Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym – jak powinna wyglądać?

Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym może nastręczać wielu trudności. Niestety, jeżeli cierpimy na tę dermatozę, należy pogodzić się z poważnymi zmianami w pielęgnacji. Kluczowe jest stosowanie starannie dobranego kremu, a także łagodnego żelu bez detergentów. Ważne jest i to, aby nie trzeć skóry ręcznikiem oraz zadbać o ochronę przeciwsłoneczną.

Trądzik różowaty – pielęgnacja musi być oparta o delikatne oczyszczanie

Stosowana na trądzik różowaty pielęgnacja powinna być jak najstaranniej przemyślana. W przeciwnym razie nasza skóra odczuje jej negatywne efekty. Na pewno warto byłoby stosować łagodny żel oczyszczający. Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym wymaga stosowania żelu pozbawionego intensywnie działających detergentów. Mycie powinno odbywać się wodą w odpowiedniej temperaturze. Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym wymaga użycia letniej bądź nawet chłodnej wody. Największym błędem jest użycie ciepłej lub gorącej wody do mycia skóry. Może się to zakończyć poważnym zaczerwienieniem lub podrażnieniem. Po umyciu, skórę należy łagodnie osuszyć przykładając ręcznik do twarzy. W żadnym razie skóry nie wolno intensywnie pocierać, bo może doprowadzić to do podrażnień.

Trądzik różowaty – pielęgnacja kremem na pewno pomoże

Na trądzik różowaty pielęgnacja odpowiednim kremem może pomóc. Najlepiej zdecydować się na krem o lekkiej konsystencji, która nie obciąży skóry. Jeżeli chcemy, aby pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym poprawiła jej stan, warto stosować kremy do twarzy o naturalnych składach.

Śmiało poszukujmy w nim takich składników jak:

  • aloes,
  • betaina,
  • kwas azelainowy.

Krem należy wklepywać starannie w dokładnie oczyszczoną skórę twarzy. Błędem jest pocieranie skóry, które może zaognić problem

Kosmetyki na trądzik różowaty - Acnerose

ACNEROSE
KOMPLEKSOWA PIELĘGNACJA SKÓRY Z TRĄDZIKIEM RÓŻOWATYM ZAMÓW!

Zobacz jakie istnieją przyczyny trądziku różowatego

Trądzik różowaty – pielęgnacja przy użyciu peelingu enzymatycznego

Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatymJeśli mamy trądzik różowaty, pielęgnacja przy użyciu peelingów gruboziarnistych na pewno się nie sprawdzi. Mogą one bowiem zadziałać drażniąco. Przemyślana pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym powinna obejmować stosowanie łagodnego peelingu enzymatycznego. Dobrze byłoby, gdyby bazował on na bromelainie i papainie. Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym wykorzystująca tego rodzaju peeling powinna odbywać się raz w tygodniu.

Trądzik różowaty – pielęgnacja to nie wszystko

Jeżeli cierpimy na trądzik różowaty, pielęgnacja to może być za mało. Kluczem do sukcesu jest także ochrona przeciwsłoneczna. Cera dotknięta problemem trądziku różowatego jest bardzo reaktywna. Reaguje więc negatywnie na zmiany temperatury i na działanie intensywnych promieni słonecznych. Wskazane jest więc stosowanie ochrony fizycznej, na przykład kapelusza.

Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym powinna polegać także na stosowaniu kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Dzięki niemu na pewno uda nam się ustrzec cerę przed pojawieniem się rumienia

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że pielęgnacja cery z trądzikiem różowatym do łatwych nie należy. Powinna być ona oparta o wiele przemyślanych zasad. Najważniejsze jest to, aby nie pogarszać kondycji cery. Wskazane jest więc delikatne oczyszczanie łagodnym żelem oraz peelingiem enzymatycznym. Warto stosować także naturalny krem. Ponadto, pielęgnacja twarzy z trądzikiem różowatym oznacza także konieczność ochrony przeciwsłonecznej.


Bibliografia

1. Wilkin J.K., Rosacea. Pathophysiology and treatment, 1994
2. Maciejewska-Radomska A.,Placek W., Dieta w chorobach skóry, 2015
3. Blount B. W., Pelletier A. L., Rosacea: a common, yet commonly overlooked, condition, 2002
4. Breathnach A.S., Azelaic acid: potential as a general antitumoural agent,1999

Rate this post