HIFU – kolejny złoty zabieg, czy technologia warta uwagi?

Dzięki reklamom oraz środkom masowego przekazu dzisiaj wie już praktycznie każdy, że skóra z wiekiem traci swoją elastyczność. To co medycyna ludowa i nasze babcie wiedziały już od dawna, naukowcy potwierdzili przy użyciu specjalistycznego sprzętu i eksperymentów. Niestety wraz z wiekiem maleje tempo wytwarzania włókien kolagenowych oraz elastycznych skóry. Dodatkowo zdolności regeneracyjne stają się coraz słabsze oraz pogorszeniu ulega mikrokrążenie krwi w obrębie tkanek.

Mając te informacje jesteśmy o krok do przodu od medycyny ludowej oraz od wiedzy naszych babć, gdyż stosując odpowiednie bodźce fizykalne możliwe jest obecnie takie oddziaływanie na tkanki, aby „podkręcić”, czyli inaczej wspomóc, korzystne procesy fizjologiczne w nich przebiegające.

Pustym frazesem byłoby napisanie, że zabieg Ultraformer III jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów w poprawianiu elastyczności i jędrności skóry. Dlatego warto prześledzić informację na jego temat po kolei, by móc dostrzec jego wyjątkowość.

Ultraformer III, czyli lifting twarzy bez skalpela.

Zaczynając od podstaw należy zobaczyć jak działa zabieg Ultraformer III. Oparty jest on na technologi HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound. Mówiąc prościej jest to zabieg polegający na wysyłaniu w obręb tkanek zogniskowanej fali ultradźwiękowej, która ostatecznie powoduje w tkance skórnej mikrouszkodzenia, pobudzające fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych. Wspomniane uszkodzenia są na tyle niewielkie, że nie powodują żadnych dolegliwości bólowych. Jedynym objawem po zabiegu, który ustępuje zazwyczaj w ciągu kilku godzin jest zaczerwienienie i niewielka tkliwość przy dotyku. Skuteczność działania ultradźwięków została już niejednokrotnie potwierdzona badaniami i znajduje ona zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny.

Zabieg cechuje się także wysoki bezpieczeństwem stosowania. Jedynymi przeciwwskazaniami są:

  1. aktywne choroby nowotworowe
  2. ciąża lub karmienie piersią
  3. zmiany skórne w obszarze zabiegowym, jak opryszczka, czy infekcje bakteryjne

Dlatego zabieg może być z powodzeniem stosowany na twarzy i jej okolicach. Jest on określany niejednokrotnie jako najskuteczniejszy bezinwazyjny lifting twarzy. Opinie tę może zawdzięczać temu, że już po jednej zastosowanej sesji, możliwe jest całkowite pozbycie się zwisających fałdów skórnych w okolicach szyi oraz podbródka. Jest to jeden z wielu innych korzystnych efektów, gdyż na twarzy poprawie ulega dodatkowo koloryt skóry, zmarszczki na czole i pod oczami ulegają redukcji oraz linia żuchwy staje się wyraźniejsza.

Należy pamiętać, że po zabiegu należy dać czas tkance skórnej na właściwą regenerację. Warto zadbać wówczas o jej odpowiednie odżywienie. Unikać palenia papierosów, picia alkoholu w nadmiarze oraz właściwą dietę. Wówczas po 2-3 miesięcy efekty będą piorunujące i sama przekonasz się o skuteczności działania technologi HIFU.

Więcej o hifu na stronie gabinethifu.pl

Ultraformer III to dobry sposób na lifting ciała.

Ciężko znaleźć na rynku medycyny estetycznej dobrą alternatywę do skalpela chirurga plastycznego. W niektórych przypadkach interwencja lekarza jest konieczna, jednak bardzo często równie dobre efekty można osiągnąć metodami bezinwazyjnymi. Wspomniany wcześniej lifting twarzy jest świetnym przykładem. Możliwa jest skuteczna redukcja zmarszczek za pomocą ultradźwięków, bez konieczności przeżywaniu bólu związanego z operacją plastyczną.

Ultraformer III może być stosowany na każdą część ciała, od dekoltu po łydki. Sposób w jaki wpływa na ujędrnienie skóry jest na tyle skuteczny, że może spokojnie konkurować ze skalpelem chirurga.

5/5 - (22 votes)