Szczotkowanie na sucho – na czym polega?

Szczotkowanie na sucho to przykład zabiegu, który jest prosty w wykonaniu, tani, a przy tym bardzo skuteczny. Pochodzi z Azji, w której kobiety szczotkują skórę od najmłodszych lat, by utrzymać ją w dobrej kondycji jak najdłużej. Szczotkowanie ciała niesie ze sobą wiele korzyści. Nawet kilka minut zabiegu każdego dnia powoduje, że poprawia się mikrokrążenie skóry, zmniejsza cellulit, a skóra jest wyraźnie ujędrniona. W jaki sposób szczotkować ciało?

Szczotkowanie na sucho – na czym to polega?

W szczotkowaniu na sucho kluczowa jest technika. Najważniejsze jest natężenie i kierunek ruchu, który powinien być posuwisty i długi, prowadzony w stronę serca. Początkowo może sprawiać dyskomfort, ale z czasem skóra przyzwyczaja się do takiej formy dotyku. Szczotkowanie na sucho zaczynamy od rąk, zaczynając od wewnętrznej strony, kierując się na zewnątrz. Podobnie postępujemy z nogami. Delikatniej obchodzimy się z brzuchem i klatką piersiową. Pomijamy natomiast obszary skóry, gdzie występują rany, stany zapalne oraz żylaki.

Szczotkowanie na sucho – efekty zabiegu jak często wykonywać zabieg,

Szczotkowanie na suchoEfekty szczotkowania na sucho są bardzo zauważalne. Wpływają nie tylko na lepszą kondycję skóry, ale także poprawę samopoczucia.

Do najważniejszych zalet korzyści płynących z zabiegu należą:

  • odmłodzenie skóry,
  • wyrównanie kolorytu skóry,
  • redukcja cellulitu,
  • oczyszczanie organizmu. W trakcie masażu pobudzamy krążenie krwi oraz przepływ limfy, dzięki czemu z organizmu szybciej zostają usunięte toksyny. Zaburzona praca układu limfatycznego sprawia, że w naszym ciele może gromadzić się woda oraz zbędne produkty przemiany materii. Z tego powodu czujemy się ociężali, a ręce i nogi puchną,
  • wspomaga depilację. Regularne szczotkowanie na sucho niweluje problem z wrastającymi po depilacji włoskami. Co więcej, chroni przed ich ponownym wrastaniem.

Sprawdź jak wygląda cellulit

Nawiązując do tradycji medycyny wschodu, masaż odblokowuje również przepływ energii w organizmie, co pobudza pracę organów wewnętrznych oraz przeciwdziała chronicznemu zmęczeniu, a nawet zaburzeniom nastroju. W trakcie zabiegu dochodzi do ścierania martwego naskórka, co przyspiesza odnowę komórkową. Oczyszczona skóra lepiej wchłania składniki odżywcze. Natomiast odblokowane pory poprawiają możliwość oddychania. Im bardziej dotleniona skóra, tym promienniej i młodziej wygląda. Systematyczne szczotkowanie na sucho przyczynia się również do wygładzenia skóry oraz zwiększenia jej napięcia.

Zabieg powoduje również wyrównanie jej kolorytu i struktury, sprawi że będzie ona bardziej napięta i gładka. Sprzyja również kształtowaniu smukłej sylwetki. Jak często go wykonywać? Zaleca się powtarzanie go codziennie, ale nie dłużej niż przez 5-10 minut

Szczotkowanie ciała na sucho a inne działania

Oprócz szczotkowania na sucho warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji krem z wysoką zawartością naturalnych składników odżywczych. Masaż pomoże składnikom lepiej się wchłaniać, dzięki czemu stosowanie kremu będzie bardziej efektywne. Podsumowując, szczotkowanie na sucho pojawiło się w Polsce stosunkowo niedawno, ale szybko zdobyło wielu zwolenników. Metoda jest prosta, a z czasem staje się naprawdę przyjemna. Co najważniejsze, pozwala bezpiecznie zadbać o kondycję skóry i niwelować wiele niedoskonałości.


Bibliografia

1. Pokładowska-Kielan E., Cellulit wróg rozpracowany, 2009
2. Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008
3. Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?, 2007

Rate this post