Powiększanie piersi – czy warto powiększyć biust?

Kobiece piersi często są dla samych kobiet źródłem frustracji. Powodem jest fakt, że kobiety są w stosunku do siebie bardzo wymagające i uznają, ze ich piersi są za małe, nierówne, zbyt obwisłe itd. Tymczasem normalną cechą biustu jest jego niesymetryczność i uleganie takim czynnikom jak zmiany hormonalne, zmiana wagi, brak aktywności fizycznej czy karmienie piersią. Zarówno dla kobiet jak i mężczyzn to pewnego rodzaju wyznacznik atrakcyjności i to najczęściej jest powodem, dla którego kobiety chcą powiększyć biust.

Maść na rozstępy – czy warto stosować?

Czy trzeba iść po skalpel, aby uzyskać idealne piersi?

Dla wielu kobiet nieosiągalnym marzeniem jest wizyta u lekarza plastyka i zabieg powiększenia piersi. Tymczasem zanim podejmą taką decyzję powinny spróbować tzw. „domowych sposobów” i specjalistycznych produktów, które pomogą poprawić kształt i jędrność piersi. Dodatkowo istnieją naturalne metody powiększania biustu. Warto wiedzieć, ze piersi wchodzą w etap dynamicznego wzrostu w okresie dojrzewania(wraz z pojawieniem się pierwszej miesiączki). W okresie 12-16 lat u dziewczynek następuje gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Natomiast w okresie od 16 do 20 lat piersi uzyskują swój niepowtarzalny kształt i zyskują na rozmiarze. Oczywiście wzrost piersi ma charakter indywidualny dla każdej z kobiet. O zjawisku tym decydują przede wszystkim hormony.

Maść na rozstępy – czy warto stosować?

Jak naturalnie pobudzić piersi do wzrostu?

Wpływ na wzrost piersi mają hormony, stosowana dieta oraz wszelkie dodatkowe działania. Odpowiednie połączenie tych trzech czynników może doprowadzić do poprawy wyglądu kobiecych piersi, a nawet ich optycznego powiększenia. Chcąc wykorzystać naturalne sposoby na powiększanie biustu powinno się włączyć do diety produkty wysokobiałkowe jak:
dieta na powiększanie biustu

 • mięso,
 • ryby,
 • jaja,
 • warzywa strączkowe,

gdyż to białko jest podstawowym budulcem hormonów. Kolejnym elementem kuracji powiększającej piersi jest odpowiedni masaż piersi. Regularne masaże dają bodziec do wzrostu i regeneracji. Ostatnim składnikiem kuracji jest zastosowanie odpowiedniego produktu w postaci kremu, balsamu czy serum. Regularny masaż pozwala przenikać aktywnym składnikom produktu w głąb skóry biustu, co daje impuls do wzrostu i pojędrnienia biustu. Krem na powiększenie biustu zadziała zdecydowanie lepiej dzięki wykonanemu przy tym masażowi, który przyśpieszy krążenie krwi w masowanym obszarze ciała, co wpłynie na ukształtowanie piersi i ich jędrności. Powiększanie piersi w sposób naturalny nie powinno mieć miejsca, gdy w piersiach wyczuwalne są jakiekolwiek zmiany. Naturalne powiększanie biustu wykorzystuje także właściwości niektórych ziół takich jak:

 • kozieradka (wpływa na syntezę hormonów anabolicznych),
 • wierzbownica (ma działanie antyandrogenne),
 • palma sabalowa (powstrzymuje przemiany testosteronu i jednocześnie podnosi poziom estrogenów),
 • koper włoski (wpływa na rozwój gruczołów piersiowych),
 • czarnuszka (wykazuje działanie podobne do progesteronu),
 • dziki pochrzyn (zawiera substancję działającą podobnie do progesteronu),
 • niepokalanek (posiada działanie antyandrogenne),
 • dzięgiel (zawiera fitoestrogeny).

Włączenie do diety ziół, regularne masaże z wykorzystaniem takiego produktu jak krem powiększający do biustu może w przeciągu kilku tygodni przynieść zadowalające kobietę efekty, gdyż na pewno zauważy poprawę wyglądu swoich piersi. Pozwoli to na bezoperacyjne powiększanie biustu. Z kolei dla kobiet, które nie wierzą w bezoperacyjne powiększanie biustu czekają jeszcze zabiegi małoinwazyjne jak powiększanie biustu kwasem hialuronowym. Należy ono do metody powiększania biustu za pomocą żelu-kwasu hialuronowego, który jest wstrzykiwany do piersi.

5/5 - (38 votes)