Krem na cellulit – siła naturalności, moc skuteczności

Wiele osób, w szczególności kobiet, zastanawia się, czy istnieją skuteczne preparaty na pomarańczową skórkę. Odpowiedź brzmi tak, jednak widoczność efektów zależy od wybranych kosmetyków oraz pozostałych czynników takich jak: dieta, kondycja fizyczna, uwarunkowania genetyczne czy choroby przewlekłe. Odpowiednia pielęgnacja skóry jest kluczowym elementem w antycellulitowej walce.

Skuteczny krem na cellulit – jak go rozpoznać?

Skuteczny krem na cellulit musi zawierać mieszankę różnych składników o potwierdzonym działaniu. Unikalny skład kremu jest szansą o uzyskanie satysfakcjonujących efektów. Wszystkie kremy na cellulit muszą być aplikowane regularnie, 2 razy dziennie. Zaleca się, by chociaż raz dziennie aplikować krem na cellulit po prysznicu lub kąpieli. Oczyszczona skóra, która jest na przykład dodatkowo pobudzona masażem, szybciej wchłonie składniki aktywne. Jeśli preparat ma działać na głębsze warstwy skóry, to dobrze byłoby, gdyby miał naturalny skład pozbawiony zbędnych konserwantów czy sztucznych barwników. Parabeny, silikony czy emulgatory PEG są najczęściej tylko zbędnymi wypełniaczami kosmetyków, które mogą podrażniać skórę i powodować reakcje alergiczne. Warto zwracać uwagę, czy wybrany krem na cellulit zawiera:

 • naturalne substancje nawilżające i odżywiające
 • wyciągi z roślin
 • pobudzającą kofeinę
 • naturalne olejki eteryczne
 • substancje odpowiedzialne za rozbijanie lipidów

SPRAWDŹ RANKING KREMÓW NA CELLULIT

Vialise to jeden z najskuteczniejszych kosmetyków na cellulit
Vialise to jeden z najskuteczniejszych kosmetyków na cellulit

Skład kosmetyku jest wyznacznikiem tego, czy zakupiony krem na cellulit przyniesie oczekiwane rezultaty. Opakowanie, pojemność czy cena produktu to kwestie drugorzędne. Jeśli zwrócimy uwagę na skład podany przez producenta na kremie Valise, to od razu na pierwszy rzut oka widać, że lista składników jest bardzo zróżnicowana. Każdy element pełni konkretną funkcję i nie znalazł się w tym kosmetyku przez przypadek. Vialise to unikalna kombinacja naturalnych ekstraktów roślinnych oraz składników stymulujących skórę, na której jest widoczna skórka pomarańczowa. Ten krem na cellulit zawiera wszystkie niezbędne substancje, które walczą z cellulitem:

 • propanediol i gliceryna – nawilżają skórę, by ułatwić wchłanianie kremu
 • ekstrakt z bluszczu pospolitego – przyspiesza rozpuszczanie tłuszczów
 • ekstrakt z bylicy bożego drzewka – poprawia krążenie
 • ekstrakt z myszopłocha kolczastego – uszczelnia naczynia włosowate
 • ekstrakt z kasztanowca zwyczajnego – niezastąpiony przy stymulacji krążenia krwi
 • guarana i kofeina – zapobiegają obrzękom
 • kwas askorbinowy i rutyna – antyoksydanty, które usuwają wolne rodniki
 • olejek pomarańczowy – delikatnie dezynfekuje skórę
 • naturalne konserwanty – zabezpieczają krem przed rozwojem szkodliwych mikroorganizmów

Gdyby każdy krem na rozstępy i cellulit zawierał tak bogaty skład i wysoką koncentrację składników aktywnych, to wiele osób zmagających się z tym defektem skórnym mogłaby liczyć na widoczne rezultaty w zdecydowanie krótszym czasie. Jednak koniecznie trzeba zwrócić uwagę na fakt, że tylko połączenie dobrze zbilansowanej diety, regularnych ćwiczeń oraz pielęgnacji skóry dobrym kosmetykiem da satysfakcjonujące rezultaty. Należy bezwzględnie wyeliminować jedzenie słodyczy i fast food, a w zamian zwiększyć ilość spożywanych świeżych warzyw i wypijanej wody. Proste ćwiczenia typu przysiady, wypady, unoszenie nóg lub po prostu bieganie też mają bardzo duży wpływ na stan naszej skóry na nogach.

Niestety nie istnieje jedno proste i skuteczne rozwiązanie problemu pomarańczowej skórki. Z cellulitem trzeba walczyć systematycznie i kompleksowo. Tylko wtedy dobry krem na cellulit będzie miał szansę przynieść efekty widoczne gołym okiem i równocześnie poprawić nasze samopoczucie.

5/5 - (22 votes)