Objawy w trądziku różowatym

Trądzik różowaty to nadal jeden z aspektów w medycynie, którego przyczyny nie są do końca znane. Przyjmuje się, że opisywana dolegliwość ma swoje podłoże przede wszystkim w odziedziczanych z pokolenia na pokolenie genach, również w zmianach hormonalnych, czy też zaburzeniach naczyniowo-ruchowych. Warto wiedzieć, że nie powinniśmy bagatelizować sytuacji, gdy na naszej twarzy pojawią się objawy trądziku różowatego. Jest to przewlekła zapalna choroba skóry twarzy, której najczęstsze występowanie notuje się u osób o jasnej karnacji posiadających skórę typu naczyniowego. Tym bardziej więc jeśli chcemy uniknąć długotrwałych przykrości związanych z naszą aparycją należałoby zapoznać się z tym, czym charakteryzują się objawy trądziku różowatego. 

Jak wygląda trądzik różowaty?

By przedwcześnie rozpoznać opisywaną dolegliwość należy zapoznać się z tym, jak dokładnie wygląda trądzik różowaty. Trądzik różowaty pierwsze objawy daje w postaci rumienia różowatego z umiejscowieniem na środku twarzy. Partie naszego oblicza wyróżniające się charakterystycznym zaróżowieniem to: nos, czoło, broda, czy też policzki. Rumień możemy pomylić z normalnym zaczerwienieniem, które występuje zazwyczaj u osób po odbytym wysiłku. Jednak, na co zważać największą uwagę, gdy chcemy rozpoznać trądzik różowaty w jego pierwszych objawach? Przede wszystkim rumień pojawiający się na środku twarzy utrzymuje się na skórze więcej niż 10 minut. Dodatkowo towarzyszy mu uczucie gorąca, ściągnięcie skóry na twarzy, a nawet pieczenie.

Fazy trądziku różowatego Objawy trądziku różowatego
I – rumieniowo-naczyniowa, pieczenie, swędzenie, napięcie skóry, widoczne pęknięte naczynia krwionośne, trwały rumień, nietolerancja większości kosmetyków,
II – grudkowo-krostkowy, stały rumień, dodatkowo wykwity, ropne, krwawe krosty, grudki, ale charakterystyczny brak zaskórników, obrzęk, zgrubienie skóry,
III – naciekowo-przerostowa. kalafiorowate guzki, stwardniałe pasma twarzy, obrzęk.
Kosmetyki na trądzik różowaty - Acnerose

ZAMÓW ACNEROSE
ZESTAW DERMOKOSMETYKÓW NA TRĄDZIK RÓŻOWATY ZAMÓW!

Trądzik różowaty objawy

Pierwsze objawy w trądziku rożowatym to głównie zaczerwienienie skóry twarzy.

By móc zdefiniować, czy na naszej twarzy zagościła opisywana dolegliwość należy poznać, jakie są objawy trądziku różowatego prócz podstawowego rumienia. Są nimi:

  • Grudki oraz krostki, które zazwyczaj pojawiają się na naszej twarzy wraz z wspomnianym już rumieniem, lecz występuje on na ludzkiej skórze, jako utrwalona już dolegliwość. Dodatkowo wszystkim wymienionym aspektom towarzyszy również bolesny obrzęk twarzy.
  • Problemy dotyczące wzroku to zapalenie spojówek, pojawiające się odczucie, iż pod naszymi powiekami mamy piasek, wzmożona nadwrażliwość na jakiekolwiek światło, czy też nieprzyjemne pieczenie oczu.
  • Zmiana nawarstwienia skóry powodująca nierówność cery, jej pogrubienie, a nawet guzowatość. Co więcej, warto wiedzieć, w jakich miejscach pojawiają się zmiany skórne. Są nimi: oczy, usta, czoło, uszy.
  • Końcowym objawem pojawiającym się w wypadku wystąpienia u nas zaawansowanego trądziku różowatego są guzy, które potrafią doprowadzić do trwałych deformacji twarzy. Na szczęście opisywany trądzik do tego etapu rozwija się bardzo rzadko. Badania dowodzą, iż jeśli do niego dochodzi to występuje on pod postacią guzków zdecydowanie częściej u mężczyzn.

marta-wlodarczyk-1Trądzik to podstępna choroba o przebiegu postępującym i nawrotowym, co oznacza, że musimy spodziewać się zaostrzeń. Leczenie powinno trwać do końca życia, a najlepsze efekty daje terapia łączona, wykorzystująca kilka metod. Należą do nich: okresowa antybiotykoterapia, leczenie miejscowe np. retinoidami lub kwasem azelainowym, pielęgnacja specjalistycznymi dermokosmetykami dedykowanymi skórze z trądzikiem różowatym. Nawet w okresach, gdy choroba się wycofuje, nie należy zaniechać leczenia, bo nieleczony trądzik różowaty przybiera nieprzyjemną postać przerostowo-naciekową, którą leczy się operacyjnie lub laserem i która jest znacznym dyskomfortem, i fizycznym, i psychicznym dla pacjentamówi Marta Urbanowicz, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Jak łagodzić objawy?

Ważną informacją dla osób, które posiadają trądzik różowaty jest fakt, że dolegliwość ta jest możliwa do wyleczenia w domowy sposób. Trądzik różowaty objawy można zwalczać dzięki odpowiedniej pielęgnacji oraz higienie, a nawet diecie. Przede wszystkim należy skupić się na nawilżaniu, natłuszczaniu. Dodatkowo skutecznie łagodzić podrażnienia, które powstają na naszej cerze, a także zadbać o wzmocnienie naczynek. Najważniejszym aspektem w leczeniu trądziku różowatego jest nienarażanie skóry na kontakt ze słońcem. W diecie powinniśmy wykluczyć alkohol, ostre oraz gorące potrawy, mocnych kaw oraz herbat.

Kosmetyki, które zadziałają na objawy trądziku różowatego – Acnerose

Kosmetyki na trądzik różowaty - AcneroseSkóra z trądzikiem różowatym reaguje podrażnieniem na większość kosmetyków. Jest to wręcz wskazówka do postawienia diagnozy. Stąd też wybór kosmetyków pielęgnujących skórę nie może być przypadkowy, a poprzedzony staranną analizą składników zawartych w kosmetykach. Najlepiej zawęzić go do kosmetyków przeznaczonych typowo do skóry z trądzikiem różowatym. Wśród nich szczególnej uwadze warto polecić serię dermokosmetyków Acnerose.

W skład zestawu wchodzą:

  • Płyn oczyszczający Acnerose.
  • Maść na rano na trądzik różowaty Acnerose.
  • Krem na dzień na trądzik różowaty Acnerose.
  • Pasta na noc na trądzik różowaty Acnerose.

Prześledźmy, jakiem składnikom zawdzięczają swoją skuteczność.

Dermokosmetyk Działanie Składniki
płyn oczyszczający Acnerose, obkurczające naczynia krwionośne, kojące,
gojące stany zapalne, przewibakteryjne,
kwas laktobionowy, alantoina
glukonolakton, ekstrakt z mięty zielonej, ekstrakt z aloesu,
maść na rano Acnerose, redukujące zmiany skórne
nawilżające, zmniejszające zaczerwienienia,
kwas azelainowy, witamina E
betaina,
krem na dzień Acnerose, Poprawiające mikrokrążenie i wzmacniające naczynka krwionośne
oczyszczające,
ekstrakt z ruszczyka kolczastego
ekstrakt z lukrecji, olej z glistnika, ekstrakt z zielonej herbaty,
pasta na noc Acnerose. przeciwbakteryjne, ściągające przeciwzapalne, regulujące ilość sebum
nawilżające, ujędrniające, uelastyczniające, ochronne.
ichtiol, tlenek cynku
lanolina, olej kokosowy.
Kosmetyki na trądzik różowaty - Acnerose

ZAMÓW ACNEROSE
ZESTAW DERMOKOSMETYKÓW NA TRĄDZIK RÓŻOWATY ZAMÓW!

Każdy z kosmetyków z serii Acnerose zawiera składniki należące do dwóch grup: przeciwzapalnej i wzmacniającej naczynia krwionośne. Dziki temu dermokosmetyki Acnerose realnie zwalczają dwie najpoważniejsze przyczyny trądziku różowatego: problemy z kruchością naczyń krwionośnych i złym mikrokrążeniem oraz stany zapalne wynikające z nadprodukcji sebum przez gruczoł łojowy.
Ich przewaga tkwi także w tym, że nie zawierają substancji, które mogłyby podrażnić skórę. Seria Acnerose jest wolna parabenów i silikonów oraz sztucznych barwników i substancji zapachowych. Te chemiczne dodatki są często dodawane do kosmetyków, ponieważ są tanie, a mogą poprawić konsystencję produktu. Nie poprawiają jednak w żaden sposób faktycznego stanu skóry. W ich miejsce zdecydowanie lepiej szukać w kosmetykach składników pochodzenia naturalnego; wyciągów z roślin i minerałów, które realnie poprawiają kondycję skóry. Właśnie z takich substancji składają się formuły serii na trądzik różowaty Acnerose.

Jakie opinie o kosmetykach mają klientki stosujące preparaty Acnerose?

opinia-ikonkaChoruję na trądzik różowaty już od wielu lat. Zauważyłam, że wykwitów pojawia się mniej, gdy skóra jest dobrze oczyszczona. Ale znalezienie produktu, który by doczyszczał, a równocześnie nie drażnił naczyń krwionośnych nie było łatwe. Dlatego, gdy w końcu trafiłam na dobry produkt, jestem mu wierna. U mnie najlepiej sprawdza się płyn oczyszczający Acnerose. Usuwa brud i reguluje ilość sebum, a równocześnie buduje warstwę ochronną na skórze i wzmacnia naczynka. Po miesiącu stosowania ilość zmian zmniejszyła się, a nowe przestały się pojawiać, a najlepsze jest to, że ten stan się utrzymujemówi pani Ewelina z Katowic

opinia-ikonkaLubię stosować kosmetyki, które są naprawdę skuteczne, dlatego przyglądam się składom. Mój wybór padł na maść na rano Acnerose. Dostaję ja bez recepty, a zawiera kwas azelainowy, składnik, który często pojawiał się w aptecznych maściach przepisywanych mi przez lekarza. Maść Acnerose nie maskuje problemu, ale wpływa na przyczyny przez które trądzik się pojawia. Dobrze uszczelnia naczynka, dzięki czemu skóra nie piecze, delikatnie złuszcza naskórek, więc odblokowuje pory. Skóra w końcu jest zregenerowana, przestaje być tak gruba, obrzęknięta. Wygląda dużo lepiej. Szczerze polecam produktpisze pani Aldona z Wólki Czepowej

opinia-ikonkaRzadko się zdarza, że kremy na trądzik różowaty, mają konsystencję, która nadaje się pod makijaż. Za to właśnie chwalę sobie krem na dzień Acnerose. Daje ochronę przed warunkami zewnętrznymi skórze oraz doskonale nawilża, a równocześnie sprawia, że cera się nie błyszczy. Mam poczucie, że daję swojej skórze ochronę, której potrzebuje, nie tracąc przy tym dobrego wyglądumówi Maja z Krynicy-Zdroju

opinia-ikonkaPasta na noc Acnerose to bardzo skuteczny kosmetyk dla cery z trądzikiem różowatym. Zawiera dwa dobre składniki na krosty: ichtiol i cynk. Poza tym dobrze regeneruje, bo jest też w niej łagodząca lanolina i olej kokosowy. Skóra po nałożeniu pasty Acnerose na noc jest ukojona i produkuje mniej łoju, a to pierwszy krok do tego, by pozbyć się wyprysków i rumieniapisze pani Ola z Ostródy

Trądzik różowaty objawy to czynniki, których nie należy lekceważyć w żadnym wypadku. Dlaczego? Jak już wiadomo zwykły i pozornie niegroźny rumień potrafi zamienić się w coś długotrwałego m.in. guzki, krosty, obrzęk twarzy. By zapobiec takiemu rozwojowi spraw należy bardzo szybko zareagować na objawy, które zgadzają się z tymi wymienionymi w artykule.

Kosmetyki na trądzik różowaty - Acnerose

ZAMÓW ACNEROSE
ZESTAW DERMOKOSMETYKÓW NA TRĄDZIK RÓŻOWATY ZAMÓW!

FAQ

1. Które objawy trądziku różowatego należy zwalczać przede wszystkim?

Trądzik różowaty to złożony problem, wynikający z zachwiania pracy gruczołu łojowego i kruchości naczyń krwionośnych. Dlatego należy działać kompleksowo i zwalczać zarówno jedne, jak i drugie objawy i ich przyczyny. Np. każdy kosmetyk z zestawu Acnerose zawiera substancje wspierające pracę naczyń krwionośnych i te o działaniu przeciwzapalnym – regulujące pracę gruczołu łojowego.

2. Które objawy trądziku różowatego powinny nas zaniepokoić?

Trądzik różowaty to choroba, która postępuje, dlatego niepokoić powinny dodatkowe objawy, bo świadczą o zaostrzeniu. Na początku mamy trwały rumień, później etap grudkowo-krostowy, następnie zmiany naciekowe, później przerostowe. Dodatkowo na każdym etapie może dojść zapalenie spojówek, które leczyć należy zarówno pod okiem dermatologa, jak i okulisty. Na każdym etapie leczenie farmakologiczne i miejscowe wymaga dodatkowej, specjalistycznej pielęgnacji kosmetykami przeznaczonymi do cery z problemem trądziku różowatego, np. z serii Acnerose.

3. Jeśli widzę u siebie objawy trądziku różowatego, to czy powinnam/em zacząć stosować leki i kosmetyki na trądzik różowaty?

Zanim rozpoczniemy leczenie trądziku różowatego, powinniśmy upewnić się, co do trafności diagnozy. Leczenie trądziku różowatego powinno przebiegać zawsze pod okiem specjalisty, ponieważ okresowo wymaga zaawansowanej antybiotykoterapii.


Bibliografia

1. Maciejewska-Radomska A.,Placek W.,Dieta w chorobach skóry, 2015
2. Woźniacka A, Salamon M, Sysa-Jędrzejowska A.,Przeciwciała przeciwjądrowe u chorych na trądzik różowaty, 2009
3. Sielska H., Seneczko M., Trądzik różowaty – postacie nietypowe, 2003
4. Broniarczyk-Dyła G, Dubla-Beiber M., Współczesne poglądy na etiopatogenezę trądziku różowatego, 1996
5. Landow K., Rosacea: the battle goes on, 2005
6. Wilkin J.K., Rosacea. Pathophysiology and treatment, 1994

4.9/5 - (9 votes)