Masaż na cellulit – wykonuj go często, a zyskasz gładką i bardziej jędrną skórę

Masaż jest jednym z najbardziej popularnych i najskuteczniejszych sposobów na cellulit. Jednak nie każdy masaż działa tak samo i nie każdy będzie równie skuteczny. Przeczytaj i wybierz, jaki masaż będzie najodpowiedniejszy dla Ciebie.
Masaż zapewnia wiele korzyści skórze, dotkniętej cellulitem. Wykonując go, możemy pobudzić krążenie krwi i limfy w organizmie, co sprzyja redukcji cellulitu, a także ujędrnić skórę i sprawić, że stanie się bardziej elastyczna. Poprawnie zrobiony masaż pozwala stymulować fibroblasty do większej produkcji elastyny i kolagenu, a także usprawnić przemianę materii i zmniejszyć napięcie mięśni.

Masaż na cellulit w domu

Masaż antycellulitowy możesz wykonywać w domu. Ważne, aby masować się regularnie i poprawnie pod względem techniki. Masaż pozwala pobudzić tkankę łączną, a w efekcie doprowadzić do rozbicia komórek tłuszczowych. Najlepiej wykonywać go całymi dłońmi, okrężnymi i posuwistymi ruchami. Dobrą okazją do masażu, jest moment stosowania kremu na cellulit.

Warto wiedzieć, że łączenie aplikacji balsamu antycellulitowego z masażem, wpływa korzystnie na wchłanianie preparatu, jak również poprawia jego działanie. Krem wmasowuj w taki sposób, jakbyś chciała wygładzić skórę. Rób to zawsze z dołu do góry (w stronę serca), czyli zaczynając od kolan, w kierunku ud, a następnie pośladków i bioder. Uciskaj udo, przesuwając obie ręce, ku górze, zaczynając od środkowej części nogi, następnie przenosząc dłonie na wewnętrzną, a później zewnętrzną jej część. Powtarzaj ten ruch, tak długo, aż zaobserwujesz lekkie zaczerwienienie, zwiastujące poprawę ukrwienia skóry. Na koniec zrób dłonią, kilka głaszczących ruchów, w kierunku pachwiny.

Masaż wykonuj codziennie, przez minimum pięć minut. Jeśli tak będzie Ci łatwiej, możesz też skorzystać z drewnianego lub plastikowego masażera. A podczas mycia, z rękawiczki lub szczotki, z szorstkim włosiem, które dodatkowo zapewnią efekt peelingu.

Masaż bańką chińską na cellulit

Z pomocą baniek chińskich, możesz samodzielnie wykonać masaż próżniowy. Bańki kupisz w aptece. Najpierw weź prysznic, aby oczyścić skórę, a następnie wysusz się i nałóż olejek do ciała (najlepiej taki o działaniu antycellulitowym), aby zapewnić poślizg. Dopasuj wielkość bańki do rozmiaru swojej dłoni, abyś mogła ją pewnie trzymać.

Rozgrzej bańkę w ciepłej wodzie (ok. 40 stopni), osusz, a następnie przyciśnij ją do skóry, dociskając wierzchołek bańki kciukami, tak aby skóra została zassana do wnętrza bańki. Kieruj bańkę od kolana do pachwiny, wykonując pionowy ruch, w prostej linii, od wewnętrznej ku zewnętrznej stronie uda. Aby odessać bańkę, włóż pod nią palec, to pozwoli zredukować podciśnienie i usunąć ją bez problemu.

Powtórz cały masaż, wykonując bańką ruchy okrężne, a w trzeciej serii kreśląc ruch, przypominający ósemki. Powtarzaj zabieg dwa razy w tygodniu.

Masaż antycellulitowy w gabinecie

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z masażem, i chcesz mieć pewność, że zostanie wykonany prawidłowo, lub kiedy wolisz się relaksować, podczas gdy masaż wykonuje inna osoba, możesz skorzystać z masażu antycellulitowego, który wykona specjalista. W placówce, masz także możliwość zrobienia masażu próżniowego. Jego samodzielne wykonanie bywa dość trudne, dla osób początkujących, dlatego warto najpierw spróbować zabiegu u masażysty lub kosmetologa. W gabinecie, u specjalisty z dziedziny kosmetologii, wykonasz także zabieg endermologii. Ten wyszczuplający masaż, wykonywany z pomocą innowacyjnego urządzenia CELLU M6® Integral, jest bardzo skuteczny w redukcji cellulitu. Zapewnia efekt zmniejszenia skórki pomarańczowej, a także wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki oraz zmniejszenia wiotkości skóry, w partiach ciała, poddanych zabiegowi.

Podsumowanie

Masaże na cellulit, możesz wykonywać w zaciszu własnego domu lub u specjalisty, w gabinecie. Dużą skuteczność zapewnia endermologia, a także masaż próżniowy. Cellulit, dzięki zabiegom masażu się zmniejszy, a skóra będzie jędrniejsza i gładsza.