Zmarszczki na czole można zredukować!

Sprawdź, jak powstają i jak walczyć ze zmarszczkami na czole

Zmarszczki na czole to koszmar wielu kobiet, które chcą jak najdłużej zachować młody wygląd cery. Pierwsze bruzdy na czole zaczynają pojawiać się już po 25 roku życia, pomimo że gołym okiem nie są jeszcze widoczne. Jednak z biegiem czasu jest ich coraz więcej i stają bardziej widoczne. Żeby zachować młodość jak najdłużej, należy stosować odpowiednią pielęgnację cery. Jakie opóźnić proces powstawania zmarszczek na czole?

Rodzaje zmarszczek na czole

Rodzaj

Charakterystyka

Zmarszczki poziome są długie i powstają wskutek poziomego marszczenia czoła
Zmarszczki pionowe to najczęściej dwie lub trzy pionowe zmarszczki, które pojawiają się między brwiami

Zmarszczki na czole – przyczyny

Zmarszczki na czole podobnie jak pozostałe bruzdy powstają wskutek załamania struktury skóry oraz jej szkieletu tworzonego przez włókna kolagenowe i elastynę. U kobiet poniżej 25 roku życia skóra jest elastyczna i odporna na starzenie, ponieważ zawiera odpowiednie stężenie kolagenu i elastyny. Substancje te tworzą pewnego rodzaju barierę, która chroni tkankę skórną przed trwałym odkształcaniem. Substancje te odpowiadają za prawidłowe napięcie i elastyczność skóry. Wpływają też na zdolność zatrzymywania wody, co również opóźnia proces starzenia. W młodym wieku w warstwie skórnej znajduje się odpowiednie stężenie kwasu hialuronowego, czyli naturalnego wypełniacza.

Przeczytaj również artykuł na temat ćwiczeń na zmarszczki:
https://portalkosmetologiczny.pl/zmarszczki/cwiczenia-na-zmarszczki-tak/

Zmarszczka na czole

Po 25 roku życia u młodych kobiet stopniowo stężenie kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego zaczyna spadać. To powoduje, że skóra staje się zwiotczała, a jej struktury coraz łatwiej ulegają załamaniom. Natomiast osłabiony szkielet wskutek ubytku włókien kolagenowych i elastyny zwiększa widoczność bruzd wskutek robienia min.

Milena Nalbandian - kosmetologZmarszczki na czole u niektórych kobiet zaczynają być widoczne już przed 30 rokiem życia. Dlatego należy jak najwcześniej rozpocząć właściwą pielęgnację skóry. Doskonałym rozwiązaniem jest stosowanie kremu z zawartością aktywnych składników roślinnychmówi Milena Nalbandian z Clinica Cosmetologica

Na początku bruzdki są niewielkie, ale z upływem czasu stają się coraz bardziej widoczne. Na starzenie się w dużej mierze wpływają geny, ale proces ten przyspieszają inne czynniki, t.j.: promieniowanie UV, zanieczyszczenia powietrza, kawa, papierosy, klimatyzacja, itd. Dlatego warto wcześnie rozpocząć właściwą pielęgnację, aby jak najdłużej zachować jędrność i sprężystość włókien tkanki skórnej. Skutecznym sposobem pielęgnacji jest naturalny krem przeciwzmarszczkowy.

Krem przeciwzmarszczkowy Richevon znakomicie wchłania się w skórę i spłyca zmarszczki na czole oraz nie wywołuje podrażnień. Wiem coś o tym, bo moja skóra od dziecka miała skłonność do podrażnień. Dlatego zdecydowałam się na kosmetyk ze składnikami roślinnymimówi pani Alicja z Malborka

Zmarszczki na czole – skuteczny krem przeciwzmarszczkowy

Nasze propozycje: Richevon, Mialenia, Buatic

Zmarszczki na czole – walka z nimi wymaga codziennego nawilżania i odżywiania skóry. Dlatego warto jak najwcześniej rozpocząć stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego bogatego w skłądniki pochodzenia naturalnego.

Na rynku istnieje wiele różnych kosmetyków, ale warto stosować taki, który zawiera jak najwięcej roślinnych składników aktywnych. Dzięki temu mamy pewność, że jest bezpieczny dla zdrowia oraz wykazuje skuteczne działanie na zmarszczki.

My proponujemy trzy produkty spełniające te wymagania: krem Richevon, Buatic i Mialenia. Zawierają bogate kompozycje składników aktywnych pochodzenia naturalnego, wśród których znalazly się:

  • koenzym Q10 – inna nazwa to eliksir młodości lub witamina Q10, ponieważ jest częstym składnikiem skutecznych kosmetyków na zmarszczki. Substancja jest silnym przeciwutleniaczem, który stanowi ochronę dla skóry przez wolnymi rodnikami. Cząsteczki te są szkodliwe i powstają podczas procesów metabolicznych. Przyspieszają powstawanie zmarszczek, dlatego krem z koenzymem Q10 stanowi skuteczną ochronę komórek skóry przez wolnymi rodnikami,

  • ekstrakt z lawendy – zwiększa zdolność komórek do magazynowania wody. Dzięki temu wypływa na nawilżenie, które jest podstawą w pielęgnacji skóry. Odpowiednie stężenie wody w komórkach skórnych zapobiega zwiotczeniu cery oraz pozwala zachować młody wygląd cery na długo,

  • guarana – likwiduje stany zapalne w tkance skórnej oraz działa kojąco na podrażnienia. Z tego względu krem przeciwzmarszczkowy z guaraną może być stosowany nawet do cery wrażliwej,

  • kofeina – usprawnia mikrokrążenie krwi oraz limfy, która odpowiada za wydalanie toksyn. Dzięki temu skóra staje się bardziej ukrwiona i nabiera zdrowego wyglądu,

  • peptydy – skutecznie regenerują warstwę hydrolipidową skóry, a przy tym zapobiegają odwodnieniu komórek skórnych. Poza tym wykazują działanie kojące oraz chronią przed stanami zapalnymi,

  • ekstrakt z pąków – wzmacnia włókna skóry oraz poprawia napięcie. Z tego względu doskonale niweluje worki pod oczyma oraz obwisłe policzki. Zwiększa również jędrność skóry i wygładza ją.

Mam cerę wrażliwą, więc dla mnie krem przeciwzmarszczkowy z naturalnymi składnikami, jakim jest Mialenia, jest strzałem w dziesiątkę. Stosuję go od dłuższego czasu codziennie, dzięki czemu twarz stała się odporniejsza na podrażnienia, mróz, wiatr, itd.mówi pani Julita z Radomia

Zmarszczki na czole? Można z nimi wygrać!

Zmarszczki na czole pojawiają się jako jedne z pierwszych. Wpływa na to przede wszystkim dośc silna mimika w tym obszarze. Na szczęście można sobie z nimi poradzić, a najlepszym sposobem na walkę ze zmarszczkami jest stosowanie kremów z wysoką zawartością składników aktywnych pochodzenia naturalnego. W tej roli naszymi ulubionymi produktami są: Richevon, Buatic oraz Mialenia.

Głębokie zmarszczki na czole są trudne do usunięcia, dlatego warto zacząć dbać o skórę jak najwcześniej. Odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry sprawia, że zachowuje naturalną sprężystość i młodość na dłużej.

FAQ

1. W jakim wieku pojawiają się zmarszczki na czole?

W rzeczywistości skóra zaczyna się starzeć już po 25 roku życia, dlatego już w tym okresie warto pielęgnować twarz za pomocą odpowiedniego kremu z naturalnymi składnikami, które będą wzmacniać skórę. Tak zadziałają kremy: Richevon, Mialenia i Buatic.

2. Ile razy dziennie należy nakładać krem na zmarszczki na czole?

Należy stosować naturalny krem rano i wieczorem. To zapewni optymalne nawilżenie i ochronę skóry.

3. Czy zmarszczki na czole można całkowicie usunąć za pomocą kosmetyków?

Jeżeli pielęgnacja cery zostanie rozpoczęta we wczesnym stadium powstawania zmarszczek, to możliwe jest ich całkowite spłycenie. Skutecznie działa krem o naturalnym składzie stosowany na skórę czoła i twarzy codziennie.

4. Jak wygładzać zmarszczki na czole?

Przede wszystkim należy systematycznie stosować krem na zmarszczki. Po nałożeniu warto oklepać opuszkami palców skórę, zaczynając od nasady nosa, a kończąc na linii włosów. Dzięki temu połączymy krem z masażem.


Bibliografia

1. Gugler Ch., Lifting bez skalpela – trening mięśni twarzy, 2014
2. Del Rosso J.Q., Kosmeceutyki o działaniu nawilżającym, 2006
3. Jakimowicz-Klein B., Jak wyprasować zmarszczki, 2017

Rate this post