Krem przeciwzmarszczkowy – jaki wybrać?

W dzisiejszych czasach bardzo dużo kobiet jak i mężczyzn dba o swój wygląd. Nadchodzi jednak taki czas, że nasza skóra nie jest już tak witalna jak dawniej. Najczęściej wtedy sięgamy po krem przeciwzmarszczkowy.

Czy kremy przeciwzmarszczkowe działają?

Tajemnice kosmetyków są jak studia bez dna, wciąż przebywają i trudno jest je wszystkie odkryć. Nawet najbardziej skuteczny krem przeciwzmarszczkowy nie jest w stanie zatrzymać upływającego czas, jednak odpowiednio dobrany wpływa na jędrność, nawilżenie oraz promienność skóry. Nie zawsze jednak obietnice producentów mają pokrycie w rzeczywistości.

Zatem to jak krem działa i czy w ogóle działa zależy od składników aktywnych w nim zawartych. Jak znaleźć i właściwie spożytkować krem, by przyniósł oczekiwany efekt?

Jakich składników w kremach przeciwzmarszczkowych szukać?

Richevon
Jeden z najskuteczniejszych
kremów na zmarszczki na rynku: Richevon.

W kosmetykach tego rodzaju nie może oczywiście zabraknąć substancji o działaniu nawilżającym i odżywczym, a ponadto przeciwutleniaczy, takich jak witaminy C i E, witamina A w czystej postaci oraz flawonoidów. W większości przypadków kremy przeciwzmarszczkowe to preparaty dobrze nawilżające skórę o bogatym składzie, który ma chronić skórę przed tworzeniem się zmarszczek. Istnieje cały szereg substancji uznanych za skuteczne w pielęgnacji cery dojrzałej.

Jakie składniki powinien zawierać dobry krem na zmarszczki?

  • Przede wszystkim, powinien być to kosmetyk aktywnie nawilżający, nawet najgłębsze partie skóry. Warto wybierać więc taki z witaminami A i E oraz mocznikiem.  W ciele witaminy te pracują jak utleniacze, które chronią skórę przed uszkodzeniami wywołanymi przez wolne rodniki (które powodują zmarszczki).
  • Dobrym rozwiązaniem jest kwas hialuronowy, ponieważ doskonale wypełnia on powstałe już zmarszczki
  • Na dzień warto wybierać kremy z silnymi filtrami UV
  • Wskazanym składnikiem jest też koenzym Q10, który znaleźć można obecnie w wielu kremach

Jak dobrać krem przeciwzmarszczkowy?

Obecnie na rynku dostępnych jest setki kremów przeciwzmarszczkowych w różnych wariantach zarówno cenowych oraz dostosowanych do różnego wieku. Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki na twarzy, szyi lub dekolcie, najczęściej jest to pierwszą oznaką starzenia się skóry. Pierwsze oznaki pojawiają się już u kobiet po dwudziestym piątym roku życia. Natomiast krem pod oczy przeciwzmarszczkowy należy zacząć stosować po przekroczeniu dwudziestego roku życia. Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy może zdziałać cuda.

Jak dobrać krem?

  • W przypadku wielu kobiet, o normalnej skórze, która starzeje się tradycyjnie oznaczenia na opakowaniach kremu mogą mieć znaczenie.
  • Okazuje się jednak, że niekiedy skóra starzeje się znacznie szybciej i krem przeciwzmarszczkowy 40+ powinna stosować kobieta po trzydziestce, ponieważ jej zmarszczki są już dość głębokie i widoczne.
  • Wiele pań stara się wyprzedzić procesy starzenia i wybiera kremy przeznaczone dla osób starszych, aby silniej zadziałały one na skórę – co nie zawsze się sprawdza

Czy warto używać kremów na zmarszczki?

Z pewnością tak, jednak większość z nas zastanawia się, kiedy należy zacząć stosować preparaty zapobiegające starzeniu się skóry. Kiedy należy używać kremów przeciwzmarszczkowych to sprawa indywidualna każdego z nas. Co istotne, krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn to kosmetyk, który zdecydowanie powinien znaleźć się na półce z kosmetykami u tych mężczyzn, którym zależy na zachowaniu młodego wyglądu.

Żaden makijaż nie będzie prezentował się dobrze, jeśli stan cery będzie pozostawiał wiele do życzenia. Tymczasem w pielęgnacji, podobnie jak w medycynie, lepiej zapobiegać kremami niż leczyć.

Krem przeciwzmarszczkowy – jaki wybrać?
5 (100%) 10 głosów