Wypadanie włosów po ciąży – ABC

Wypadanie włosów po ciąży dotyka wielu kobiet. Na temat tego zjawiska krążą różne mity. W poniższym artykule prezentujemy zbiór najważniejszych i sprawdzonych informacji na temat wypadania włosów po ciąży i podpowiadamy, jak zadbać o skórę głowy w tym trudnym okresie.

Wypadanie włosów po ciąży ma przyczyny hormonalne

Wypadanie włosów po ciąży wiąże się z zachwianiem gospodarki hormonalnej organizmu. Nadmierne wypadanie włosów, czyli utrata ponad 100 włosów dziennie, spowodowane jest zmianami stężenia poszczególnych hormonów, o czym szerzej piszemy w poniższej tabeli.

Estrogeny
  • W ciąży kobiety często zauważają poprawę stanu włosów. Wynika to z dobroczynnego wpływu estrogenów na cebulki włosowe,
  • Niestety, gwałtowny spadek poziomu estrogenów w organizmie po porodzie predysponuje do zwiększonego wypadania włosów i ogólnego pogorszenia się ich kondycji,
Prolaktyna
  • Podwyższone stężenie prolaktyny we krwi może przyczyniać się do długotrwałego wypadania włosów po ciąży,
  • W warunkach fizjologicznych, prolaktyna utrzymuje się na wysokim poziomie podczas laktacji,
  • Z hiperprolaktynemią mogą borykać się także osoby stosujące leki przeciwdepresyjne lub zmagające się z chorobami neurodegeneracyjnymi.
Delpos na wypadanie włosów

WYBIERZ DELPOS
KOMPLEKSOWE DERMOKOSMETYKI NA WYPADANIE WŁOSÓW KUP TERAZ

Karolina Formela - kosmetologPonieważ wypadanie włosów w ciąży jest zjawiskiem rzadko obserwowanym, włosy, które nie wypadały stopniowo przez 9 miesięcy, tracimy „na raz” już po porodzie. To budzi u wielu kobiet niepokój, tymczasem to całkowicie normalne zjawiskomówi Karolina Formela, kosmetolog

Wypadanie włosów po ciąży może trwać kilka miesięcy

Wypadanie włosów po ciąży rozpoczyna się zazwyczaj około 3 miesiące po porodzie. Czas utrzymywania się tej przypadłości waha się w zależności od osoby. Niekiedy mija nawet kilka miesięcy, zanim nowe włosy zaczynają odrastać.

verdelab logoKiedy kobieta zauważa u siebie wypadanie włosów po ciąży, może zacząć działać, by przyspieszyć proces odnowy włosów. Na przykład może skorzystać ze sprawdzonych dermokosmetyków o naturalnym składziemówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

Niestety, u niektórych kobiet wypadanie włosów po ciąży się przedłuża. Przyczyną trwania takiego stanu przez okres dłuższy niż 9 miesięcy jest zwykle karmienie piersią, które wiąże się z wysokim poziomem prolaktyny we krwi. Również długotrwały stres nasila produkcję tego hormonu i przyczynia się do utraty włosów.

Wypadanie włosów po ciąży – jak sobie z tym radzić?

Wypadanie włosów po ciąży - ABCWypadanie włosów po ciąży zwykle jest przejściowym zjawiskiem. Nie musisz się jednak godzić na kilkumiesięczne zmagania z niesatysfakcjonującą fryzurą. Wypadaniu włosów po ciąży można przeciwdziałać, a kiedy już wystąpi, warto niwelować jego skutki. Sprawdzonym sposobem na poprawę stanu włosów jest odpowiednia dieta. Należy zadbać o wysoką podaż witamin i minerałów oraz zwiększyć ilość białka i aminokwasów siarkowych. Do menu warto wprowadzić warzywa, owoce, produkty zbożowe pełnoziarniste oraz mięso i jaja w odpowiednich ilościach.

Dodatkowo, by uzupełnić dietę, można pokusić się o suplementację witamin w tabletkach. Na rynku istnieje szeroki wybór preparatów wzmacniających włosy. Sięgajmy po te o jak najbogatszym składzie.

Kolejnym sposobem na wypadanie włosów po ciąży jest używanie skutecznych dermokosmetyków. Takie specyfiki powinny zawierać w swojej recepturze jak najwięcej substancji aktywnych pochodzenia naturalnego. Kobiety karmiące piersią powinny jednak zasięgnąć wcześniej porady specjalisty, zanim zdecydują się na stosowanie jakichkolwiek środków – dotyczy to zarówno suplementów na włosy, jak i kosmetyków.

Zobacz również jak zapobiec łysieniu

Delpos – dermokosmetyki na wypadanie włosów po ciąży i nie tylko

opinia-ikonkaPo pierwszej ciąży włosy wypadały mi garściami. Nie wiedziałam co robić, zdecydowałam się nawet na drastyczne skrócenie włosów, bo wstydziłam się, że są tak przerzedzone. W drugiej ciąży byłam już mądrzejsza. Pod okiem specjalisty zaczęłam stosować dermokosmetyki Delpos i tym razem moje włosy nie doznały żadnego uszczerbkupisze pani Maria z Sopotu

delpos-zestaw-kosmetykowDelpos to profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów: szampon, odżywka i płyn do skóry głowy. Zawarte w nich ekstrakty roślinne, naturalne oleje, olejki eteryczne i witaminy odżywiają i wzmacniają cebulki włosowe oraz pobudzają mikrokrążenie w obrębie skóry głowy. Dzięki temu przyczyniają się do zredukowania problemów z wypadaniem włosów i pobudzenia porostu nowych, mocnych włosów.

opinia-ikonkaNauczona doświadczeniem moich znajomych, stosuję odpowiednie dermokosmetyki i o wypadaniu włosów po ciąży nie ma mowy! Moje włosy nawet się wzmocniły i są ładniejsze niż przed ciążąpisze pani Karolina z Zabrza

Dermokosmetyki Delpos działają zarówno stosowane profilaktycznie, jak również po zauważeniu pierwszych objawów utraty włosów.

Wypadanie włosów po ciąży powinien kontrolować specjalista

Mimo że wypadanie włosów po ciąży często przechodzi samoistnie, warto je zgłosić specjaliście, który zleci odpowiednie badania i zaproponuje indywidualnie dobrane metody walki z utratą włosów. Konsultacja z trychologiem da nam gwarancję bezpiecznego leczenia problemu. Jest to szczególnie istotne dla kobiet w okresie karmienia piersią, ponieważ nie wszystkie specyfiki mogą być bezpiecznie stosowane w tym momencie życia.

Delpos na wypadanie włosów

WYBIERZ DELPOS
KOMPLEKSOWE DERMOKOSMETYKI NA WYPADANIE WŁOSÓW KUP TERAZ

FAQ

1. Czym jest spowodowane wypadanie włosów po ciąży?

Wypadanie włosów po ciąży ma swoje przyczyny w wahaniach poziomów hormonów: estrogenów oraz prolaktyny. Z ich negatywnym wpływem na cebulki włosowe można sobie radzić poprzez wprowadzenie odpowiedniej diety, a także poprzez systematyczną aplikację sprawdzonych dermokosmetyków o naturalnym składzie (np. Delpos).

2. Ile może trwać wypadanie włosów po ciąży?

To zjawisko może trwać od kilku tygodni do nawet 3-4 miesięcy. U niektórych kobiet ten stan przeciąga się nawet do ponad 9 miesięcy! Żeby przyspieszyć odnowę włosów i zapobiegać ich wypadaniu, warto zacząć stosować odpowiednie dermokosmetyki z bogatym, naturalnym składem.

3. Kiedy można zauważyć wypadanie włosów po ciąży?

Włosy zaczynają zwykle wypadać ok. 3 miesięcy po porodzie. Temu procesowi można przeciwdziałać chociażby poprzez codzienną aplikację odpowiednio dobranych dermokosmetyków z dużą zawartością naturalnych składników aktywnych.

4. Jak można pokonać wypadanie włosów po ciąży?

Wypadanie włosów po ciąży można zniwelować poprzez świadome dbanie o swoje zdrowie i odpowiednią pielęgnację włosów oraz skóry głowy. Warto pomyśleć o zmianie diety na zdrowszą, o suplementacji witamin i minerałów, a także o wzmocnieniu włosów poprzez stosowanie naturalnych dermokosmetyków.

5. Czy wypadanie włosów po ciąży powinnam zgłosić specjaliście?

Tak. Wypadanie włosów po ciąży można zmniejszyć domowymi sposobami, zawsze jednak warto zasięgnąć porady specjalisty. Pomoże on dobrać odpowiednie naturalne dermokosmetyki, a także upewni się, że są to preparaty, które będą bezpieczne w okresie karmienia piersią.


Bibliografia

1. M. Komasińska: Wypadanie włosów i łysienie u kobiet, Kosmetologia Estetyczna, 2016
2. Brzezińska-Wcisło L., Lis A., Kamińska G., Wcisło-Dziadecka D., Fizjologia i patologia wzrostu i utraty włosów na głowie u człowieka, „Postępy Dermatologii i 2. Alergologii XX”, nr 5/2003
3. Sobstyl M., Tkaczuk-Włach J., & Jakiel G: Diagnostyka hormonalna łysienia kobiet. Przegląd Menopauzalny, 14(1), 52, 2010
4. Kanlayavattanakul, M. Hair loss and herbs for treatment. J. Cosmet. Dermatol. 12, 210–222, 2013
5. Price V. H.: Treatment of hair loss. The New England Journal of Medicine, 341, 964–973, 1999

Rate this post