Plastry na zmarszczki – jak ich używać?

Plastry na zmarszczki stanowią jeden z pomysłów na to, jak skutecznie zadbać o kondycję skóry i przeciwdziałać procesom starzenia. Zdobywają uznanie wśród użytkowniczek i użytkowników na całym świecie. Jak działają i na czym polega ich skuteczność? Dowiesz się z tego artykułu.

Plastry na zmarszczki – co warto o nich wiedzieć?

Plastry na zmarszczki twarzy pomagają przeciwdziałać procesom starzenia skóry. To nieinwazyjny sposób, który pozwala delikatnie wygładzić skórę i przeciwdziała pojawianiu się nowych zmarszczek. Plastry przeciwzmarszczkowe, zgodnie ze swoją nazwą, pomagają niwelować zmarszczki, które powstają z różnych przyczyn. W zależności od miejsca, w którym są stosowane, mają inny kształt. Mogą zatem mieć formę podłużnych pasków lub zaokrąglonych tak, aby dopasować się do kształtu twarzy. Plastry mimiczne mają np. postać łezek, które przyklejamy na czoło i kurze łapki.

Plastry na zmarszczki – jak ich używać?

Plastry na zmarszczki należy aplikować na odpowiednio przygotowaną skórę. W związku z tym zanim nakleimy plastry mimiczne, należy przetrzeć skórę wacikiem nasączonym płynem do demakijażu, usuwając resztki kosmetyków lub zanieczyszczeń. Duże zainteresowanie wzbudzają plastry z botoksem ze względu na wygładzające działanie tego składnika.

Co zrobić po oczyszczeniu skóry? Oto postępowanie w kilku krokach:

  • nałóż krem przeciwzmarszczkowy, masując twarz,
  • zdejmij zabezpieczenie, jakie mają plasterki mimiczne i zwilż delikatnie wodą błyszczący obszar plastra,
  • naciągnij skórę, aby ułatwić aplikację i naklej mimiczne plasterki na zmarszczki.

Plastry na zmarszczki należy utrzymywać na skórze ponad 3 godziny. W związku z tym zaleca się ich stosowanie na noc. Aby osiągnąć zadowalające efekty, czyli redukcję widocznych zmarszczek, najważniejsza jest regularność

Zobacz jakie istnieją rodzaje zmarszczek

Plastry na zmarszczki a działania dodatkowe

Plastry na zmarszczkiPlastry na zmarszczki mają szereg korzystnych działań dla skóry, ale nie warto skupiać się tylko na jednej metodzie. Aby zmniejszyć widoczność zmarszczek i przeciwdziałać powstawaniu nowych, warto podjąć kompleksowe działania. W związku z tym można stosować techniki z zakresu jogi twarzy. To specjalne ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie, a tym samym poprawiają kondycję skóry. Zestaw ćwiczeń trwa zwykle około kilku minut, dlatego można połączyć go z nakładaniem kremu czy demakijażem.

Kluczowy jest również odpowiedni krem na zmarszczki, który zawiera składniki naturalne dopasowane do potrzeb skóry. Kluczową rolę odgrywają tutaj właściwości nawilżające, regenerujące, ale też pobudzające syntezę kolagenu i elastyny

Wiele osób zapomina również, że to zdrowy styl życia jest kluczem do dobrej kondycji skóry i powstrzymaniem efektów starzenia. W związku z tym należy zadbać o dobrze zbilansowaną dietę, która dostarcza odpowiedniej ilości makro-, jak i mikroskładników. Kluczowe jest także nawodnienie organizmu, a także ruch. Wszystkie działania powinny być regularne. Podsumowując, plastry na zmarszczki mimiczne to wygodny sposób, by zadbać o skórę, na której pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Wykorzystując ich cenne właściwości, warto pamiętać, że działania przeciwzmarszczkowe to przede wszystkim zdrowy styl życia.


Bibliografia

1. Cunningham W.J., Antiwrinkle Products, 2005
2. Talib N., Młoda bez skalpela, 2016
3. Miczka A., Roślinne komórki macierzyste w kosmetykach, 2016
4. Allemann B., Baumann L., Antioxidants used in skincare formulations, 2008