Jak wygląda cellulit – charakterystyka problemu
Jak wygląda cellulit? Choć wiele kobiet zna ten problem z autopsji, temat wciąż zastanawia. O tym, jak wygląda cellulit oraz w jaki sposób się przejawia, przeczytasz w poniższym artykule.
Jak wygląda cellulit? Etapy rozwoju
Jeśli mówimy o tym, jak wygląda cellulit, to zwykle przychodzi nam do głowy wyraźnie pofałdowana, nierówna skóra na biodrach czy udach.
Rozwój cellulitu obejmuje jednak aż cztery etapy, różniące się zaawansowaniem objawów.
- Etap pierwszy: zmiany są niemal niewidoczne, dopiero pod wpływem naciskania skóry widać niewielkie grudki. Sytuacja nasila się przed miesiączką, z powodu magazynowania wody w organizmie.
- Etap drugi. W pozycji leżącej skóra jest gładka, ale w innych widać pofałdowania, podobnie przy naciskaniu skóry.
- Etap trzeci. Zmiany cellulitowe widać gołym okiem.
- Etap czwarty. Zmiany przypominają powierzchnię kalafiora, a ich dotykanie powoduje ból.
Pierwsza faza rozwoju cellulitu jest najbardziej odpowiednim momentem, by zacząć go zwalczać. Cellulit nie jest wtedy utrwalony, jest słabo widoczny i najłatwiej poddaje się kuracjom. Można zacząć od stosowania kremów – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde.
Jak wygląda cellulit? Podstawowe objawy
To, jak wygląda cellulit, wynika ze stopnia jego zaawansowania. Objawy cellulitu można podzielić na te, które odczuwamy w codziennym funkcjonowaniu, jak i na zmiany widoczne gołym okiem. W poniższej tabeli wymieniliśmy najczęstsze objawy cellulitu.
Objawy odczuwalne | Objawy widoczne |
|
|
Jak wygląda cellulit – lokalizacja zmian
Szukając odpowiedzi na pytanie, jak wygląda cellulit, nie można nie wspomnieć o miejscach, w których najczęściej umiejscawia się pomarańczowa skórka.
Cellulit pojawia się najczęściej w okolicy pośladków, ud, brzucha, u niektórych osób również na ramionach. Związane jest to ze zwiększonym odkładaniem się w tych partiach tkanki tłuszczowej. Na skórę w tych miejscach warto stosować kremy antycellulitowe, ponieważ skutecznie redukują zmiany – mówi Karolina Formela, kosmetolog Clinica Cosmetologica
Niezależnie od tego, jak wygląda cellulit, istnieje skuteczny sposób na jego pokonanie!
Wiedza o tym, jak wygląda cellulit oraz rozpoznanie stopnia jego zaawansowania pozwala podjąć skuteczną walkę.
W każdym przypadku warto stosować dobre kremy antycellulitowe, zawierające składniki pochodzenia naturalnego, w tym:
- kofeinę – działa pobudzająco na mikrokrążenie oraz zwiększa elastyczność i napięcie skóry,
- kwas askorbinowy – uszczelnia ściany naczyń krwionośnych oraz stymuluje przepływ krwi, pobudza produkcję kolagenu,
- ceramidy – wygładzają i uelastyczniają skórę, zabezpieczają ją przed utratą wody,
- ekstrakt z miłorzębu japońskiego – poprawia mikrokrążenie, przyspiesza eliminację toksyn, aktywuje proces lipolizy,
- niacynamid – korzystnie wpływa na ukrwienie skóry, podnosi poziom jej nawilżenia i jędrności.
Im więcej składników naturalnego pochodzenia zawiera krem, tym silniejsze jego działanie. Warto wybierać naturalne kosmetyki także ze względu na to, że są lepiej tolerowane przez skórę niż konwencjonalne produkty.
Sinial, Vialise, Vialise Lifting Effects, Nolicell, Onshea. Kremy obfitujące w naturalne składniki aktywne!
Bogactwo naturalnych składników aktywnych i zero szkodliwej chemii – tymi słowami można opisać każdy ze wspomnianych w nagłówku kremów. Przyjrzyjmy się teraz bliżej ich składom oraz dowiedzmy się, co na ich temat sądzą klientki.
1. Sinial
Klasyczny krem na cellulit, który upora się z każdym rodzajem pomarańczowej skórki. W jego składzie można znaleźć rozbijającą grudki tłuszczowe kofeinę, detoksykujący ekstrakt z alg, poprawiający mikrokrążenie ekstrakt z ruszczyka. Oprócz tego rutynę, która dba o kondycję naczyń krwionośnych i odmładzający skórę kwas askorbinowy.
Początkowe objawy cellulitu widziałam tylko po ściśnięciu skóry dłonią, przyznam, że je zlekceważyłam. Dopiero gdy zauważyłam cellulit na udach podczas noszenia krótkich spodenek, postanowiłam niezwłocznie zacząć działać. Kupiłam krem na cellulit Sinial i stosowałam naprawdę regularnie. Szybko zauważyłam poprawę, bo już po kilku tygodniach – pisze pani Paulina z Jastrzębiej Góry.
2. Vialise
Działanie tego kremu również koncentruje się na przyczynach cellulitu. Szczególny nacisk położono w nim na poprawę mikrokrążenia i uszczelnienie naczynek krwionośnych. Gwarancją skuteczności kremu Vialise jest zastosowanie silnie działających składników aktywnych, takich jak kofeina, rutyna, bluszcz, algi, kasztanowiec.
Nie mogę się nadziwić, jak moja skóra zmieniła się na lepsze, odkąd stosuję Vialise! Wcześniej cała w dołkach i fałdkach, teraz nabrała jędrności i wygładziła się. Świetny kosmetyk, do tego spisuje się w roli balsamu nawilżającego – pisze pani Sandra z Gorzowa Wielkopolskiego.
3. Vialise Lifting Effects
W tym kremie znajdziesz skoncentrowane składniki aktywne, które nie tylko zwalczą cellulit, ale rozwiążą również problem ze zwiotczałą, pozbawioną napięcia skórą. Naturalny efekt liftingu zapewniają składniki takie, jak ceramidy, kofeina i syberyjski żeń-szeń.
Po ciąży zauważyłam, że moja skóra na udach stała się wiotka, w dotyku wyczuwalne były grudki. Nie miałam siły, by ćwiczyć, dlatego kupiłam naturalny krem antycellulitowy Vialise Lifting Effects. Stosując go regularnie, naprawdę zauważyłam poprawę. Moja skóra stała się bardziej jędrna i napięta, a cellulit mniej widoczny – pisze pani Tamara z Bydgoszczy.
4. Nolicell
Analizując skład tego kremu na cellulit, ma się wrażenie, że zadbano o każdy detal. Są składniki pobudzające detoksykację tkanek (miłorząb japoński), usprawniające mikrokrążenie (kasztanowiec), wyszczuplające (algi fucus). Krem szczególnie polecany jest osobom, których skóra potrzebuje większej dawki nawilżenia.
Nie lubię tego uczucia, gdy po nałożeniu balsamu moja skóra jest nadmiernie ściągnięta. Po Nolicell tak nie mam. To jedyny krem na cellulit, po którym nie muszę dodatkowo nawilżać swojej skóry – pisze pani Justyna z Krakowa.
5. Onshea
To krem, który energetyzuje skórę, przyśpieszając drenaż, detoks komórek i lipolizę. Zawiera m.in. kofeinę, niacynamid, miłorząb japoński, bluszcz. Te składniki nie dają cellulitowi żadnych szans!
Fajny krem, który dobrze się wchłania i nie klei na skórze. Wszystko zgodnie z obietnicami, po Onshea cellulit znika, grudki są mniejsze i jakby sprasowane. Ujędrnienie skóry jest widoczne, stała się sprężysta i mniej luźna – pisze pani Klaudia ze Szczecina.
FAQ
1. Jak wygląda cellulit tłuszczowy?
To inaczej cellulit miękki, w którym powierzchnia skóry jest obrzmiała i wyraźnie pofałdowana, a sama skóra wydaje się być luźna i słabo napięta. Aby się go pozbyć, trzeba wprowadzić zmiany w codziennej diecie, zaś wsparciem zewnętrznym może być odpowiedni krem ze składnikami lipolitycznymi. Warto wybrać któryś z tych: Sinial, Vialise, Vialise Lifting Effects, Nolicell, Onshea. Działają one na każdy rodzaj cellulitu: tłuszczowy, wodny, cyrkulacyjny.
2. Jak wygląda cellulit wodny?
Jest to cellulit twardy, stale widoczny na skórze niezależnie od pozycji ciała. Zazwyczaj zajmuje mniejszą powierzchnię, niż cellulit tłuszczowy. W rzeczywistości jednak oba typy cellulitu występują najczęściej jednocześnie, tworząc tzw. cellulit cyrkulacyjny. Dlatego warto wybierać kremy zawierające zarówno składniki lipolityczne, jak i poprawiające mikrokrążenie.
3. Czy to jak wygląda cellulit, wynika z mojej diety?
W wielu przypadkach tak. Niektóre składniki, np. cukier i sól wpływają na zatrzymywanie wody w organizmie, nasilając powstawanie cellulitu wodnego. Niezdrowa dieta może też być źródłem wielu substancji toksycznych, odkładających się w tkance tłuszczowej i utrudniających jej spalanie.
4. Jak wygląda cellulit u nastolatek?
Cellulit nastoletni i u dorosłych kobiet objawia się praktycznie tak samo, jedynie z racji wieku może być mniej zaawansowany. W obu przypadkach warto stosować kremy antycellulitowe, najlepiej te z naturalnymi składnikami.
Bibliografia
- Gałązka M, Galęba A, Nurein H: Cellulit jako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie. Hygeia Public Health, 2014
- Pavicic T, Borelli C, Korting HC: Cellulite-the greatest skin problem in healthy women, 2008
- Pokładowska-Kielan E: Cellulit wróg rozpracowany, 2009
- Bojarowicz H, Rucińska M, Krysiński J: Kosmetyki redukujące cellulit, 2016
- Rucińska M: Kosmetyki redukujące cellulit – analiza porównawcza receptur wybranych produktów, 2014
powinno być więcej zdjęć które pokazują jak wygląda cellulit taki czy inny.. trochę różnic jest.
Sciskanie skory i od razu widac tego dziada ;D Zobaczyc latwo ale gooorzej usunac.