Zioła na atopowe zapalenie skóry – łagodzące objawy 

Zioła na atopowe zapalenie skóry stosowane systematycznie są w stanie zmniejszyć objawy tej uciążliwej choroby.  Jakie zatem powinny to być rośliny i w jakiej formie je stosować? Co jeszcze warto robić i na co zwracać uwagę? Zostań  z nami, a wszystkiego się dowiesz. 

Zioła na skórę atopową nadają się do kuracji uzupełniającej właściwe leczenie, które zatem są najbardziej skuteczne? Spójrz poniżej:

Zioło:  Działanie: 
Wąkrota azjatycka   Potrafi regenerować i wspierać proces złuszczania martwego naskórka, co przy AZS jest bardzo ważne. Wspomaga barierę ochronną skóry.
Liście łopianu  Intensywnie regenerują i wzmacniają skórę.
Prawoślaz lekarski  Skutecznie regeneruje skórę objętą AZS.
Mniszek lekarski  Zawiera w sobie dużo alantoiny, więc jest w stanie szybko odbudować zniszczone warstwy skóry.
Nagietek  Działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie.
Atopicin zestaw

ATOPICIN
ZESTAW DERMOKOSMETYKÓW NA ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY KUP TERAZ

Zioła na atopowe zapalenie skóry łagodzące objawyAtopowe zapalenie skóry – zioła i ich właściwości

Przy tej specyficznej chorobie, jaką jest atopowe zapalenie skóry, zioła muszą spełniać pewne dość wymagające funkcje:

  • likwidować czasem bardzo uporczywy świąd, przez który chory się drapie i mechanicznie uszkadza naskórek,
  • regenerować skórę,
  • zatrzymywać wodę w naskórku,
  • tworzyć jego barierę ochronną.

Amanda zielińskaTylko regularne stosowanie ziół pod postacią herbatek czy okładów może zadziałać.  Stosując wysokiej klasy emoliencyjne dermokosmetyki, zawierające ekstrakty i wyciągi ziołowe można zobaczyć znaczną poprawę w wyglądzie ciała objętego AZS. Należy zwracać uwagę na odpowiedni dobór preparatów do pielęgnacji skóry. Unikamy wszelkich zbędnych składników, a wybieramy kosmetyki z bogatym składem. Czyli zawierające naturalne substancje aktywne, które po zastosowaniu tworzą warstwę okluzyjną, owijając naskórek niczym w kokon – mówi Amanda Zielińska, kosmetolog Clinica Cosmetologica 

Zioła na skórę atopową – czy to wystarczy?

Zioła na skórę atopową to jeden z wariantów, na który warto zwrócić uwagę. Nie można jednak zapominać o tym, że AZS to przewlekła, nieuleczalna choroba z okresami remisji. Wymagany jest więc stały kontakt z dermatologiem, niekiedy działającym przy współpracy z alergologiem. Zamiany skórne są nieestetyczne, ale przede wszystkim wywołują dyskomfort. Ponadto mogą prowadzić do zaostrzeń i powikłań. Co zatem robić? Na pewno warto wyeliminować z diety i otoczenia potencjalne alergeny. Miejscowo stosuje się maści zmniejszające reakcję zapalną: glikokortykosteroidy czy inhibitory kalcyneuryny, a w nadkażeniach zmian skórnych – specjalne antybiotyki. Jeśli to wszystko nie pomaga, lekarz decyduje się na przepisanie choremu leków ogólnoustrojowych niwelujących stan zapalny: glikokortykosteroidy, immunosupresanty. Dodatkowo przy uciążliwym swędzeniu leki przeciwhistaminowe. Możliwe jest także stosowanie tzw. mokrych opatrunków oraz specjalnej leczniczej odzieży.

Atopicin zestawZioła na atopowe zapalenie skóry w dermokosmetykach Atopicin

Zioła na atopowe zapalenie skóry można znaleźć w profesjonalnych emoliencyjnych produktach z firmy Atopicin. To specjalistyczne preparaty, które powstały we współpracy z dermatologami, w serii:

  • szampon,
  • balsam do mycia ciała,
  • balsam natłuszczający do ciała,
  • krem na dzień,
  • krem na noc,
  • krem pod oczy i na powieki,
  • mazidło do suchej skóry,
  • olejek myjący do twarzy.

Istnieją 3 zestawy: do mycia, do twarzy, do ciała. Wybierz zestaw lub pojedyncze produkty wg własnego uznania, możesz dowolnie żonglować przy zamawianiu.

Te kosmetyki są godne Twojej uwagi, ponieważ znajdują się w nich cenne zioła, uszczelniające żyły i poprawiające krążenie, co także  wpływa na to, że inne substancje czynne lepiej się wchłaniają: ekstrakt ze smoczego owocu, kofeina, ekstrakt z arniki, ekstrakt z kasztanowca. Ponadto jest w nich kojący rumianek, ekstrakt z aloesu, ekstrakt z zielonej herbaty. A także nie brakuje składników ułatwiających złuszczanie martwego naskórka takich jak mocznik czy ekstrakt z nagietka. Takie ziołowe składniki łagodzą stany zapalne, natłuszczają, nawilżają i co ważne są wyjątkowo dobrze tolerowane przez skórę atopików. Dodatkowo roślinne masła oraz oleje typu olej awokado, lniany,  masło shea, cupaçau i kakaowe silnie natłuszczają skórę, jak również odbudowują jej zaburzoną barierę ochronną.

opinia-ikonkaStosuję zestaw do mycia Atopicin i jestem mega zadowolona z działania tych kosmetyków. Są bardzo wydajne, fajnie nawilżają i co dla mnie ważne, likwidują świąd – mówi pani Ewelina z Łańcuta 

opinia-ikonkaZupełnie inaczej wygląda moje ciało po zastosowaniu balsamu do mycia, a potem mazidła też z firmy Atopicin. Używam tych dwóch preparatów już trzeci miesiąc, naprawdę widzę ogromną różnice! Polecam wszystkim chorującym na atopowe zapalenie skóry, zioła w nich zawarte uspokoiły skórę i ją zregenerowały – mówi pani Alina z Przeworska  

Podsumowanie

Zioła na atopowe zapalenie skóry to jeden ze sposobów, na który warto zwrócić uwagę przy tej dermatozie. Możesz je wykorzystać do picia herbatek, jako okłady lub szukać w dobrej jakości emoliencyjnych kosmetykach. Nie zapominaj jednak, że bardzo ważne jest holistyczne podejście do choroby. Unikaj więc potencjalnych alergenów. Niezbędny jest stały kontakt z dermatologiem, a nawet alergologiem, który może wdrożyć właściwe leczenie oraz specjalne zalecenia.

Atopicin zestaw

ATOPICIN
ZESTAW DERMOKOSMETYKÓW NA ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY KUP TERAZ

FAQ

  1. Zioła na atopowe zapalenie skóry są bardzo przydatne, jaka jest najwygodniejsza forma ich zastosowania?

Są osoby, które lubią pić ziołowe herbatki i uważają, że od środka będą świetnie wspomagać regenerację naskórka. Inni wybierają emoliencyjne dermokosmetyki, które także świetnie wypełniają swoje zadanie, np. godne uwagi są te z firmy Atopicin. Dużo zależy od zaawansowania choroby i pogłębienia zmian.

  1. Jak działają zioła na skórę atopową?

Zioła na skórę atopową będą oddziaływać, pod warunkiem że są odpowiednio dobrane. Warto zatem wybierać wysokiej jakości emoliencyjne dermokosmetyki przeznaczone specjalnie do skóry objętej AZS. Kosmetyki, które mają wysoką koncentrację substancji aktywnych, mogą intensywnie poprawiać kondycję skóry. Tak samo picie ziołowych herbatek będzie od środka wspomagać jej wygląd. Należy jednak pamiętać o systematyczności, bo bez tego ciężko cokolwiek osiągnąć.

  1. Zioła na atopowe zapalenie skóry można nakładać na skórę?

Tak, ale raczej doraźnie. Lepsze efekty osiąga się, stosując specjalistyczne kosmetyki na co dzień. Co pozwala zachować skórę w dobrej kondycji.

  1. Czy zioła na atopowe zapalenie skóry naprawdę mają jakieś właściwości prozdrowotne?

Odpowiednio dobrane i co ważne regularnie stosowane zioła na atopowe zapalenie skóry, pod różnymi postaciami, są w stanie wyciszyć zmiany. Zlikwidują uporczywy świąd, zregenerują oraz nawilża naskórek, poprawią jego kondycję. Warto stosować dermokosmetyki bogate w ekstrakty, a także wyciągi roślinne, ponieważ są w stanie naprawdę intensywnie oddziaływać na chore ciało.

  1. Jakie zioła na atopowe zapalenie skóry są najbardziej pożądane w dermokosmetykach?

Na pewno w składzie warto szukać skondensowanych aktywnych substancji takich jak ekstrakty i wyciągi z wąkroty azjatyckiej, mniszka lekarskiego i nagietka. Uderzają bowiem w większość objawów na skórze objętej AZS.


Bibliografia:

  1. Sadowska-Przytocka A., Jenerowicz D., Porębski G., Wachal M., Dermatologia w praktyce, 2018.
  2. Millan M., Mijas J., Atopowe zapalenie skóry – patomechanizm, diagnostyka, postępowanie lecznicze, profilaktyka, Nowa Pediatr 2017; 21(4): 114-122.
  3. Zbiciak-Nylec M., Wcisło-Dziadecka D., Michalska-Bańkowska A., Arasiewicz H., Brzezińska-Wcisło L.: Zmiany alergiczne w obrębie owłosionej skóry głowy. Dermatologia Praktyczna 1 (42) 2016: 41-50.
  4. Kurzawa, R., Wanat-Krzak, M., Widerska-Kurzawa, A., Atopowe zapalenie skóry. Poradnik lekarzy. Wydawnictwo Help-Med. Kraków 2009.
Rate this post