Maseczka pod oczy na zmarszczki – jak ją przygotować?

Maseczka pod oczy na zmarszczki to jedna z metod, by przeciwdziałać procesom starzenia. Produkt można wykonać samodzielnie w domu lub skorzystać z oferty preparatów drogeryjnych. Maseczki dostępne są w różnych formach. Po pierwsze klasyczne maseczki, które mają postać kremu. Nakładamy je na skórę na kilkanaście minut, po czym zmywamy. Ogromną popularność zdobywają również wygodne maseczki w płachtach lub plastrach. Jakie właściwości powinna wykazywać maseczka pod oczy na zmarszczki?

Maseczka pod oczy na zmarszczki – jak wybrać?

Maseczkę pod oczy na zmarszczki można zakupić jako gotowy produkt kosmetyczny w drogeriach. Dostępne są maseczki o różnym działaniu. Najczęściej przeważają w nich właściwości nawilżające i nawadniające, ponieważ sucha i odwodniona skóra ma większą tendencję do powstawania zmarszczek. Mogą dodatkowo niwelować obrzęki i sińce, odżywiać skórę, poprawiać mikrokrążenie czy rozjaśniać. Wybór konkretnego rodzaju podyktowany jest zatem celem, jaki chcemy osiągnąć.

Maseczka pod oczy na zmarszczki – przykładowe przepisy

Maseczka pod oczy na zmarszczki to również specyfik, który można przygotować samodzielnie. W ten sposób możemy także zaoszczędzić pieniądze, ponieważ do jej wykonania potrzebne są zwykle podstawowe produkty dostępne w każdym domu. Jakie składniki są potrzebne, aby powstała maseczka pod oczy na zmarszczki?

Maseczka pod oczy na zmarszczkiOto przepisy na dwie mieszanki:

  • maseczka na głębokie zmarszczki. Do jej przygotowania potrzebne są: 10 ml miodu, 20g wosku pszczelego. Oba składniki należy rozpuścić w kąpieli wodnej i dokładnie ze sobą wymieszać. Następnie zaczekać, aż mieszanka wystygnie. Całość nakładamy pod oczy i pozostawiamy na 20 minut. Po upływie tego czasu należy ją zmyć ciepłą wodą. Składniki posiadają właściwości nawilżające i wygładzające, co powoduje redukcję zmarszczek. Maseczkę można aplikować dwa razy w tygodniu,
  • maska z aloesu i olejku z dzikiej róży. Aby przygotować maseczkę, należy ze sobą wymieszać: kilka kropel olejku z dzikiej róży i 2 łyżki świeżego żelu z aloesu. Składniki należy mieszać, aż do uzyskania gładkiej konsystencji. Maseczkę można nakładać w ciągu dnia, ale najlepsze efekty osiągniemy dzięki aplikacji na noc. Żel z aloesu posiada działanie rozjaśniające i odświeżające skórę, a olejek z róży wzmacnia i odświeża skórę wokół oczu. Maseczkę można aplikować dwa lub trzy razy w tygodniu.

Sprawdź jak skutecznie zredukować zmarszczki na czole

Maseczka pod oczy na zmarszczki a codzienna pielęgnacja

Maseczka pod oczy na zmarszczki to skuteczne działanie wspierające pielęgnację przeciwzmarszczkową. Nie należy jednak zapominać, że kluczem do sukcesu jest stosowanie dobrego kremu, który cechuje się wysoką zawartością składników naturalnego pochodzenia. Ich zawartość jest bezpieczna dla skóry, nie wywołuje podrażnień ani uczuleń. Przynosi jednak widoczną poprawę stanu skóry i działanie przeciwzmarszczkowe. Podsumowując, maseczka pod oczy na zmarszczki pełni rolę wspierającą dla podstawowej pielęgnacji skóry. Można stosować zarówno gotowe produkty drogeryjne, jak i maseczki przygotowane samodzielnie w warunkach domowych. Aby poprawiły kondycję skóry, należy je nakładać regularnie.


Bibliografia

1. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005
2. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011

Rate this post