Krem liftingujący do twarzy

Krem liftingujący ma za zadanie podniesie i napięcie owalu twarzy, która wraz z wiekiem zaczyna tracić swój kształt. Produkty takie przeznaczone są dla osób, których problemem jest utrata jędrności oraz sprężystości skóry. Tego typu kremy dedykowane są kobietą po 40 roku życia, mają poprawić jędrność, wymodelować kontur twarzy i chronić skórę przed wiotczeniem. Kremy takie są przeznaczone dla kobiet dojrzałych, których cera powoli staje się wiotka i widoczne są na niej już zmarszczki. Krem liftingujący pomoże im zachować dłużej młody wygląd i wymodelowany owal twarzy. Kremy liftingujące mogą dać bardzo dobre efekty, poprawiając znacznie wygląd skóry, przy regularnym ich stosowaniu.

Krem liftingujący pod oczy i na powieki

Skóra pod oczami i na powiekach wymaga zupełnie innej pielęgnacji niż pozostała skóra twarzy, z tego powodu że jest o wiele cieńsza i delikatniejsza. Krem liftingujcy pod oczy przeznaczony jest typowo do skóry pod oczami i na powieki. Liftingujący krem pod oczy sprawi, że skóra w tych okolicach będzie lepiej napięta co spowoduje zmniejszenie widoczności zmarszczek pod oczami Warto sięgać po kremy zawierające dodatkowo w swoim składzie substancje o działaniu nawilżającym, aby unikać przesuszenia skóry pod oczami co może sprzyjać powstawaniu dodatkowych zmarszczek. Krem liftingujący na powieki pozwoli zapobiec częstemu problemowi jakim jest opadanie powieki.

Jakich składników aktywnych szukać w kremach liftingujących?

olej z awokado
Olej z awokado jest istotnym składnikiem
kremu liftingującego zmarszczki.

Przy wyborze kremów liftingujących możemy kierować się różnymi wytycznymi: reklamą w telewizji, opinią przyjaciółki, ceną czy też estetycznym i podobającym nam się opakowaniem.Istotny podczas wyboru takiego kremu powinien być dla nas również, a może nawet przede wszystkim jego skład. Jakich więc składników powinniśmy szukać w kremach liftingujących? Oto kilka przykładów:

  • kwas hialuronowy – związek ten jest znany i ceniony ze względu na bardzo dużą zdolność do wiązania w swojej strukturze cząsteczek wody; dzięki czemu zapobiega nadmiernej utracie wody przez komórki skóry, powodując jej lepsze nawilżenie i nawodnienie co zapobiega powstawaniu zmarszczek i utracie jędrności skóry
  • witamina E oraz C – są to witaminy spowalniające procesy starzenia się skóry, dzięki silnym właściwościom antyoksydacyjnym, pomagają zwalczać wolne rodniki tlenowe, co zabezpiecza przed zbyt szybkim starzeniem się skóry
  • olej z pestek winogron – silny przeciwutleniacz, zapobiega procesom starzenia wywołanym przez wolne rodniki tlenowe
  • olej z avocado – również jest cenionym antyoksydantem

Jak stosować kremy liftingujące?

To w jaki sposób nakładamy kremy liftingujące ma bardzo duże znaczenie, nie jest obojętne. Aplikację produkt rozpocznij od naniesienia punktowo; na nos, czoło, brodę, policzki, szyję oraz dekolt niewelkiej ilość kremu. Kolejno rozprowadź krem delikatnie na powierzchni skóry i wklepuj go dokładnie miejsce po miejscu, rozpoczynając zawsze od środka twarzy i kierując się na zewnątrz oraz od dołu twarzy ku górze. Taki spobó aplikacji pozwoli na dodatkowe “uniesienie” skóry twarzy. Nigdy nie rozcieraj kremu na powierzchni skóry, mechaniczne pocieranie sprawia, że skóra dodatkowo się naciąga i jest podatna na powstawanie nowych zmarszczek i utratę jędrności, Szczególnie skóra na szyi i dekolcie, która jest cieńsza niż reszta skóry.

Podsumowanie

Kremy liftingujące, dedykowane dla skóry dojrzałej mogą pomóc w walce z oznakami starzenia m.in. z utratą owalu twarzy, Należy pamiętać, że aby osiągnąć efekt ich działania, muszą być stosowane regularnie oraz nakładane w prawidłowy sposób. Warto sprawdzać skład kremów, aby świadomie podjąć decyzję dotyczącą zakupu.