Zioła na menopauzę

Zioła na menopauzę przychodzą z pomocą w łagodzeniu nieprzyjemnych objawów towarzyszących menopauzie. Jakie to trudności? – fizyczne i psychiczne. Kołatanie serca i uderzenia gorąca, nocne poty, bóle głowy i stawów oraz drażliwość, płaczliwość i zmiany nastroju. Objawy te nie muszą jednak dezorganizować życia, dlatego aby były mniej dotkliwe warto sięgnąć po polecane zioła na menopauzę. Które konkretnie mają korzystne właściwości przy klimakterium?

Jakie zioła na menopauzę warto stosować?

Zioła, które łagodzą objawy spowodowane przez zmiany hormonalne, które wywołują menopauzę to:

  • Ziele serdecznika pospolitego – uspokaja i przeciwdziała lękom – usuwa napady płaczliwości i bezsenności. Usuwa kołatania serca.
  • Ziele męczennicy cielistej – Podnosi tolerancję na stres. Ma właściwości przeciwlękowe, przeciwdepresyjne i uspokajające, co pomaga zapanować nad rozdrażnieniem. Ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu.
  • Kwiat koniczyny czerwonej – zawiera izoflawony działające w zbliżony sposób jak estrogeny. Uzupełnia ich poziom, dzięki czemu zmniejsza objawy menopauzy. Niweluje uderzenia gorąca i nocne poty. Hamuje wypadanie włosów, spowodowane przewagą androgenów. Zatrzymuje nawilżenie i zapobiega spadkom gęstości skóry, co ją ujędrnia. Chroni przed osteoporozą. Działa uspokajająco.
  • Kwiatostan głogu – zapobiega arytmii serca i miażdżycy, dzięki temu, że obniża ciśnienie tętnicze krwi. Zmniejsza częstotliwość napadów migrenowych w menopauzie oraz duszności. Poprawia trawienie. Zmniejsza poziom złego cholesterolu i trójglicerydów.

spis treści

Najlepsze zioła na menopauzę – ranking

W rankingu polecanych na menopauzę ziół znalazły się ziołowe mieszanki. Pierwsze miejsce zajęła herbata ziołowa Lorem Vit z serdecznikiem i męczennicą. Produkt wyróżnia się suszem wysokiej klasy. Składniki herbaty są grubo cięte i gołym okiem znajdziemy w suszu całe kawałki kwiatów, owoców i liści, co nie tylko podnosi walory smakowe herbaty, ale i zapewnia silniejsze nasycenie naparu składnikami aktywnymi z ziół.

Ocena: 10/10

Lorem Vit – Menopauza

Miejsce 1

Loremvit menopauza Mieszanka czterech skutecznych przy menopauzie ziół. Regulują gospodarkę hormonalną, przywracają balans. Zwalcza wahania nastroju, przywraca zdrowy sen. Zapobiega nadciśnieniu i miażdżycy, usuwa napady potów, gorąca i kołatania serca. Pozostawia w dobrej kondycji kości, skórę i włosy.

OpiniaZawsze ciężko znosiłam okres i przez menopauzę równie trudno przechodzę. Najdokuczliwsze są dla mnie uderzenia gorącą, bo zdarzają się niepodziewanie. Od jakiegoś czasu jednak stosuję zioła z Lorem Vit i jest zdecydowanie lepiej pod tym względem. Serce jakoś tak równej bije i fale ciepła zdarzają się rzadziej – pisze pani Jadwiga z Konina

OpiniaChciałam gorąco polecić kobietom w klimakterium zioła Lorem Vit. Dzięki nim pozbyłam się wszystkich uciążliwych objawów. Nie pocę się, nie boli mnie głowa, serce nie kołacze jak szalone. Mam też wrażenie, że wzmocniły mi się włosy, bo znajduję ich mniej na szczotce – pisze pani Olga z Giżycka

Ocena: 9,5/10

Meno Herbs

Miejsce 2

Kredens-ziolowy-menoherbs Kompozycja Kredensu Ziołowego ziół polecanych przy menopauzie to Meno Herbs. Zawiera estrogenna koniczynę wyrównującą nastrój, a także zapobiegającą wahaniom nastroju, drażliwości i płaczliwości melisę. Dodatek szałwii zapobiega uderzeniom gorąca i nocnym potom, a przeciwzapalna borówka busznica dba o zdrowie intymne.

Ocena: 7,5/10

Organis Jasmina Menopauza

Miejsce 3

organis jasmina menopauza Mieszanka składająca się z sześciu ziół o działaniu łagodzącym wszystkie objawy klimakterium. Serdecznik usprawnia prace układu krążenia. Melisa, kozłek lekarski oraz chmiel działają kojąco na układ nerwowy. Dziurawiec poprawia jakość snu, a działająca rozkurczowo mięta zapobiega bólom podbrzusza.

Ocena: 7/10

Herbarium św. Franciszka Dla Kobiet

Miejsce 4

Herbaroium św Franciszka dla kobiet Dziurawiec, nagietek i jasnota pomagają utrzymać zdrowie prawidłową mikroflorę pochwy i zdrowie narządów płciowych. Ziele owsa dba o układu moczowy. Koper korzystnie wpływa na poziom estrogenów. Mieszanka zalecana w menopauzie i przy problemach z prawidłowym cyklem miesięcznym.

Ocena: 6,5/10

Z Łąki – Napar na urodę

 

Miejsce 5

Z łaki napar na urodę Napar na urodę, który pozytywnie wpływa na procesy w okresie menopauzy. Oczyszcza i wzmacnia organizm, dzięki bogatej w witaminę C dzikiej róży. Pokrzywa i skrzyp poprawiają przemianę materii i wspierają detoksykację. Czerwona koniczyna i rumianek regulują prace układu nerwowego i krwionośnego.

Ocena: 6/10

Flos – Mieszanka na menopauzę

Miejsce 6

Flos-mieszanka-na-menopauze Zestaw ziół i kwiatów na objawy przekwitania. Zawiera 30% czerwonej koniczynę wyrównującej poziom estrogenów, 20% przeciwskurczowego rumianku,który dodatkowo działa kojąco na nerwy i cerę. A także dbającą o wyglądu skóry i włosów pokrzywę. Kwiat malwy zawierający fitoestrogeny redukuje nocne poty i uderzenia gorąca. Czy zioła na ból głowy i migrenę wystarczą, aby pozbyć się problemu

Ocena: 5/10

Klimaktobon

Miejsce 7

Klimaktobon Suplement diety z ekstraktem z kłącza pluskwicy groniastej, zawierający także sproszkowane szyszki chmielu. Wspiera prawidłowe funkcjonowania organizmu w czasie miesiączkowania i w okresie klimakterium.

Ocena: 5/10

Mieszanka na klimakterium o. Sroki

Miejsce 8

Mieszanka na klimaterium o sroki Bogate zestawienie ziół na dolegliwości wywołane menopauzą. Zawiera usprawniające prace serca, zapobiegające kołataniom ziele serdecznika. Zmniejsza nadpobudliwość i płaczliwość, a dodatek melisy i chmielu przywracają regularny i głęboki sen.

Czy dobre zioła na menopauzę wystarczą, aby uśmierzyć nieprzyjemne objawy towarzyszące przekwitaniu?

Korzystanie z ziół, suplementów diety zawierających bogatą w estrogeny soję, aromaterapii i jogi poprawia samopoczucie kobiet przechodzących przez klimakterium, dlatego warto wspierać organizm tymi naturalnymi metodami. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w niektórych przypadkach mogą okazać się niewystarczające, dlatego nie należy wahać się i zwrócić po pomoc do specjalisty, który być może zapisze leki – hormonalną terapię zastępczą.

Zioła łagodzące objawy menopauzy – podsumowanie

Zioła na menopauzę to naturalna metoda przynosząca ulgę od objawów spowodowanych wahaniami hormonów w klimakterium. Szczególnym uznaniem cieszą się ziołowe mieszanki. Na podium w rankingu polecanych produktów na menopauzę znalazły się: Lorem Vit, Kredens Ziołowy i Organis Jasmina. Fitoterapeuci więcej korzyści upatrują w piciu kilkuskładnikowych mieszanek, gdzie poszczególne zioła dopełniają swoje działanie.

Loremvit menopauza

LOREM VIT
SKUTECZNE ZIOŁA NA MENOPAUZĘ ZAMÓW!

FAQ

1. Dlaczego warto pić zioła na menopauzę?

Zioła na menopauzę to naturalny sposób, aby ulżyć sobie od nieprzyjemnych dolegliwości. Rzadko powodują skutki uboczne i są zdrowszą alternatywą od hormonalnej terapii zastępczej, dlatego warto zacząć od nich i pić je w okresie przekwitania.

2. Czy zioła na menopauzę działają?

Oczywiście, że tak. Są jednak delikatne, dlatego należy pamiętać, że efekty z ich stosowania nie pojawią się od razu, ale dopiero gdy będziemy je pić regularnie.

3. Które zioła na menopauzę działają?

Na menopauzę warto polecić takie zioła jak: koniczyna, serdecznik, męczennica i głóg.

4. Jak działa akurat dane zioło?

Wymienione wyżej zioła działają:

  • kwiat koniczyny czerwonej – uzupełnia poziom estrogenów,
  • ziele serdecznika – przeciwlękowo, na kołatanie serca,
  • ziele męczennicy – usuwa drażliwość,
  • kwiat i liście głogu – zapobiega migrenom.

5. Dlaczego warto stosować mieszanki? 

Przewaga ziołowych mieszanek tkwi w tym, że zawierają kilka skutecznych w przypadku menopauzy ziół, które uzupełniają swoje działanie. Fitoterapeuci cenią także bardziej mieszanki za to, że nie wypłukują mikroelementów z organizmu.


Bibliografia:

1.Gruszczyńska A.; Gruszczyńska B.; Opala B.; Łowicki Z.; Zastosowanie roślin leczniczych w menopauzie; 2/2012; Postępy Fitoterapii, s. 79-92.
2. Nowak A.; Nasiona soi zwyczajnej – cenny surowiec dietetyczny i leczniczy; 2011; Kosmos. Problemy Nauk Biologicznych; 1-2 (290-291); s. 179-187.
3. Santoro N.; Epperson N.; Mathews S. B.; MB.; Menopausal Symptoms and Their Management; 2015; Endocrinol Metab Clin North Am; 44/3; s. 497–515.
4. Boué SM, Wiese TE, Nehls S i wsp. Evaluation of the estrogenic effect of legume extracts containing phytoestrogens. J Agric Food Chem 2003
5. Beck V, Unterrirder E, Krenn L i wsp. Comparison of hormonal activity (estrogen, androgen and progestin) of standardized plant extracts for large scale use in hormone replacenet therapy. J Stereo Biochem Mol Biol 2003

 

5/5 - (1 vote)