Węgiel aktywny na trądzik – czy warto?

Węgiel aktywny na trądzik cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo jest to naturalna metoda walki z tą uciążliwą dermatozą. Ponadto, węgiel aktywny na twarz jest stosunkowo bezpieczny. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób należy stosować maseczki z aktywnym węglem. Trzeba także mieć na uwadze to, że sam węgiel aktywny nie wystarczy, jeśli borykamy się z uciążliwym trądzikiem.

Węgiel aktywny na trądzik – jakie efekty można uzyskać?

Węgiel aktywny na trądzik to sposób godny uwagi, jeżeli zależy nam na zadowalających efektach. Zazwyczaj, zanim zaczniemy stosować jakiś produkt, chcemy wiedzieć jak działa. Na szczęście, działanie węgla aktywowanego jest naprawdę wszechstronne. Przede wszystkim, węgiel aktywny do twarzy idealnie usuwa toksyny nagromadzone na skórze. Ponadto, węgiel aktywny na trądzik może pomóc w redukcji nadmiernej ilości sebum. Nie sposób nie zauważyć, że najlepszym sposobem na zastosowanie węgla aktywnego będą maseczki. Do przygotowania skutecznej maseczki z węglem aktywnym będziemy potrzebować paru łyżek dowolnej glinki, hydrolatu oraz kapsułki z węglem aktywowanym. Wszystkie składniki należy starannie ze sobą wymieszać i nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy. Po upływie kwadransa, maskę można zmyć letnią wodą. Jakich efektów można się spodziewać?

Sprawdź jak rozpoznać rodzaj trądziku

Otóż węgiel aktywny na trądzik ma szansę pomóc przede wszystkim w:

  • redukcji niedoskonałości,
  • redukcji nadmiaru sebum,
  • detoksykacji skóry.Węgiel aktywny na trądzik

U niektórych efekty pojawią się wcześniej, u innych nieco później. Niemniej jednak, węgiel aktywny na trądzik powinien pomóc w zdecydowanej większości przypadków. Kluczem do sukcesu jest regularność. Najlepiej aplikować maskę na twarz dwa razy w tygodniu. Wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie można kupić węgiel aktywny. Okazuje się jednak, że można bez trudu zakupić go w aptekach, drogeriach, a nawet w niektórych sklepach spożywczych.

Kosmetyki na trądzik - Sevolium

SEVOLIUM
WYBIERZ SKŁADNIKI AKTYWNE ZAMÓW!

Węgiel aktywny na trądzik nie wystarczy

Węgiel aktywny na trądzik bez wątpienia jest skuteczny, ale stosowany samodzielnie nie wystarczy. Trądzik jest bowiem problemem bardzo złożonym. Posiada wiele przyczyn, dlatego walka z nim także musi być wieloetapowa. Najlepiej byłoby oprzeć swoją pielęgnację o stosowanie dobrego kremu. Doskonale byłoby, gdyby posiadał on jak najbardziej naturalny skład. Węgiel aktywny na trądzik pomoże nam bardziej, jeżeli równolegle będziemy stosować odpowiednio dobraną dietę na trądzik. W przypadku trądziku najbardziej zalecana jest dieta z niskim indeksem glikemicznym.

Wskazana będzie redukcja stresu, bo problemy skórne bardzo często zaostrzają się na skutek nadmiernego napięcia emocjonalnego. Dobrym rozwiązaniem będzie więc stosowanie technik relaksacyjnych. Sprawdzić mogą się także medytacja, joga i spacery

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że węgiel aktywny na trądzik jest metodą skuteczną. Możemy spodziewać się redukcji sebum oraz niedoskonałości. Węgiel pomoże również w rozjaśnieniu uciążliwych przebarwień. Nie wolno jednak zapominać o tym, że węgiel to nie wszystko. Wskazana jest zmiana stylu życia. Dieta powinna być zbilansowana i uboga w żywność o wysokim stopniu przetworzenia.


Bibliografia

1. Loong T., The Hormonal Acne Solution: No Antibiotics. No Birth Control Pills. No Roaccutane, 2014
2. Danby F.W., Acne: Causes and Practical Management, 2014
3. Coradin L., The Dietary Cure for Acne, 2006

Rate this post