Kosmetyki na cellulit – czy naprawdę działają?

Stosowanie kremów to bardzo popularne rozwiązaniem w walce ze skórką pomarańczową. Na rynku możemy znaleźć wiele różnych preparatów antycellulitowych. Jednakże, jak wybrać ten odpowiedni i naprawdę skuteczny kosmetyk na cellulit? Czy sam krem jest w stanie przynieść zadowalające rezultaty i poprawić wygląd naszej skóry? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Czy kremy antycellulitowe naprawdę działają?

To, czy kosmetyki na cellulit zadziałają zależy od kilku kwestii. Po pierwsze musimy je aplikować regularnie. Nawet najlepszy krem nie przyniesie efektów bez jednoczesnego zaangażowania z naszej strony. Drugą sprawą są odpowiednio dobrane składniki aktywne znajdujące się w preparacie, które wnikając w skórę mają szansę poprawić jej kondycję – więcej na ten temat w dalszej części artykułu. No i ostatnia sprawa, o której zapewne każdy z nas wie, lecz należy ją mocno podkreślić! Tak naprawdę nie ma cudów! By uzyskać jak najlepsze wyniki, preparaty na cellulit powinno się stosować w połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami fizycznymi. Przy bardziej zaawansowanych zmianach cellulitowych, warto wprowadzić do naszego programu także doustny preparat na cellulit.

Składniki aktywne w kremach na cellulit – jak wpływają na skórę objętą zmianami cellulitowymi?

Vialise to jeden z najskuteczniejszych kosmetyków na cellulit
Vialise to jeden z najskuteczniejszych kosmetyków na cellulit

Najlepsze i najbezpieczniejsze będą dla nas kosmetyki z naturalnymi składnikami, takie jak np. naturalny krem antycellulitowy Vialise. Pozbawiony chemicznych substancji zapachowych czy barwiących, silikonów i parabenów, świetnie nadaje się nawet dla skóry wrażliwej.

Naturalne składniki aktywne, o które wzbogacone zostają skuteczne preparaty na cellulit, powinny przyczyniać się do porządnego nawilżenia skóry oraz:

  • poprawy mikrokrążenia – w czym pomagają: ekstrakt z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, alg, a także kofeina;
  • usuwania toksyn – tutaj, obok wymienionej powyżej kofeiny oraz ekstraktu z bluszczu, świetne działanie wykazuje również ekstrakt z kasztanowca;
  • rozbijania lipidów w skórze – między innymi dzięki ekstraktowi z bylicy.

Stosowanie kremów na cellulit – jak często i kiedy pierwsze efekty?

Regularne aplikowanie kremów antycellulitowych z pewnością znacznie wzmacnia ich efektywność.

Tak naprawdę najlepiej stosować je dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Podczas wcierania preparatów w skórę warto wykonać krótki masaż, tak zwaną presoterapię, uciskając ciało lekko dłońmi. Wpłynie to bowiem na efektywniejsze wniknięcie kremu w głąb skóry. Świetną alternatywą jest przy tej okazji także masaż bańką chińską, który najlepiej wykonywać wieczorem, gdy mamy na to więcej czasu i nie częściej niż trzy razy w tygodniu. W trakcie rozmasowania preparatu antycellulitowego na skórze dobrym pomysłem jest również użycie masażera. Na rynku dostępne są zarówno te manualne, jak i elektroniczne.

Zakładając, że stosujemy kremy regularnie, w połączeniu z dietą i aktywnością fizyczną, uzyskane przez nas rezultaty będą zależeć także od tego, jak bardzo zaawansowany jest u nas problem cellulitu. U niektórych osób walka może potrwać dłużej. Jak wiadomo, cellulit nie pojawił się na naszym ciele z dnia na dzień, potrzeba więc także dłuższego czasu, by pożegnać się ze skórką pomarańczową lub chociażby złagodzić jej skutki na skórze.

Niezależnie od tego, jak skuteczny preparat na cellulit wybierzemy, to właśnie nasza systematyczność w jego stosowaniu, połączona z właściwą dietą oraz ćwiczeniami prowadzi do uzyskania najlepszych efektów w walce ze skórką pomarańczową. Warto postarać się o lepszy wygląd skóry, by móc poczuć się w niej pewniej i lepiej.

Vialise krem antycellulitowyPOZNAJ VIALISE - skuteczny krem antycellulitowy w formie serum
✅ potęga działania kilku składników aktywnych jednocześnie
✅ Naturalne składniki aktywne, BEZ SLS, BEZ PARABENÓW
✅ skuteczna redukcja cellulitu
✅ sprawdzona formuła składników aktywnych
Już teraz poznaj serum antycellulitowe VIALISE. Dowiedz się więcej na stronie producenta. Poznaj serum, któremu ufa ponad 1000 klientek miesięcznie!
KUP TERAZ na stronie producenta
recenzja na portalu WP.PLrecenzja portalu PAPILOT.PL