Rollmasaż – na czym polega?

Rollmasaż to zabieg, który znajduje szczególne zastosowanie wśród osób cierpiących z powodu cellulitu. Poprawia stan skóry, a jego wykonanie jest proste. Urządzenie, które służy do masażu można zakupić także na użytek domowy. Zabieg wykonywany jest również w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych. Jakie efekty daje rollmasaż? Czy warto go stosować, a jeśli tak, to w jaki sposób?

Rollmasaż – czym jest?

Rollmasaż, określany zamiennie roll shaperem, to rodzaj masażu, który polega na stymulowaniu skóry za pomocą drewnianych rolek umieszczonych na obrotowym bębnie. Opcjonalnie sprzęt może posiadać lampę kolagenową lub podczerwień, które zwiększają jego skuteczność. Masażer przykładamy do wybranych obszarów ciała. Można regulować intensywność jego pracy, dopasowując do aktualnych potrzeb skóry. Rollmasaż pobudza krążenie krwi, minimalizuje obrzęki, zabezpiecza przed powstawaniem zastojów limfatycznych. Stymuluje do pracy układ limfatyczny oraz krwionośny. Przyspiesza przemianę materii, niweluje cellulit oraz wzmacnia mięśnie. Poprawia odporność organizmu, a także wytrzymałość mięśni. Wpływa na jędrność skóry, a także ogólnie regeneruje organizm. Daje także efekt relaksujący.

Rollmasaż – efekty działania

Jeśli chodzi o rollmasaż, efekty są szybko zauważalne. Skuteczność narzędzia sprawia, że korzysta z niego coraz więcej osób.

Za najważniejsze działanie uważa się:

  • zwiększanie elastyczności i ujędrnienia skóry,
  • poprawa mikrokrążenia skóry,
  • niwelowanie obrzęków i zastojów limfy,
  • redukowanie cellulitu,
  • rozluźnienie napięcia mięśniowego.

Na początku zabieg może być trochę bolesny, wraz z biegiem czasu skóra jednak przyzwyczaja się do siły nacisku. Długotrwałe efekty przynosi dopiero wykonanie pełnej serii zabiegów

Rollmasaż z podczerwienią – efekty stosowania

RollmasażJeśli chodzi o rollmasaż z podczerwienią efekty mogą być znacznie trwalsze i bardziej widoczne. Wszystko za sprawą podczerwieni, która rozgrzewa skórę, przyspieszając skuteczność masażu. W dodatku można dzięki temu precyzyjniej oddziaływać na skórę. Rollmasaż wymaga regularnego stosowania, ale nawet po zakończeniu kuracji, zaleca się wykonywanie zabiegów przypominających.

Zobacz jak wygląda cellulit!

Rollmasaż – przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania do rollmasażu są zawsze sprawdzane przed rozpoczęciem zabiegu. Warto też sprawdzić tę listę, jeśli zabieg wykonujemy w domu. Przede wszystkim nie należy go stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Niekorzystnie może wpłynąć na organizm w przypadku chorób serca lub u osób, które mają skłonność do powstawania zakrzepów

Rollmasaż przeznaczony jest dla osób, które szukają sposobu na wzmocnienie skóry, a także redukcję cellulitu. Aby usunąć skórę pomarańczową z jego pomocą, lepiej zacząć go stosować w pierwszej fazie rozwoju cellulitu. Natomiast po zakończeniu zabiegu zalecane jest nakładanie kremu, który zawiera wysoką koncentrację składników aktywnych. Masaż świetnie pobudza skórę i sam w sobie ma działanie antycellulitowe. Natomiast pobudzona skóra lepiej wchłania składniki aktywne zawarte w kremie, dlatego tak ważne jest połączenie masażu z pielęgnacją.


Bibliografia

1. Pokładowska-Kielan E., Cellulit wróg rozpracowany, 2009
2. Rossi AB., Vergnanini AL. Cellulite: a review. Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology,
2000
3. Mariola Gałązka, Anna Galęba, Hassan Nurein. Cellulit jako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie. Hygeia Public Health, 2014
4. Smalls LK, Hicks M, Passeretti D, Effeect of weight loss on cellulite: gynoid lypodystrophy, 2006

Rate this post