Maść na atopowe zapalenie skóry – jak wybrać najlepszą?

Maść na atopowe zapalenie skóry to produkt, który stosuje się w miejscowym leczeniu tej dolegliwości. Atopowe zapalenie skóry, zwane także egzemą, to przewlekła choroba skóry, która atakuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. W poniższym artykule znajdą Państwo informację o tym, czym kierować się podczas wyboru maści na atopowe zapalenie skóry. Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Maść na atopowe zapalenie skóry – co powinna mieć w składzie?

Maść na atopowe zapalenie skóry stosuje się przede wszystkim po to, by nawilżyć i natłuścić skórę, tak by nie traciła wody zbyt szybko. Ważne jest także odpowiednie odżywienie oraz przywrócenie jej fizjologicznej flory bakteryjnej. Maść na atopowe zapalenie skóry bez recepty stosuje się także po to, by odbudować barierę ochronną naskórka. Aby wszystkie te właściwości były spełnione, maść powinna być bogata w naturalne składniki aktywne.

W poniższej tabeli wymieniliśmy przykładowe składniki pochodzenia naturalnego i ich właściwości:

Naturalny składnik: Właściwości:
Olej konopny
  • łagodzi podrażnienia i świąd,
  • zapobiega stanom zapalnym skóry,
  • dogłębnie nawilża naskórek.
Olej z wiesiołka
  • chroni skórę przed wysuszeniem,
  • posiada właściwości regenerujące i łagodzące,
  • utrzymuje wilgoć oraz likwiduje stany zapalne.
Panthenol
  • łagodzi ból i zaczerwienienie,
  • działa nawilżająco i przeciwzapalnie,
  • łagodzi świąd, przesuszenie i odwodnienie skóry.
Masło shea
  • wykazuje właściwości zmiękczające, regenerujące i natłuszczające,
  • działa przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia,
  • przyśpiesza gojenie się ran.
Mocznik
  • wykazuje działanie zmiękczające,
  • likwiduje świąd,
  • posiada silne właściwości nawilżające, dzięki swojej higroskopijności.
Atopicin zestaw

ATOPICIN
ZESTAW PRODUKTÓW NA ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY KUP TERAZ

natalia cholak kosmetologAZS jest chorobą przewlekłą, a jej leczenie może trwać nawet całe życie. To zależy od czynników, które ją powodują. Dlatego warto, już przy pierwszych objawach skontaktować się z lekarzem specjalistą, ponieważ chorób skórnych nie leczy się nigdy na własną rękę. Można natomiast leczenie wspomóc za pomocą dermokosmetyków, by szybciej upora się z uciążliwymi objawamimówi Natalia Cholak, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Maść na atopowe zapalenie skóryMaść na atopowe zapalenie skóry – co nie powinno znaleźć się w składzie?

Maść na atopowe zapalenie skóry nie powinna zawierać w swoim składzie żadnych alergizujących substancji. Stosowanie preparatów, które je zawierają, w przypadku dolegliwości skórnych jest bardzo ryzykowne, ponieważ narażamy skórę na dodatkowe podrażnienia. Niektóre alergizujące składniki mogą także wywoływać nasilony łojotok, a inne wysuszają naskórek. Dobrze jest zrobić testy i dowiedzieć się co tak naprawdę uczula.

Atopicin zestawAtopowe zapalenie skóry – maść to nie wszystko, wypróbuj inne preparaty z linii Atopicin

Na atopowe zapalenie skóry maść jest bardzo przydatna, jednak nie każdemu odpowiada jej ciężka konsystencja. Preparaty z firmy Atopicin świetnie radzą sobie z objawami atopowego zapalenia skóry.

W skład serii wchodzi 8 dermokosmetyków:

  • szampon,
  • balsam do mycia ciała,
  • balsam natłuszczający do ciała,
  • krem na dzień,
  • krem na noc,
  • krem pod oczy i na powieki,
  • mazidło do suchej skóry,
  • olejek myjący do twarzy.

Wszystkie te preparaty są stworzone na bazie preparatów roślinnych, olei, ale także mocznika, czy pantenolu. Są delikatne i bezzapachowe, dobrze tolerowane przez skórę. Świetnie natłuszczają, nawilżają, przywracają barierę ochronną naskórka, która jest tutaj bardzo ważna. Działają też przeciwświądowo.

Co mówią o klienci Atopicin:

opinia-ikonkaChoruję na atopowe zapalenie skóry. Preparaty z firmy Atopicin od początku choroby mi pomagają. Objawy są łagodniejsze i widzę, że leczenie postępuje. Bardzo polecam stosować właśnie tych produktówmówi pani Ewelina z Radomia

opinia-ikonaOd niedawna choruję na egzemę. Na początku bardzo problematyczne było dla mnie swędzenie i sucha skóra. Za każdym razem jak się spociłem było, to nie do wytrzymania. Problem zmniejszył się, gdy zacząłem stosować preparaty z firmy Atopicin. Dopiero one bardzo mi pomogły – mówi pan Jarosław w Krakowa

Podsumowując, stosując maść – atopowe zapalenie skóry może zmniejszyć objawy. Lecz należy podchodzić do problemu odpowiedzialnie. Gdy chorujemy na schorzenie skóry, musimy ze szczególną uwagą dobierać stosowane preparaty. Maść na AZS powinna bazować na naturalnych składnikach aktywnych. Maści i inne preparaty stosuje się po to, by leczyć i łagodzić objawy egzemy, a nie po to, by były to ładnie pachnące produkty. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy wybierać maść na atopowe zapalenie skóry bez recepty.

Atopicin zestaw

ATOPICIN
ZESTAW NA ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY KUP TERAZ

FAQ

1. Maść na atopowe zapalenie skóry jest ciężka, czy są inne preparaty, które można stosować przy tej chorobie?

Oczywiście, że tak. Warto wybierać np. te z firmy Atopicin: kremy, szampony, balsamy, olejki, mazidło których działanie oparte jest na naturalnych składnikach z przeznaczeniem dla skóry wrażliwej i skłonnej do alergii.

2. Czy maść na atopowe zapalenie skóry bez recepty sprawi, że schorzenie zostanie wyleczone?

Leczenie atopowego zapalenia skóry jest bardzo trudne. Maść na atopowe zapalenie skóry bez recepty jest jednym z elementów leczenia, które obejmuje odpowiednią profilaktykę, łagodzenie objawów, leczenie ogólne oraz miejscowe. Aby leczenie AZS było bardziej skuteczne, poleca się stosowanie dermokosmetyków i maści, które bazują na naturalnych składnikach.

3. Czy maść na atopowe zapalenie skóry może być stosowane także z innymi preparatami?

Leczenie AZS polega na stosowaniu kilku metod. Można wyróżnić stosowanie kosmetyków na AZS, domowych sposób oraz środków farmakologicznych. Maść na atopowe zapalenie skóry zalicza się do kosmetyków na AZS. Ich stosowanie jest zalecane w leczeniu tego schorzenia i mogą być one stosowane z innymi preparatami leczącymi tę chorobę. Ważne jest to, by stosować kosmetyki o naturalnym składzie.


Bibliografia:

1. Czarnecka-Operacz M.: Sucha skóra jako aktualny problem kliniczny. Post. Derm. Alerg. 2006, XXIII (2): 49–56
2. Gliński R., Kruszewski J., Silny W., Kurzawa R., Czarnecka-Operacz M., Baran E., Szepietowski J.: Postępowanie diagnostycznoprofilaktyczno-lecznicze w atopowym zapaleniu skóry. Post. Derm. Alerg. 2004, XXI (6): 265–277
3. Spergel J.M., Paller A.S.: Atopic dermatitis and the atopic march. J. Allergy Clin. Dermatol. 2003, 112 (6): 118–127
4. Morar N., Willis-Owen S., Moffatt M., Cookson W.: The genetics of atopic dermatitis. J. Allergy Clin. Immunol. 2006, 118 (1): 24–34
5. Abramovits W.: Atopic dermatitis. J. Am. Acad. Dermatol. 2005, 53 (1): 86–93.
6. Tyc-Zdrojewska E., Trznadel-Grodzka E., Kaszuba A.: Wpływ przewlekłych chorób skóry na jakość życia pacjentów. Dermatol Klin 2011; 13: 155-160

Rate this post