Usuwanie zmarszczek

Zmarszczki są przykrym tematem dla każdego człowieka. Sprawiają one, że nie wyglądamy już na ludzi niezwykle młodych. Czasem też dają złudzenie tego, że może cierpimy na jakąś chorobę, skoro wyglądamy starzej. Nikt z nas nie chce, by w jego przypadku też tak było. Pojawianie się zmarszczek jest jednak tematem nieuniknionym. Mimo tego ludzie wciąż stawiają opór i chcą w różny sposób zmniejszyć widoczność zmarszczek, czasem także je całkowicie usunąć. Czego nie robi się dla zachowania pięknego i młodego wyglądu? Robi się prawdopodobnie wszystko. Skupmy się jednak na temacie zmarszczek.

Usuwanie zmarszczek – sposoby

usuwanie zmarszczek laserem
Nowatorską metodą jest usuwanie zmarszczek laserem.

Jest wiele sposobów, dzięki którym można zmniejszyć widoczność zmarszczek bądź całkowicie je usunąć. Likwidacja zmarszczek może być likwidacją metodami domowymi, likwidacją poprzez stosowanie serum i kremu, ale jest też inny sposób, który jest nieco bardziej inwazyjny – zabiegi. Mogą być to różnego rodzaju zabiegi – od zwyczajnej profilaktycznej pielęgnacji w salonie kosmetycznym (maseczki, masaże twarzy i tym podobne) po zabiegi przy udziale igły czy też usuwanie zmarszczek laserem.

Różnie bywa odnośnie skuteczności poszczególnych metod. Wiadomo, wiele zależy też od tego, ile wydamy pieniędzy, ale przede wszystkim od tego, kiedy zaczniemy się interesować likwidacją zmarszczek. Zdarza się, że ktoś zastosuje daną metodę i ona nie zadziała w pełni tak, jak można by tego oczekiwać. Padają wtedy pytania: “Skoro to nie pomogło, to jak zlikwidować zmarszczki na czole? Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?”. Weźmy zatem pod lupę poszczególne sposoby i przyjrzyjmy się ich efektywności.

  1. Metody domowe – chodzi tu głównie o stosowanie sposobów takich jak spanie na plecach, picie dużej ilości wody czy stosowanie ziołowych wcierek i olejów roślinnych na zmarszczki. Jest to metoda chętnie stosowana, gdyż nie wymaga wydawania dużej ilości pieniędzy, a także istnieje przekonanie o tym, że to, co jest naturalne, jest najlepsze. Pytanie, czy tak samo jest w przypadku usuwania zmarszczek. Prawda jest taka, że samymi domowymi sposobami raczej nie zaznamy stuprocentowej likwidacji zmarszczek. Zmarszczki mogą zostać trochę wygładzone, jednak domowe sposoby nie dadzą rewelacyjnych efektów.
  2. Stosowanie serum i kremu na zmarszczki – jest to metoda, która jest bardziej kosztowna, ale chyba najpopularniejsza. Kremy na zmarszczki są powszechnie reklamowane, a ludzie chętnie je kupują. Stosując zarówno serum na zmarszczki, jak i krem, można osiągnąć naprawdę przyzwoity efekt. Drobne zmarszczki mogą zniknąć, a głębsze stają się wygładzone. Z pewnością jest to skuteczniejsza metoda niż ta, która została opisana w punkcie 1.
  3. Pielęgnacja w salonie kosmetycznym – w jej przypadku chodzi bardziej o zapobieganie pogłębianiu się zmarszczek niż ich usuwanie. Przy pomocy zwyczajnej pielęgnacji zmarszczki nie znikną (głębokie na pewno nie, płytkie mogą zostać wygładzone, a wygląd skóry poprawi się).
  4. Wstrzyknięcie botoksu i kwasu hialuronowego – to nieco droższy (i nieco bolesny!) rodzaj zabiegu, który w dodatku trzeba co jakiś czas powtarzać. Jest bardzo skuteczny, gdyż dzięki niemu każda zmarszczka może zniknąć. Jak już zostało wspomniane, aby efekt był efektem trwałym, zabieg należy powtarzać.
  5. Usuwanie zmarszczek laserem – wiązki światła przenikają do głębszych warstw skóry, dzięki czemu oddziałują na tkankę i powodują jej regenerację. Powikłania? Tak, mogą wystąpić – jak w przypadku każdego zabiegu. Problemem z pewnością są koszty takiego zabiegu – mało kto może sobie na niego pozwolić.

Czy jednak warto próbować tych wszystkich drogich zabiegów, których nie jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie? Czy warto cierpieć przez na przykład usuwanie zmarszczek mimicznych? Jeżeli nie chcemy mieć twarzy, na której będą się pojawiały głębokie zmarszczki, warto zadbać o skórę od najmłodszych lat. Nigdy nie jest na to za wcześnie – skóra i tak się starzeje. Ale w jaki sposób dbać? No cóż, o wiele lepszym rozwiązaniem jest systematyczne stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego, który nie jest aż tak drogi jak wstrzykiwanie botoksu czy zabiegi laserowe. Co więcej, przy używaniu kremu nie odczuwamy bólu.

Istnieje wiele sposobów na usuwanie zmarszczek. Wydaje się jednak, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Chcąc cieszyć się piękną skórą, na której nie ma zbyt wielu zmarszczek, warto dbać o nią zawsze. Swoją drogą – czy zmarszczki są aż takim problemem? Niektórzy mówią: “należy się starzeć z godnością”. Czy jest to prawdą? Niech każdy sam oceni.