Jak rozpoznać wągry?

Wągry to drobne czarne kropki, które z reguły występują u głównie u osób posiadających cerę mieszaną i przetłuszczającą. Powstają one na skutek nadmiernego wydzielania sebum i zatykania gruczołów łojowych. Sebum w kontakcie z powietrzem utlenia się i dlatego wągry maja czarny kolor. Najczęściej zdarzają się wągry na twarzy oraz wągry na nosie, ale mogą wystąpić również wągry na plecach, uszach, dekolcie i szyi.

Jak oczyścić twarz z wągrów? Czy wyciskanie wągrów to dobra metoda?

Wiele osób zastanawiając się jak pozbyć się wągrów korzysta z domowych sposób. Jednym z nich jest wyciskanie wągrów. Nie jest to dobra metoda, ponieważ nie usuwa wągrów w całości i jest niehigieniczna – może skończyć się zakażeniem lub powstaniem przebarwienia lub blizny. Najlepszy sposób na wągry to specjalistyczne zabiegi wykonane przez specjalistę-kosmetologa.

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje następujące zabiegi:

1. Peelingi chemiczne

Są to zabiegi, które pomogą dokładnie oczyścić skórę i skutecznie usuwają wągry na twarzy, wągry na nosie i pozostałych częściach ciała. W zależności od potrzeb skóry kosmetolog wybiera odpowiedni kwas. Najłagodniej działa kwas migdałowy, a najsilniej glikolowy i pirogronowy.

2. Peeling kawitacyjny

Jest to zabieg na usuwanie wągrów wykorzystujący działanie ultradźwięków. Skutecznie usuwa on martwe komórki, nadmiar sebum i oczyszcza skórę. Dzięki niemu można usunąć wągry na plecach, twarzy i innych częściach ciała.

3. Mikrodermabrazja 

Metoda polega na wykorzystaniu działania głowicy pokrytej drobinkami diamentów w celu wykonania dokładnego peelingu i oczyszczenia skóry. Dzięki temu mikrodermabrazja to świetny sposób na wągry.

4. Acnelan

jak usunąć wągry
Peelingi są popularnym sposobem na usuwanie wągrów.

Jest to zabieg, który pomaga dokładnie oczyścić skórę, złuszcza ją i rozjaśnia. Świetnie radzi sobie rówież z trądzikiem. Acnelan opiera swoje działanie na kwasie szikimowym, migdałowym, salicylowym oraz sodium lepargilate. Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się wągrów i trądziku jednocześnie, ten zabieg będzie idealny. Aby wybrać najlepszą metodę na usuwanie wągrów najlepiej umówić się na konsultację z kosmetologiem. Podczas takiego spotkania kosmetolog dokładnie oceni stan skóry i wybierze najlepsza terapię. Specjalista-kosmetolog najskuteczniej pomoże znaleźć odpowiedź na pytanie, jak oczyścić twarz z wągrów.

Domowe metody na pozbycie się wągrów
unikanie mydła, powoduje łuszczenie naskórka, który później blokuje pory skórne,
ziołowe parówki, nagietek, rumianek, fiołek trójbarwny,
unikanie składników komedogennych, parafina, lanolina, olej kokosowy, masło kakaowe, gliceryna, PEG-i,,
peelingi. z kawy, z brązowego cukru, z płatków owsianych.
Kosmetyki na trądzik - Sevolium

SEVOLIUM
KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE NA TRĄDZIK ZAMÓW!

justyna-masal-ochotnyKlienci często pytają, jak skutecznie usunąć wągry. Tymczasem należałoby zapytać, co robić by nie dopuścić do ich powstawania. Wągry powstają w efekcie zablokowania gruczołów łojowych przez produkowane w nadmiernej ilości sebum, wtedy w ujściu gruczołu zalega martwy naskórek. Kluczem do cery bez wągrów jest więc regularne oczyszczanie cery peelingami, bo w ten sposób pozbędziemy się zalegających komórek skóry i równocześnie odblokujemy ujście gruczołów łojowych dla sebummówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Krem na wągry i trądzik Sevolium

Krem na trądzik Sevolium
Sevolium to jeden z lepszych kremów na trądzik.

Wągry są nieestetyczne, dlatego należy robić wszystko, aby do nich nie dopuścić. Peeling i skuteczny krem przeciwtrądzikowy to podstawy pielęgnacji cery tłustej i mieszanej, gdy zależy nam na pozbyciu się wągrów.
Ważne, by krem przeciwtrądzikowy nie zawierał alkoholu, bo ten wysusza skórę, a wtedy gruczoł łojowy produkuje jeszcze większą ilość sebum, chcąc ją natłuścić. Składniki nawilżające i odżywcze to ważnye lecz często pomijane elementy kremów na zaskórniki i wągry. W kremie Sevolium taką rolę pełnią wyciągi z kory i liści oraz drożdży.

W kremie przeciwtrądzikowym należy także unikać substancji mogących zapychać pory takich:

  • PEG-i,
  • SLS/SLES-y,
  • silikony,
  • sztuczne substancje zapachowe,
  • sztuczne substancje barwiące.

W zamian lepiej sprawdzą się dobrze przebadane pod kątem skuteczności działania oraz bezpieczeństwa w stosowaniu substancje pochodzenia naturalnego – wyciągi z roślin i minerały.

Krem przeciw zaskórnikom i niedoskonałościom Sevolium posiada formułę oparta na naturalnych składnikach, które odpowiadają na najważniejsze potrzeby skóry trądzikowej:

  • regulują ilość wydzielanego sebum. W czym pomagają ekstrakty z nagietka i lukrecji, zapewniając skórze matowe wykończenie.
  • odblokowują, oczyszczają i ściągają pory. Oczyszczająco działa nanozłoto, a z kolei za domknięcie porów skórnych odpowiada nagietek i fiołek trójbarwny. Ten pierwszy, działając przeciwutleniająco, rozjaśnia także stare, zczarniałe wągry.
  • redukują ilość wyprysków. Działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne wnosi szczególnie do kremu wyciąg z lukrecji, ale każdy składnik kremu Sevolium odznacza się działaniem zmniejszającym ilość wyprysków.
  • przyspieszają gojenie się wyprysków i likwidują przebarwienia. Miedź oraz wyciąg z nagietka, który zawiera saponiny trójterpenowe, karotenoidy i falwonoidy, a ponadto śluz, magnes i kwasy organiczne oraz salicylowy. Dzięki temu głęboko regeneruje skórę i przyczyniają się do minimalizowania blizn i plam po wypryskach.

Dzięki tym składnikom krem na wągry Sevolium goi wypryski i likwiduje przebarwienia.
Redukuje błyszczenie się cery, na długo pozostawia twarz matową. Sevolium to delikatny, ale skuteczny krem dla cery z niedoskonałościami.

opinia-ikonkaWągry to był mój wielki problem od nastoletnich lat. Długo nie wiedziałam czym są spowodowane, więc po prostu starałam się je ignorować. Ale im więcej czytałam na ich temat, oraz temat kosmetyków, tym więcej wiedziałam. Doszłam do tego, że kosmetyki, których używam, zapychają moje pory. Odkąd zmieniłam swoją pielęgnację, i sięgnęłam po Sevolium, widzę ogromną poprawę! Używam tego kremu już 3 miesiące, i na pewno na tym się nie skończymówi pani Ewelina z Katowic

opinia-ikonkaOd jakiegoś czasu zauważyłam, że nasilają mi się wągry na nosie. Na początku zaczęłam robić parówki, by oczyścić twarz, ale wągry szybko powracały. Zdecydowałam się na zakup jakiegoś dobrego kremu dla cery trądzikowej, i w trakcie poszukiwań natrafiłam na Sevolium. Na początku byłam sceptyczna, ale gdy zaczęłam go stosować szybko zmieniłam zdanie. Nie tylko pozbyłam się wągrów, ale też moja cera znacznie się uspokoiła, wypryski się zmniejszają, jestem ogromnie zadowolona!mówi pani Kinga z Wielunia

Kosmetyki na trądzik - Sevolium

SEVOLIUM
KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE NA TRĄDZIK ZAMÓW!

FAQ

1. Co robić, aby nie dopuścić do powstania wągrów?

Aby wągry nie powstawały należy odblokować ujścia gruczołów łojowych oraz wyregulować ilość sebum wydzielanego przez gruczoł łojowy. Najlepiej poradzi sobie z tym nie przesuszający cery krem na trądzik, np. Sevolium.

2. Co przyczynia się do większej produkcji sebum, a tym samym do powstawania wągrów?

Ilość sebum wytwarzanego przez gruczoł łojowy to kwestia predyspozycji genetycznych, ale i zmian hormonalnych pod wpływem leków. Do zwiększenia produkcji sebum przyczyniają się także składniki niektórych kosmetyków, np. mentol i wysuszający alkohol, dlatego do cery trądzikowej należy szukać kosmetyków, które nie posiadają go w składzie, np. krem na trądzik Sevolium.

3. Jak skutecznie pozbyć się wągrów?

Należy zminimalizować przyczyny ich powstawania i uzywać dobrego kremu przeciwtrądzikowego (polecamy Sevolium), a usuwanie wągrów najlepiej pozostawić kosmetyczce, która po rozgrzaniu skóry maską elektryczną lub parówką przeprowadzi ich mechaniczne usuwanie lub zastosuje głęboki peeling kwasowy, kawitacyjny lub mikrodermabrazję.


Bibliografia

1. Coradin L., The Dietary Cure for Acne, 2006
2. Fulton J., Acne Rx: What Acne Really Is and How to Eliminate Its’ Devastating Effects, 1983
3. Wyrzykowska N., Wyrzykowski M., Żaba R.W., Silny W., Grzymisławski M., Dieta a trądzik pospolity, 2013
4. Wolska H., Trądzik zwyczajny — patogeneza i leczenie, 2005
5. Dziankowska-Bartkowiak B., Dadoush D., Etiopatogeneza trądziku pospolitego — czy dieta jest ważnym czynnikiem, 2004
6. Żaba R., Bezpieczeństwo stosowania retinoidów, 2006

5/5 - (28 votes)