Zabiegi na cellulit

Zapewne większość kobiet zastanawia się czy istnieje skuteczny zabieg na cellulit, który na zawsze wyeliminuje pomarańczową skórkę nie tylko na udach, ale również na brzuchu czy ramionach. Zasadniczo, osoby, które posiadają skłonność do gromadzenia sfałdowanej skórki nie mogą liczyć na jej ostateczne usunięcie. To, co może zmniejszyć skale cellulitu to zastosowanie zarówno kremów jak i profesjonalnych zabiegów kosmetycznych w rekomendowanych klinikach. Przy wyborze placówki, warto przeznaczyć nie co więcej czasu na zaznajomienie się z ofertą i opiniami innymi klientów, ponieważ niewłaściwy wybór gabinetu może wiązać się z zawodem i brakiem efektów.

Jakie zabiegi na cellulit są skuteczne?

Skuteczne zabiegi na cellulit to takie, które utrzymują gładką skórę ciała, bez oznak cellulitu co najmniej przez kilka miesięcy.

  • Kriolipoliza to tzw. nieinwazyjne usuwanie tłuszczu i cellulitu poprzez zamarznięcie i zlikwidowanie komórek tłuszczowych. Obumarłe komórki są naturalnie usuwane przez organizm. Aby zabieg uznać za efektywny, należy poddać mu się minimum trzy razy. Wtedy też, rezultaty są widoczne gołym okiem. Zabieg ten jest zwykle stosowany do modelowania sylwetki, ale usuwanie tłuszczu może również zredukować cellulit.
  • Zabiegi laserowe na cellulit, które uważa się za zabiegi zwalczające cellulit poprzez masaż, liposukcję, terapie światłem. Tego typu redukcja cellulitu nie tylko eliminuje pomarańczową skórkę, ale również pobudzają wzrost kolagenu, zwiększają przepływ krwi oraz zmniejszają retencje płynów. Zwykle laser przynosi efekty po pół rocznym zastosowaniu.
  • Masaż, który opiera się na masowaniu problematycznego obszaru. Przez takie ruchy dochodzi do zwiększenia przepływu krwi i zmniejszenia płynów. Tym samym ciało jest bardziej ujędrnione, elastyczne i gładkie.
  • Endermologia to specyficzne usuwanie cellulitu przy pomocy masażu mechanicznego. Roller z niskociśnieniowym ssaniem ugniata skórę pomiędzy dwoma obracającymi się rolkami. Teoria głosi, że głęboki masaż rozbije tkankę łączną, która powoduje wgłębienia. Większość badań pokazuje, że techniki masażu, w tym endermologia, sprawiają, że skóra wygląda lepiej. Istnieje ryzyko zbytniego rozluźnienia skóry, dlatego warto ograniczać jego używanie.

Warto jednak zaznaczyć, że nie każdy pacjent kwalifikuje się do wykonania zabiegów. Istnieje szereg przeciwwskazań, do których należy się podporządkować i w żadnym wypadku nie można ich obejść. Przede wszystkim ciążą i okres laktacji są czasem, gdy młoda mama nie powinna korzystać z żadnego typu zabiegów kosmetycznych. W tym okresie, należy zwalczać cellulit przy pomocy kremów czy balsamów. Inne przeciwwskazania to:

  • nowotwory,
  • schorzenia autoimmunologiczne,
  • choroby skóry,
  • popękane i rozszerzone naczynka.

Zabiegi czy kremy? Co lepsze?

masaż na cellulit
Masaż na cellulit.

Zabiegi kosmetyczne na cellulit, to nie tylko środki laserowe czy masaż. Podczas zwalczania zmian skórnych w postaci cellulitu, warto sięgnąć po różnego rodzaju kremy, balsamy czy serum. Oczywiście, że efekty nie będą tak samo spektakularne jak w przypadku inwazyjnych środków, ale stopniowo zmiany będą widoczne. Dobry krem na cellulit powinien zawierać zarówno składniki redukujące komórki tłuszczowe, usuwające toksyny, poprawiające mikrokrążenie oraz pielęgnujące skórę. Związku  tym, że lipidy są odpowiedzialne za rozwój cellulitu, krem na pomarańczową skórkę powinien zawierać między innymi: ekstrakt z bylicy, boże drzewko oraz kofeinę. Natomiast właściwości detoksykujące zawierają: ekstrakt z bluszczu, kasztanowca, alg oraz kofeina. Składniki poprawiające krążenie krwi pod skórą to nie tylko tak uniwersalna kofeina, ale także ruszczyk kolczasty.

Vialise krem antycellulitowyPOZNAJ VIALISE - skuteczny krem antycellulitowy w formie serum
✅ potęga działania kilku składników aktywnych jednocześnie
✅ Naturalne składniki aktywne, BEZ SLS, BEZ PARABENÓW
✅ skuteczna redukcja cellulitu
✅ sprawdzona formuła składników aktywnych
Już teraz poznaj serum antycellulitowe VIALISE. Dowiedz się więcej na stronie producenta. Poznaj serum, któremu ufa ponad 1000 klientek miesięcznie!
KUP TERAZ na stronie producenta
recenzja na portalu WP.PLrecenzja portalu PAPILOT.PL

Podsumowanie

Najlepszy krem na cellulit powinien być kompleksowy w swoim działaniu. Po pierwsze, musi on walczyć  lipidami, a więc z komórkami tłuszczowymi. Po drugie, osoby, które posiadają przeciwwskazania do wykonywania zabiegów, muszą zwrócić uwagę przy wyborze kremu, na właściwości redukujące, wzmacniające i ujędrniające. Dlatego też, chcąc się pozbyć cellulitu przy pomocy kremu, należy sięgać po kosmetyki o bogatym, zróżnicowanym składzie. Kobiety, które nie mogą zdecydować się na sposób zwalczania pomarańczowej skórki powinny spróbować zarówno kremów jak i profesjonalnych zabiegów.