Pielęgnacja biustu

Ładny, zadbany biust wymaga regularnej i świadomej pielęgnacji. Istotne jest przede wszystkim nawilżanie skóry piersi, które zapobiegnie utracie jędrności. Zazwyczaj pielęgnacja biustu w domu to wszystko, na co decydujemy się nim biust zacznie wyglądać mało estetycznie. Na zabiegi w gabinetach decydujemy się dopiero, gdy wygląd biustu zaczyna nam nie odpowiadać, jest wiotki i zaczyna obwisać. Pamiętajmy, iż kobiece piersi narażone są na szereg chorób, dlatego świadoma pielęgnacja oraz samobadanie biustu są niezwykle ważne. Tak naprawdę pielęgnację piersi warto zacząć już w okresie pokwitania, dzięki czemu będziemy mogły cieszyć się dłużej pięknym, zadbanym jędrnym biustem.

Domowa pielęgnacja zaczyna się na odpowiednim dobraniu biustonosza do naszego kształtu oraz wielkości piersi. Dzięki dobrze dobranemu biustonoszowi, który podtrzymuje sutki w odpowiednim miejscu, nasze piersi nie będą obwisłe i będą wyglądać estetycznie. Idealny biustonosz powinien być dobrze dobrany nie tylko w miseczce ale i w obwodzie – za luźny nie pełni odpowiednio swojej funkcji, za ciasny tamuje przepływ krwi a co za tym idzie zaburza krążenie.

Pielęgnacja biustu i dekoltu w domu powinna obejmować następujące zabiegi:

  • Ujędrniający masaż, który możemy wykonywać przy pomocy szorstkiej rękawicy. Istotne jest, aby masaż wykonywać kolistym ruchem od zewnętrznej strony piersi,
  • Hartowanie skóry w trakcie codziennych pryszniców, za pomocą stosowania naprzemiennych ciepłych oraz chłodnych natrysków wody. Taki zabieg sprzyja dokrwieniu tkanek oraz ujędrnia biust. Warto odzywyczaić się od gorących kąpieli, które mają negatywny wpływ na skórę biustu,
  • Tonizowanie skóry własnoręcznie przygotowanym tonikiem na bazie wody mineralnej z dodatkiem soku z cytryny, soku z pomarańczy oraz naparu z rumianku,
  • Nawilżanie skóry biustu po każdym prysznicu lub kąpieli, warto wybrać wysokiej jakości balsam nawilżający dedykowany delikatnej skórze piersi.

Jeżeli wdrożymy regularną, świadomą pielęgnację biustu do naszej codziennej rutyny pielęgnacyjnej już po kilku tygodniach będziemy mogły zaobserwować wyraźną poprawę wyglądu biustu w postaci jego nawilżenia i ujędrnienia.

Pielęgnacja biustu w gabinecie kosmetycznym jest konieczna w przypadku kobiet, których biust stał się obwisły a jego skóra nieelastyczna np. w wyniku gwałtownego przytycia lub schudnięcia. Kuracje na biust oferowane w gabinetach kosmetycznych charakteryzują się wysoką skutecznością – ujędrniają i nawilżają skórę biustu, sprawiają iż biust wygląda młodziej. Preparaty stosowane w profesjonalnych gabinetach zawierają zazwyczaj wysokiej jakości składniki aktywne do pielęgnacji biustu, dzięki czemu wykazują wysoką skuteczność w postaci poprawy kształtu biustu, wyrównania i nawilżenia skóry, poprawę kolorytu a nawet zmniejszenie rozstępów.

Pielęgnacja biustu w ciąży może obejmować zarówno domowe jak i profesjonalne zabiegi, wykonywane w gabinecie kosmetycznym. W gabinecie warto wypróbować profesjonalną kurację ujędrniającą biust w postaci bogatej w witaminy, sole mineralne, magnez oraz fosfor maski. Maska nakładana na dekolt oraz biust poprawia ukrwienie a także silnie nawilża skórę.

Biust jest niestety często pomijanym przez kobiety w trakcie codziennej pielęgnacji obszarem ciała. Warto zwrócić na niego uwagę i o niego zadbać, a szybko odwdzięczy się nam widoczną poprawą wyglądu. Pielęgnacja biustu w domu i gabinecie kosmetycznym będzie skuteczna, jeżeli zadbamy o nią regularnie. Warto profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetycznym uzupełnić codzienną pielęgnacją w domowych warunkach, dzięki czemu nasz biust stanie się naprawdę zadbany, uniesiony, jędrny a skóra nawilżona.