Jak rozpoznać wągry?

Wągry to drobne czarne kropki, które z reguły występują u głównie u osób posiadających cerę mieszaną i przetłuszczającą. Powstają one na skutek nadmiernego wydzielania sebum i zatykania gruczołów łojowych. Sebum w kontakcie z powietrzem utlenia się i dlatego wągry maja czarny kolor. Najczęściej zdarzają się wągry na twarzy oraz wągry na nosie, ale mogą wystąpić również wągry na plecach, uszach, dekolcie i szyi.

Jak oczyścić twarz z wągrów? Czy wyciskanie wągrów to dobra metoda?

jak usunąć wągry
Peelingi są popularnym sposobem na usuwanie wągrów.

Wiele osób zastanawiając się jak pozbyć się wągrów korzysta z domowych sposób. Jednym z nich jest wyciskanie wągrów. Nie jest to dobra metoda, ponieważ nie usuwa wągrów w całości i jest niehigieniczna – może skończyć się zakażeniem lub powstaniem przebarwienia lub blizny. Najlepszy sposób na wągry to specjalistyczne zabiegi wykonane przez specjalistę-kosmetologa. 

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje następujące zabiegi:

1. Peelingi chemiczne

Są to zabiegi, które pomogą dokładnie oczyścić skórę i skutecznie usuwają wągry na twarzy, wągry na nosie i pozostałych częściach ciała. W zależności od potrzeb skóry kosmetolog wybiera odpowiedni kwas. Najłagodniej działa kwas migdałowy, a najsilniej glikolowy i pirogronowy.

2. Peeling kawitacyjny

Jest to zabieg na usuwanie wągrów wykorzystujący działanie ultradźwięków. Skutecznie usuwa on martwe komórki, nadmiar sebum i oczyszcza skórę. Dzięki niemu można usunąć wągry na plecach, twarzy i innych częściach ciała.

3. Mikrodermabrazja 

Metoda polega na wykorzystaniu działania głowicy pokrytej drobinkami diamentów w celu wykonania dokładnego peelingu i oczyszczenia skóry. Dzięki temu mikrodermabrazja to świetny sposób na wągry.

4. Acnelan

Jest to zabieg, który pomaga dokładnie oczyścić skórę, złuszcza ją i rozjaśnia. Świetnie radzi sobie rówież z trądzikiem. Acnelan opiera swoje działanie na kwasie szikimowym, migdałowym, salicylowym oraz sodium lepargilate. Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się wągrów i trądziku jednocześnie, ten zabieg będzie idealny.

Aby wybrać najlepszą metodę na usuwanie wągrów najlepiej umówić się na konsultację z kosmetologiem. Podczas takiego spotkania kosmetolog dokładnie oceni stan skóry i wybierze najlepsza terapię. Specjalista-kosmetolog najskuteczniej pomoże znaleźć odpowiedź na pytanie, jak oczyścić twarz z wągrów.