Jaki skuteczny krem na rozstępy wybrać?

Krem na rozstępy warto zacząć stosować w początkowym stadium problemów ze skórą, bo pozwoli to na szybsze się ich pozbycie. Rozstępy pojawiają się zazwyczaj w okresie dojrzewania, a także w czasie ciąży. Rozstępy mogą być skutkiem intensywnego uprawiania sportu, ciężkich treningów na siłowni, przede wszystkim dlatego, że powodują one rozrost mięśni. Początkowo na skórze pojawiają się różowe i delikatne kreski, potem mogą stać się czerwone, a z czasem przypominają pęknięcia, potem bledną i wyglądają jak blizny. Za tworzenie się rozstępów odpowiadają naciąganie skóry i pękanie wiązań kolagenowych.

JAKI KREM NA ROZSTĘPY WYBRAĆ?

Dobre kremy na rozstępy powinny nawilżać i natłuszczać skórę oraz łagodzić jej podrażnienia. Jeśli treningi były przyczyną powstania rozstępów, warto udać się do dermatologa po odpowiednie maści. Często są one z dużą ilością mocznika. Trudno usunąć rozstępy istniejące na naszym ciele od wielu lat – jedynym wyjściem w tej sytuacji mogą być zabiegi laserowe, jednak nawet ta metoda nie gwarantuje sukcesu. Maści, kosmetyki i krem na rozstępy trzeba stosować regularnie, bo tylko to może nam zagwarantować upragniony efekt. Jest to często żmudne i wymaga dużej odpowiedzialności, lecz może doprowadzić nas do sukcesu.

Jaki krem na rozstępy w ciąży byłby najlepszy?

witamina a
Witamina A jest znacząca w kremie na rozstępy.

Podczas rozciągania się skóry na brzuchu podczas ciąży, wiele kobiet zaczyna zmagać się z rozstępami. Nie trzeba obawiać się, że stosując krem na rozstępy w ciąży zaszkodzi się własnemu dziecku. Dostępne na rynku kremy nie zawierają substancji, które mogłyby przeniknąć do krwi dziecka i wyrządzić jakiekolwiek szkody. Krem przeciw rozstępom w ciąży powinniśmy wybierać jednak trochę czujniej. Są produkty ze składnikami, których lepiej unikać, czyli:

  • Wyciąg z soi – soja zawiera fitoestrogeny aktywujące syntezę kolagenu. Jest też źródłem witamin B1, B2, PP, A, E, C, K oraz izoflawonów neutralizujących szkodliwe działanie wolnych rodników. Zawiera estrogeny, które w czasie ciąży mogą powodować przebarwienia na skórze.
  • BHT, BHA i parabeny – to syntetyczne antyutleniacze, które mogą mieć działanie toksyczne i rakotwórcze.
  • Witamina A i jej pochodne: retinol i retinoidy – powodują uszkodzenia płodu

Jeśli zaopatrzymy się w kremy na rozstępy po ciąży, warto zwrócić uwagę, czy nie zawierają one substancji wymienionych wyżej. Podczas ciąży jak i po, warto zaopatrzyć się w krem na rozstępy na piersiach, bo i tam rozstępy mogą wystąpić.

Kremy na rozstępy powinny zawierać przede wszystkim kolagen. Poza tym, ważnymi substancjami są:

  • wyciąg z wąkrotki azjatyckiej – zawiera kwas madekassiowy, kwasy fenolowe, fitosterole, dzięki czemu działa przeciwzapalnie, nadaje skórze jędrność i nawilża ją, a także stymuluje produkcję kolagenu.
  • wyciąg z soi – zawiera fitoestrogeny biorące udział w procesie produkcji włókien białkowych; działa przeciwzapalnie, zapewnia elastyczność i jędrność, zapobiega powstawaniu rozstępów;
  • związki krzemu – zwalczają przede wszystkim czerwone rozstępy, podnoszą poziom nawilżenia skóry, chronią przed wolnymi rodnikami
  • witaminy – zwłaszcza witaminy E, C i A opóźniają procesy starzenia się skóry, nadają jej miękkość i elastyczność.
  • kwas foliowy – intensywnie regeneruje komórki skóry
  • wyciąg z bluszczu – najczęściej stosowany w kremach, które jednocześnie zapobiegają rozstępom i działają antycellulitowo. Poprawia przemianę materii, zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej.

Kremy na rozstępy są produktami, które mogą zapewnić nam pożegnanie się z problemem na zawsze. Warto przyłożyć się do stosowania kremów, ponieważ najlepsze efekty będą widoczne po regularnym stosowaniu takowych kremów. Ich skuteczność zależy od rodzaju zmian, jakie mamy i czasu stosowania preparatów. Krem na rozstępy należy wcierać w skórę dwa razy dziennie przez około 15 minut. Jeżeli będziemy mieć jakiekolwiek pytania czy wątpliwości dotyczące kremów, warto udać się do lekarza- szczególnie w ciąży, ponieważ jest się wtedy bardziej podatnym na uczulenia. Jednak żadne z kremów dostępnych na rynku, nie powinny narobić nam problemów. Dzisiejszy rozwój medyczny i farmakologiczny pozwala ujrzeć najlepsze efekty, nawet, ale i przede wszystkim- dzięki kremom.

Jaki skuteczny krem na rozstępy wybrać?
5 (100%) 22 głosów