijanie się folią efekty przynosi naprawdę spektakularne. To jednak tylko jeden ze skutecznych sposobów na cellulit. Jeśli chcemy szybciej pozbyć się znienawidzonej pomarańczowej skórki, postawmy na kompleksowe działanie. Codzienna aktywność fizyczna i zdrowa dieta, a także stosowanie skutecznych preparatów na cellulit w połączeniu z regularnymi zabiegami owijania się folią, z pewnością poprawi stan naszej skóry.

FAQ – owijanie się folią a cellulit

  1. Owijanie się folią – czy dla każdego?
    Zabieg owijania się folią jest skutecznym sposobem na redukcję cellulitu, jednak nie każdy może go wykonać. Owijania się folią nie powinny stosować: kobiety w ciąży, kobiety karmiące, osoby po niedawno przebytych operacjach oraz chorujących na miażdżycę, wysokie ciśnienie krwi, żylaki czy choroby serca i zatory. Jeśli pojawiają się wątpliwości – najlepiej skonsultować się z lekarzem.
  2. Jakie produkty stosować podczas zabiegu owijania folią?
    Skuteczny produkt do body wrappingu powinien zawierać składniki: rozbijające komórki tłuszczowe, detoksykujące i redukujące nadmiar wody w tkankach oraz wzmacniające naczynka i poprawiające mikrokrążenie. Składniki, które posiadają takie właściwości to m. in.: kofeina, olejek cynamonowy, olejek imbirowy czy ekstrakt z miłorzębu japońskiego. Wymienione składniki znaleźć można w produkcie Vialise Body Wrapping.
  3. Czy owijanie się folią pomaga schudnąć?
    Owijanie się folią nie powoduje spalania tkanki tłuszczowej, a także nie powoduje zmiany wagi. To mit powstały przez kobiety, które po zabiegach zauważyły u siebie zmiany w rozmiarze poszczególnych partii ciała, jednak jest to spowodowane utratą wody w postaci potu.
  4. Owijanie się folią – jakie efekty można osiągnąć?
    Zabieg owijania folią z zastosowaniem odpowiedniego preparatu może już po kilku razach przynieść oczekiwane efekty takie, jak: odżywienie i dotlenienie skóry. Jednak pamiętać należy, że na zmniejszenie cellulitu i likwidację zastoju limfy należy poczekać przynajmniej kilka tygodni.

Bibliografia

1. Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008
2. Halina Bojarowicz, Monika Rucińska, Jerzy Krysiński, Kosmetyki redukujące cellulit, 2016
3. Rucińska M., Kosmetyki redukujące cellulit – analiza porównawcza receptur wybranych produktów, 2014
4. Hexsel D, Soirefmann M. Cosmeceuticals for cellulite, 2011
5. Marwicka J., Niemyska K., Cieslicka O., Cellulit. Przegląd zabiegów kosmetycznych, 2015

5/5 - (12 votes)