Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn – jak działa?

Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn jest ważnym elementem pielęgnacji. Warto go stosować po ukończeniu 30. roku życia. Co powinien zawierać i dlaczego jest skuteczny? Dowiesz się z tego artykułu.

Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn – dlaczego jest tak ważny?

Krem na zmarszczki dla mężczyzn pozwala niwelować objawy starzenia skóry. Niestety proces ten jest całkowicie naturalnym zjawiskiem, które dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Skóra starzeje się z powodu spadku kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Ich produkcja z wiekiem zaczyna być coraz mniejsza. Dodatkowo wpływ na ten proces mają dwa czynniki. Mówi się w związku z tym o starzeniu endogennym (wewnątrzpochodnym), które związane jest z wiekiem. Decydujący wpływ mają tutaj zmiany hormonalne, czynniki genetyczne, a także nasza dieta. Drugi rodzaj starzenia to egzogenne (zewnątrzpochodne), które uwarunkowane jest przez czynniki środowiska. Istotny wpływ mają tutaj promieniowanie UV, niewłaściwa pielęgnacja oraz zanieczyszczenie środowiska.

Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn – jaki powinien być?

Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn to świetny sposób na nieinwazyjną walkę z procesami starzenia skóry. Mężczyźni poszukują jednak specyficznych produktów, które spełnią ich oczekiwania. Najważniejsza jest oczywiście skuteczność preparatu, ale równie ważna jest jego konsystencja. W związku z tym panowie poszukują produktów, które mają lekką formułę, a tym samym nie pozostawiają na skórze tłustych filtrów ani żadnej, widocznej warstwy. Oznacza to również, że powinny być przezroczyste i dobrze się wchłaniać. Skóra po jego zastosowaniu nie powinna być lepka, świecić się ani nosić żadnych śladów stosowania kremu. Znaczenie ma również zapach.

Choć mężczyźni zdecydowanie cenią sobie przyjemne aromaty, to krem powinien być bezzapachowy. Aby pozostawić na skórze przyjemny zapach, mężczyźni stosują kremy po goleniu lub inne kosmetyki. Krem do twarzy powinien być bezwonny

Sprawdź jakie istnieją rodzaje zmarszczek

Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn a składniki aktywne

Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyznW kremie przeciwzmarszczkowym dla mężczyzn kluczową rolę odgrywa jego skład. W związku z tym warto postawić na składnik naturalne, które mają potwierdzone działanie w niwelowaniu oznak starzenia. W składzie powinno być jak najwięcej składników aktywnych pochodzenia naturalnego, które są dla skóry bezpieczne i nie powodują podrażnień czy uczuleń.

Wśród nich wymienia się między innymi:

  • ekstrakt z guarany. Cechuje się dużą zawartością witaminy B3 i kofeiny, dzięki czemu stymuluje układ limfatyczny. Poprawne jego działanie przyczynia się do usuwania zmagazynowanych w tkance tłuszczowej toksyn i płynów,
  • ceramidy. Wykazują właściwości nawilżające oraz uelastyczniają skórę.

Podsumowując, krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn to pozycja obowiązkowa w kosmetyczce dojrzałego mężczyzny. Warto zacząć go używać już około 30. roku życia, kiedy zmniejsza się naturalna produkcja komórek budujących skórę. Codzienne jego stosowanie może skutecznie wygładzić skórę i wspomóc jej regenerację, a tym samym utrzymać jej dobrą kondycję i przeciwdziałać pogłębianiu się oraz powstawaniu nowych zmarszczek.


Bibliografia

1. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990
2. Prem Y.W., Moccozet K.L., Magnenat-Thalmann N., Simulating wrinkles and skin aging, 1999
3. Górska A., Graboś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018