Peeling do biustu – jaki wybrać?

Peeling do biustu to kosaetyk, który jest bardzo często stosowany przez przedstawicielki płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, bo naturalne peelingi charakteryzują się wysoką skutecznością oraz wydajnością. Są także bezpieczne dla skóry i nie powodują podrażnień. Zanim jednak sięgniemy po peeling do biustu, warto dowiedzieć się, czego właściwie można się po takim kosmetyku spodziewać.

Peeling do biustu – jakich składników w nim poszukiwać?

Peeling do biustu, aby był skuteczny, musi posiadać odpowiedni skład. W przeciwnym bowiem razie nie będzie on spełniał swojej roli.

Najlepiej byłoby więc poszukiwać w nim takich składników jak:

  • zmielone pestki owoców,
  • olej ze słodkich migdałów,
  • ekstrakt z kawy.

Zobacz jak skutecznie ujędrnić biust

Peeling do biustu zawierający wyżej wymienione składniki możemy znaleźć w drogerii, zarówno stacjonarnej, jak i internetowej. Warto mieć świadomość tego, że do wyboru mamy zarówno peelingi gruboziarniste, jak i drobnoziarniste.

Peeling najlepiej stosować dwa razy w tygodniu. Trzeba wmasować go w zwilżoną skórę okrężnymi ruchami

Sprawdź dlaczego ćwiczenia na biust przynoszą efekty!

Frashe - krem ujędrniający piersi

WYBIERZ FRASHE
ODŻYWCZE SERUM DO BIUSTUKUP TERAZ

Peeling do biustu – poznaj domowe przepisy

Peeling do biustuPeeling do biustu nie musi być kupiony. Równie dobrze możemy go bowiem wykonać w domu, z ogólnodostępnych składników. Najprostszy przepis na domowy peeling zakłada wykorzystanie kawy, a konkretniej fusów pozostałych po zaparzonej kawie. Można dodać do niego parę kropli olejku, na przykład ze słodkich migdałów. Równie dobrym rozwiązaniem będzie peeling solny lub cukrowy. Przy pomocy zwilżonych dłoni wystarczy nanieść na skórę biustu nieco soli lub cukru i wykonać masaż biustu. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że sól oraz cukier szybko rozpuszczają się w ciepłej wodzie.

Bez względu na to, jaki peeling wykonujemy, trzeba pamiętać o regularności. Ponadto, peeling zawsze powinien być spłukiwany starannie chłodną, a nie gorącą wodą

Peeling do biustu – na jakie efekty można liczyć?

Peeling do biustu ma szansę pomóc skórze biustu w uzyskaniu atrakcyjnego wyglądu. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że rezultaty nie pojawią się od razu. Zazwyczaj dostrzeżemy je po około dwóch, trzech tygodniach systematycznego stosowania peelingu. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli będziemy stosować peeling regularnie, efekty powinny mile nas zaskoczyć. Skóra stanie się wyraźnie napięta i ujędrniona. Pobudzone zostanie również mikrokrążenie, dzięki czemu składniki aktywne zawarte w kremach pielęgnacyjnych będą się lepiej wchłaniały.

Ponadto, niektóre peelingi mogą zadziałać delikatnie rozjaśniająco. Dzięki temu możliwe będzie wyrównanie kolorytu skóry biustu. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o tym, że dobry jakościowo peeling wyrównuje fakturę naskórka. Dzięki niemu niedoskonałości obecne na skórze będą się szybciej goiły

Podsumowując, bez większych trudności można wysnuć wniosek o skuteczności peelingu do biustu. Trzeba jednak starannie wybrać kosmetyk. Najlepiej, aby posiadał on naturalny skład. Możemy zwrócić uwagę na domowe peelingi do biustu, które są bardzo skuteczne. Peeling do biustu pomoże oczywiście ujędrnić skórę, ale podstawą pielęgnacji biustu powinien być krem. Najlepiej zainwestować w krem o naturalnym składzie.


Bibliografia

1. Lamer-Zarawska E., Noculak-Palczewska A., Kosmetyki naturalne, 1994
2. Xian S.X., Zastosowanie chińskich ekstraktów ziołowych w kosmetyce piersi, 1998

Rate this post