Zabiegi na cellulit

Zapewne większość kobiet zastanawia się czy istnieje skuteczny zabieg na cellulit, który na zawsze wyeliminuje pomarańczową skórkę nie tylko na udach, ale również na brzuchu czy ramionach. Zasadniczo, osoby, które posiadają skłonność do gromadzenia sfałdowanej skórki nie mogą liczyć na jej ostateczne usunięcie. To, co może zmniejszyć skale cellulitu to zastosowanie zarówno kremów jak i profesjonalnych zabiegów kosmetycznych w rekomendowanych klinikach. Przy wyborze placówki, warto przeznaczyć nie co więcej czasu na zaznajomienie się z ofertą i opiniami innymi klientów, ponieważ niewłaściwy wybór gabinetu może wiązać się z zawodem i brakiem efektów.

Zabiegi na cellulit
drenaż limfatyczny, masaż usuwający toksyny,
endermologia, masaż urządzeniem, poprawia krążenie krwi i limfy,
mezoterapia bezigłowa, impulsy elektryczne,
mezoterapia igłowa, ostrzykiwanie koktajlem leczniczym,
karboksyterapia, wstrzykiwanie dwutlenku węgla rozbijającego lipidy,
kriolipoliza, zamrażanie tłuszczu,
laseroterapia. pobudza równocześnie spalanie tłuszczu, krążenie i detoksykację.

Jakie zabiegi na cellulit są skuteczne?

Skuteczne zabiegi na cellulit to takie, które utrzymują gładką skórę ciała, bez oznak cellulitu co najmniej przez kilka miesięcy.

 • Kriolipoliza to tzw. nieinwazyjne usuwanie tłuszczu i cellulitu poprzez zamarznięcie i zlikwidowanie komórek tłuszczowych. Obumarłe komórki są naturalnie usuwane przez organizm. Aby zabieg uznać za efektywny, należy poddać mu się minimum trzy razy. Wtedy też, rezultaty są widoczne gołym okiem. Zabieg ten jest zwykle stosowany do modelowania sylwetki, ale usuwanie tłuszczu może również zredukować cellulit.
 • Zabiegi laserowe na cellulit, które uważa się za zabiegi zwalczające cellulit poprzez masaż, liposukcję, terapie światłem. Tego typu redukcja cellulitu nie tylko eliminuje pomarańczową skórkę, ale również pobudzają wzrost kolagenu, zwiększają przepływ krwi oraz zmniejszają retencje płynów. Zwykle laser przynosi efekty po pół rocznym zastosowaniu.
 • Masaż, który opiera się na masowaniu problematycznego obszaru. Przez takie ruchy dochodzi do zwiększenia przepływu krwi i zmniejszenia płynów. Tym samym ciało jest bardziej ujędrnione, elastyczne i gładkie.
 • Endermologia to specyficzne usuwanie cellulitu przy pomocy masażu mechanicznego. Roller z niskociśnieniowym ssaniem ugniata skórę pomiędzy dwoma obracającymi się rolkami. Teoria głosi, że głęboki masaż rozbije tkankę łączną, która powoduje wgłębienia. Większość badań pokazuje, że techniki masażu, w tym endermologia, sprawiają, że skóra wygląda lepiej. Istnieje ryzyko zbytniego rozluźnienia skóry, dlatego warto ograniczać jego używanie.

Warto jednak zaznaczyć, że nie każdy pacjent kwalifikuje się do wykonania zabiegów. Istnieje szereg przeciwwskazań, do których należy się podporządkować i w żadnym wypadku nie można ich obejść. Przede wszystkim ciążą i okres laktacji są czasem, gdy młoda mama nie powinna korzystać z żadnego typu zabiegów kosmetycznych. W tym okresie, należy zwalczać cellulit przy pomocy kremów czy balsamów.

Inne przeciwwskazania to:

 • nowotwory,
 • schorzenia autoimmunologiczne,
 • choroby skóry,
 • popękane i rozszerzone naczynka.

justyna-masal-ochotnyZabiegi na cellulit przynoszą spektakularną poprawę. Rezultaty przychodzą szybko i są zauważalne od pierwszego zastosowania. Dlatego są dobrym rozwiązaniem, gdy zależy nam na czasie np. przed ważnym wydarzeniem życiowym. Polecane są także przede wszystkim osobom u których cellulit pozostaje oporny na dietę i ćwiczenia, bądź jest zlokalizowany w partach ciała, z których trudno go usunąć tymi metodami np. uda, przedramiona.mówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Zabiegi czy kremy? Co lepsze?

Zabiegi kosmetyczne na cellulit, to nie tylko środki laserowe czy masaż. Podczas zwalczania zmian skórnych w postaci cellulitu, warto sięgnąć po różnego rodzaju kremy, balsamy czy serum. Oczywiście, że efekty nie będą tak samo spektakularne jak w przypadku inwazyjnych środków, ale stopniowo zmiany będą widoczne. Dobry krem na cellulit powinien zawierać zarówno składniki redukujące komórki tłuszczowe, usuwające toksyny, poprawiające mikrokrążenie oraz pielęgnujące skórę. Związku  tym, że lipidy są odpowiedzialne za rozwój cellulitu, krem na pomarańczową skórkę powinien zawierać między innymi: ekstrakt z bylicy, boże drzewko oraz kofeinę. Natomiast właściwości detoksykujące zawierają: ekstrakt z bluszczu, kasztanowca, alg oraz kofeina. Składniki poprawiające krążenie krwi pod skórą to nie tylko tak uniwersalna kofeina, ale także ruszczyk kolczasty.

Co stosować po zabiegach na cellulit? Poznaj kremy Nolicell, Onshea, Sinial, Vialise i Vialise Lifting Effects

Dobry krem antycellulitowy jest w stanie znacznie zredukować ilość cellulitu.

Jednak pod dwoma warunkami:

 • że będzie używany systematycznie, dwa razy dziennie, po kąpieli,
 • oraz że wybierzemy produkt dobrej jakości.

W gąszczu kosmetyków na cellulit warto postawić na dermokosmetyki. Ich składy oparto na aktywnych substancjach pochodzenia naturalnego. Dobrze przebadanych, bezpiecznych i wysoce skutecznych. Dodatkowo wyeliminowano z nich chemiczne dodatki poprawiające konsystencję produktów, ale nie wnoszące wartości pielęgnujących. Syntetyczne surowce często wręcz szkodzą skórze. Przesuszają ją lub podrażniają. Dlatego warto unikać takich kosmetyków, a w ich miejsce wybierać produkty naturalne.

Do najlepszych naturalnych produktów antycellulitowych należą kremy:

 • Nolicell,
 • Onshea,
 • Sinial,
 • Vialise,
 • Vialise Lifting Effekts.

Kremy te działają wszechstronnie – zwalczają każdą z przyczyn prowadzących do cellulitu. Posiadają składniki spalające tkankę tłuszczową. Przyjrzyjmy się, jakie składniki posiadają opisane właściwości w konkretnym kremie. Do cellulitu prowadzą zaburzenia z krążeniem i zły metabolizm lipidów. Przerośnięte lipidy odkładają się pod skórą w postaci grudek, które określamy cellulitem.

Krem Właściwości Składnik
Nolicell kofeina,
algi fucus,
Onshea kofeina
zielona herbata,
Sinial, lipotyczne – spalające tkankę tłuszczową. kofeina
guarana,
Vialise, kofeina
guarana,
Vialise Lifting Effects. kofeina
bylica boże drzewko.

opinia-ikonkaJestem na diecie. Postanowiłam zadbać też o skórę i usunąć cellulit. Od dwóch miesięcy stosuję Nolicell. Jestem zadowolona. Grudki cellulitu mają luźniejszą strukturę, wygładziły się znacznie i coraz mniejsza powierzchnia skóry jest nimi pokryta. Uważam, że to całkiem zadowalające efekty i motywują mnie do dalszych starań.pisze pani Alicja z Bielska-Białej

Znajdziemy w nich także składniki detoksykujące, aby usunąć z organizmu toksyny utrudniające metabolizm lipidów i zajmujące miejsce, w które mogłyby trafić substancje odżywiające skórę.

Krem Właściwości Składnik
Nolicell detoksykujące. kasztanowiec
zielona herbata,
Onshea kasztanowiec
miłorząb,
Sinial, algi
kasztanowiec,
Vialise, algi
kasztanowiec,
Vialise Lifting Effects. algi
topola czarna.

opinia-ikonkaMoja córka jest szczuplutką nastolatką, ale genetycznie mamy skłonność do cellulitu i ona bardzo się go wstydzi. Koleżanki doradziły nam naturalny krem na cellulit Onshea. Naprawdę pomocny. Skóra jest jędrniejsza i gładsza. I u niej, i u mnie.twierdzi pani Agata z Pabianic

Naturalne kremy na cellulit posiadają także substancje uszczelniające naczynia krwionośne i usprawniające krążenie krwi i limfy. Nieszczelne naczynia prowadzą do niepożądanych w cellulicie obrzęków, które utrudniają usunięcie wspominanych już toksyn. Sprawne krążenie zapewni z kolei komórkom tlen niezbędny do odnowy i metabolizmu.

Krem Właściwości Składnik
Nolicell zielona kawa
miłorząb japoński,
Onshea arnika
ruszczyka,
Sinial, wzmacniające naczynka i poprawiające mikrokrążenie. ruszczyk
rutyna,
Vialise, ruszczyk
rutyna,
Vialise Lifting Effects. guarana
eleuterok kolczysty.

opinia-ikonkaMam problemy z krążeniem na nogach. Trochę puchną, pękają żyłki no i na dodatek cellulit. Od jakiegoś czasu stosuję krem antycellulitowy Sinial. Jestem zachwycona. Cellulit zrobił się mniejszy, skóra jest gładsza i tak przyjemnie napięta. Z całego serca polecam. mówi pani Magdalena z Wadowic

Wreszcie, są w nich także składniki odżywcze wzmacniające struktury skóry – wygładzające ją i napinające. Na dobrze nawilżonej i jędrniej skórze cellulit nie rzuca się już tak bardzo w oczy.

Krem Właściwości Składnik
Nolicell Bluszcz
witamina E,
Onshea bluszcz
niacyniamid,
Sinial, odżywcze (nawilżająco-ujędrniające)
stymulujące kolagen i elastynę.
bluszcz
kwas askrobinowy,
Vialise, bluszcz
kwas askrobinowy,
Vialise Lifting Effects. bluszcz
lawenda wąskolistna.

opinia-ikonkaNa cellulit lubię produkty z serii Vialise. Stosowałam oba. Moim ulubieńcem jest krem ujędrniający. Efekt liftingu jest zauważalny bardzo szybko. Skóra ma silniejszą strukturę i wyraźnie się napina. Robi się taka gładka, że te grudki cellulitu są na niej jak rozprasowane. Jeśli zależy nam na systematycznej poprawie to polecam Vialise, gdy zaś chcemy efektu szybko (np. przed randką czy plażowaniem) – Vialise Lifting Effect. Oba niezastąpione.przyznaje pani Majka z Częstochowy

opinia-ikonkaSkusiłam się na krem na cellulit Vialise, bo miał mnóstwo pozytywnych opinii w sieci. Przyznaję, zasłużenie. Znacznie zredukował u mnie cellulit. Skóra jest jędrniejsza, grudek jest o krocie mniej. Wydaje mi się też, że ma ładniejszy koloryt – może to dzięki poprawie krążenia. W każdym razie, jestem bardzo zadowolona, bo nierówności po prostu znikają.twierdzi pani Jagna z Elbląga

Kurację antycellulitowym kremem należy zacząć jak najszybciej – zanim grudki ulegną zwłóknieniu i cellulit się utrwali. Na tak zaawansowane zmiany lepsze będą już zabiegi. Krem antycellulitowy sprawdzi się natomiast zawsze w celach profilaktycznych – dla utrwalenia i podtrzymania efektów zabiegów kosmetologicznych.

Podsumowanie

Najlepszy krem na cellulit powinien być kompleksowy w swoim działaniu. Po pierwsze, musi on walczyć  lipidami, a więc z komórkami tłuszczowymi. Po drugie, osoby, które posiadają przeciwwskazania do wykonywania zabiegów, muszą zwrócić uwagę przy wyborze kremu, na właściwości redukujące, wzmacniające i ujędrniające. Dlatego też, chcąc się pozbyć cellulitu przy pomocy kremu, należy sięgać po kosmetyki o bogatym, zróżnicowanym składzie. Kobiety, które nie mogą zdecydować się na sposób zwalczania pomarańczowej skórki powinny spróbować zarówno kremów jak i profesjonalnych zabiegów.

FAQ

1. Jak długo po zabiegu należy stosować krem antycellulitowy?

Ujędrniający krem antycellulitowy to bezpieczny produkt, i tak naprawdę nie ma wyznaczonej granicy jak długo można go stosować. Możemy go stosować aż do momentu uzyskania zadowalających efektów, a później dla utrwalenia rezultatów i w celach profilaktycznych. Warto zdecydować się na delikatne i nie podrażniające kosmetyki naturalne, np. balsam antycellulitowy Nolicell, Onshea, Sinial, Vialise czy Vialise Lifting Effects.

2. Jaka serię zabiegów należy wykonać, aby całkowicie pozbyć się cellulitu.

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż wiele zależy od stopnia zaawansowania problemu oraz indywidualnych predyspozycji do spalania lipidów. Rodzaj zabiegu oraz ilość powtórzeń dobiera specjalista kosmetolog – powinniśmy mu zaufać w tej kwestii.

3. Jak pozbyć się cellulitu z ud i pośladków?

Oprócz kremów antycellulitowych, nie możemy zapominać o diecie i ćwiczeniach. Jeśli te okażą się nieskuteczne, pozostają nam specjalistyczne zabiegi kosmetologiczne na cellulit.


Bibliografia

1. Pieniążkiewicz J.M., Cellulit – profilaktyka i zwalczanie. Współpraca kosmetologa z lekarzami różnych specjalizacji, 2006
2. Ignaciuk A., Cellulit – przyczyny, terapie, możliwości., 2003
3. Sobańska K, Głuszek S. Wybrane zabiegi chirurgiczne i kosmetyczne stosowane w leczeniu otyłości i cellulitu, 2010
4. Kamińska A., Terapie antycellulitowe pod lupą, 2008
5. Szczotka P., Dynamiczny Masaż Antycellulit- masaż w terapii cellulit i modelowaniu sylwetki, 2008

5/5 - (18 votes)