Bańki chińskie na cellulit

Walka z cellulitem nie jest łatwa. Osoby borykające się z tym problemem szukają coraz to nowszych i skuteczniejszych metod na wyeliminowanie go w jak największym stopniu. Z pomocą przychodzą kosmetyki na cellulit oraz konkretne zabiegi. Masaż bańką chińską na cellulit jest jednym z lepszych i popularniejszych rozwiązań. Możemy go wykonać samodzielnie lub skorzystać z usług gabinetów specjalizujących się w tym.

Czym są bańki chińskie i jaki mają wpływ na cellulit?

Bańki chińskie wywodzą się z chińskiej medycyny naturalnej i pierwotnie wykorzystywane były do masażu leczniczego przy różnego rodzaju dolegliwościach. Stosowanie bańki na cellulit znacznie zrewolucjonizowało metody walki ze skórką pomarańczową. Dzięki temu rozbijamy tkankę tłuszczową i stopniowo pozbywamy się uporczywego problemu. Taki masaż antycellulitowy dotyczy brzucha, uda i pośladków. Na rynku mamy do wyboru bańki chińskie szklane, silikonowe oraz gumowe. Te ostatnie są zdecydowanie najłatwiejsze i najprzyjemniejsze w użyciu, zwłaszcza gdy wykonujemy masaż samodzielnie. Są one po prostu bardziej miękkie od pozostałych.

Jakich efektów stosowania baniek chińskich na cellulit można się spodziewać?

Jeśli systematycznie stosujemy bańki chińskie na cellulit efekty mogą być dla nas naprawdę zaskakujące. Zaleca się powtarzanie takiego zabiegu nawet do trzech razy w tygodniu. Wiele zależy też od prawidłowo zastosowanej techniki masażu – jeśli zrobimy to niewłaściwie, możemy nabawić się na ciele siniaków. Dlatego zanim zaczniemy stosować bańki chińskie w zaciszu własnego domu, warto umówić się na wizytę w profesjonalnym gabinecie, gdzie uzyskamy wiedzę, jak prawidłowo wykonywać taki zabieg. Z pomocą baniek wykonujemy masaż próżniowy, dociskając bańkę do skóry i zasysając ją. Następnie bardzo delikatnie odrywamy ją od ciała. Niezwykle istotnym jest, by robiąc to, kierować się w stronę serca. W przypadku nóg rozpoczynamy tę czynność od kolan, kierując się w stronę pachwin. Ta metoda pomaga zmniejszyć cellulit, wygładzając skórę, jednocześnie pozbywając się nagromadzonych toksyn z organizmu. Powinniśmy też pamiętać o omijaniu węzłów chłonnych, bowiem natrafienie na nie w trakcie masowania może przynieść ból, a nawet okazać się dla nas niebezpieczne.

Należy również wspomnieć o przeciwwskazaniach do wykonania próżniowego masażu antycellulitowego. Są nimi: miesiączka, ciąża, skłonność do pękających naczynek czy żylaki.

Jeszcze lepsze rezultaty masażu bańkami chińskimi w połączeniu z kremami

Masaż próżniowy nie powinien być wykonywany na „sucho”. Najlepiej będzie odpowiednio przygotować skórę przed zabiegiem, nakładając na nią preparat, który nada bańce tak zwany „poślizg”.

algi morskie na cellulit
Wyciąg z alg morskich,
to jeden ze skuteczniejszych,
naturalnych składników aktywnych.

Chińskie bańki na cellulit warto jest połączyć z dobry kremem antycellulitowym, aby uzyskać jeszcze lepsze działanie nie tylko samego masażu, ale także zastosowanego kosmetyku. To z kolei uprzyjemni zabieg i pozwoli składnikom aktywnych zawartych w kremie na skuteczniejsze wniknięcie w głąb skóry. Na szczęście rynek kosmetyczny może się obecnie poszczycić szerokim wyborem preparatów z ekstraktami wspomagającymi redukcję cellulitu, takimi jak kofeina, L-karnityna czy wyciąg z alg.

 

Vialise krem antycellulitowyPOZNAJ VIALISE - skuteczny krem antycellulitowy w formie serum
✅ potęga działania kilku składników aktywnych jednocześnie
✅ Naturalne składniki aktywne, BEZ SLS, BEZ PARABENÓW
✅ skuteczna redukcja cellulitu
✅ sprawdzona formuła składników aktywnych
Już teraz poznaj serum antycellulitowe VIALISE. Dowiedz się więcej na stronie producenta. Poznaj serum, któremu ufa ponad 1000 klientek miesięcznie!
KUP TERAZ na stronie producenta
recenzja na portalu WP.PLrecenzja portalu PAPILOT.PL

Stosując bańki chińskie na cellulit możemy uzyskać rezultaty, o jakich marzymy. Wymaga to jednak cierpliwości, naszej sumienności w wykonywaniu zabiegów oraz czasu, tym bardziej, gdy problem ze skórką pomarańczową jest u nas dość zaawansowany. Warto pamiętać, iż nawet najlepszy zabieg czy kosmetyk nie zdziała cudów bez naszej systematyczności oraz wprowadzenia odpowiedniej diety i ćwiczeń.

4.9/5 - (27 votes)