Zioła wspomagające koncentrację

Zioła na pamięć i koncentrację poprawiają krążenie w mózgu – sprawiają, że organ ten jest wydolniejszy. Są szczególnie pomocne w okresach wytężonej pracy umysłowej, dlatego chętnie sięgają po nie studenci i pracownicy biurowi. Ponieważ korzystnie wpływają także na zdolności poznawcze, będą także odpowiednie dla osób starszych, u których pojawiają się problemy z pamięcią. Po jakie zioła na pamięć i koncentrację warto sięgnąć, gdy chcemy poprawiać umiejętności przetwarzania informacji i zapamiętywania?

 Jakie zioła na pamięć i koncentrację wybrać?

  • Liść melisy lekarskiej – jest adaptogenem, który wzmacnia pracę mózgu w obliczu sytuacji stresogennych. Przedłuża wydolność psychiczną, ale i fizyczną, obniżając zmęczenie. Poprawia krążenie krwi w mózgu, co pozytywnie wpływa na pamięć i koncentrację.
  • Liść miłorzębu japońskiego – jeden z silniejszych antyoksydantów, chroniący na komórki nerwowe i naczynia krwionośne przed uszkodzeniami ze strony wolnych rodników. Przedłuża żywotność komórek, ponieważ zapobiega zwyrodnieniom. Znacznie dotlenia mózg, co pozytywnie poprawia koncentrację i zdolności do zapamiętywania. Polecany przy problemach z pamięcią w podeszłym wieku.
  • Nasiono kozieradki – podnosi ilość erytrocytów, co zwiększa krążenie mózgowe. Regeneruje komórki nerwowe i sprzyja powstawaniu synaps – połączeń między komórkami, które są odpowiedzialne za przekazywanie informacji. Usprawnia procesy kojarzenia. Pomaga przy zaburzeniach koncentracji i pamięci.
  • Korzeń eleuterokoka kolczastego – ułatwia uczenie się nowych rzeczy, poprawia też pamięć. Podnosi koncentrację przy długotrwałym wysiłku umysłowym. Działa regulująco na układ nerwowy, wzmacnia tolerancję na stres oraz redukuje uczucie znużenia. Wykorzystuje się go w obliczu kłopotów z pamięcią w chorobie Alzheimera.
  • Korzeń różeńca górskiego – reguluje poziom neuroprzekaźników, co poprawia zdolności poznawcze mózgu. Ulepsza funkcje związane z myśleniem i zapamiętywaniem. Obniża poziom hormonu kortyzolu, co poprawia tolerancję na czynniki stresogenne. Zapobiega chorobom neurodegeneracyjnym.

spis treści

Polecane zioła na pamięć i koncentrację – ranking

W poniższym rankingu znalazły się najlepsze zioła na pamięć i koncentrację. Użytkownicy doceniają zwłaszcza ziołowe mieszanki za ich synergiczne działanie i uzyskane efekty.

Ocena: 10/10

Lorem Vit – Pamięć i koncentracja

Miejsce 1

LoremVit pamięć i koncentracja Mieszanka ziołowa Lorem Vit została doceniona za zastosowanie ziół podnoszących tolerancję na stres, dzięki czemu mózg jest w stanie skupić uwagę na zadaniu, sprawniej przetwarza informacje i jest wydolniejszy w zapamiętywaniu. Zioła Lorem Vit długoterminowo poprawiają funkcje intelektualne. Kompozycja jest ceniona za dobrej jakości susz, nasycony składnikami aktywnymi z całych kwiatów, owoców i grubo pociętych liści roślin. Zawiera wiele polecanych wyżej ziół.

OpiniaChorowałem ostatnio na covid i została mi po nim przykra pamiątka – mgła umysłowa. By wesprzeć organizm w powrocie do formy zacząłem pić zioła na pamięć i koncentrację z Lorem Vit. Świetna sprawa. Czuję, że po nich mój mózg działa lepiej, łatwiej mi znajdywać właściwe słowa i więcej pamiętam w pracy – pisze pan Michał z Krakowa

OpiniaMój tato po siedemdziesiątce zaczął zapominać o terminach. Postanowiłam jakoś poprawić jego pamięć i w prezencie dostał zioła z Lorem Vit Pamięć i koncentracją. Tata zadowolony, bo wychodzą mu teraz krzyżówki! Widzę, że te problemy z pamięcią go martwiły, teraz odżył – mówi pani Karolina z Opola

Ocena: 8,5/10

Organis Fokus Koncentracja i pamięć

Miejsce 2

Organis Fokus Koncentracja i pamięć Kompozycja ziół skupiająca się na poprawie krążenia, za czym idzie lepsze dotlenienie mózgu oraz zwiększenie funkcji intelektualnych. Podnosi wydolność psychiczną i fizyczną i zwiększa efektywność organizmu. Zawiera żeń-szeń i liść miłorzębu.

Ocena: 7/10

Sela Herbals Koncentracja

Miejsce 3

Sela Herbals Koncentracja Zioła z wysoka zawartością zawierającej kofeinę yerba mate, pobudzają do działania Podnoszą wydajność organizmu. Poprawiają funkcje uczenia się, zapamiętywania i odtwarzanie informacji. Polepszają samopoczucie.

Ocena: 6/10

Ziółko – Mieszanka Heli H Pyroli

Miejsce 4

Ziółko Mieszanka heli Unikalna kompozycja ziół oparta na jeżówce purpurowej, tymianku, rumianku i mięcie pieprzowej. Jej działanie skupia się na profilaktyce w zakażeniu bakterią Helicobacter Pyliori i wywołanych przez nią skutków, w tym pogorszeniu zdolności poznawczych oraz pamięci.

Ocena: 5/10

Panaseus – Pamięć bez granic

Miejsce 5

Panaseus Pamięć bez granic Zestawienie sześciu naturalnych ekstraktów roślinnych poprawiających pamięć i koncentrację. W składzie żeń-szeń i wąkrota azjatycka. Zioła podnoszą funkcjonowanie w obliczu stresu oraz wzmacniają funkcje poznawcze. Czy zioła na menopauzę wystarczą, aby przejść ją łagodnie?

Czy dobre zioła na pamięć i koncentrację wystarczą?

Zioła na pamięć i koncentrację potrafią poprawić sprawności intelektualne. Trzeba jednak pamiętać, że aby pomogły należy je stosować regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta, farmaceuty lub lekarza. Działanie ziół warto uzupełnić regularnym snem i zdrową dietą – zwłaszcza bogatą w związki omega-3, -6 i -9 zawarte w pestkach, orzechach i rybach, a także dobrze się nawadniać. Jeśli problemy z pamięcią i koncentracją nie przechodzą lub nasilają się warto pomyśleć o diagnostyce pod okiem specjalisty i wykonać serię badań.

Najlepsze zioła na pamięć i koncentrację – podsumowanie

Zioła wspierające pamięć i koncentrację pomagają lepiej skupić się na wykonywanym zadaniu. Warto zwłaszcza zainteresować się ziołowymi mieszankami, których składniki uzupełniają swoje właściwości, dzięki czemu uzyskamy lepsze efekty. Zwycięzca rankingu polecanych ziół na pamięć i koncentrację została mieszanka Pamięć i koncentracja marki Lorem Vit.

LoremVit pamięć i koncentracja

LOREM VIT
SKUTECZNE ZIOŁA NA PAMIĘĆ I KONCENTRACJĘ ZAMÓW!

FAQ

1. Dlaczego warto pić zioła na pamięć i koncentracje?

Zioła na pamięć i koncentrację poprawiają ukrwienie mózgu oraz sprawiają, że wszystkie neurony są lepiej dotlenione, a dzięki temu przetwarzanie i przyswajanie informacji zachodzi sprawniej. Lepiej działa także pamięć. Zdecydowanie warto pić zioła na pamięć i koncentrację aby poprawić wydolność psychiczna organizmu.

2. Czy zioła na pamięć i koncentrację działają?

Tak, zioła na pamięć i koncentrację działają zaraz po zastosowaniu, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że pełne efekty z ich stosowania pojawią się, gdy będziemy je stosować systematycznie. Warto także przestrzegać zaleceń producenta co do częstotliwości stosowania ziół, aby najlepiej wykorzystać ich potencjał.

3. Które zioła na pamięć i koncentrację działają?

Do ziół poprawiających pamięć i koncentrację należą: korzeń żeń-szenia syberyjskiego (eleutrokok kolczysty) – usprawnia uczenie się, liść miłorzębu japońskiego – poprawia pamięć, ziarno kozieradki – regeneruje i sprzyja powstawaniu nowych komórek nerwowych, korzeń ashwagandhy – działa uspokajająco, poprawia zasypianie, dodaje witalności korzeń różeńca górskiego – poprawia funkcje poznawcze mózgu

4. Dlaczego warto stosować mieszanki?

Ziołowe mieszanki składają się z kilku składników. Ich receptury opracowano tak, by składniki dopełniały swoje właściwości. Ziołowe mieszanki działają więc efektywniej od stosowania pojedynczego zioła. W odróżnieniu od herbat ziołowych można je także stosować bez okresowych przerw, dlatego pozytywne efekty kuracji pojawiają się szybciej. Fitoterapeuci upatrują więcej korzyści ze stosowania mieszanek, niż z picia herbat ziołowych z jednego składnika.


Bibliografia:

1. Paweł Kubica, Agnieszka Szopa, Jakub Dominiak, Maria Łuczkiewicz, Halina Ekiert: Werbena lekarska (Verbena officinalis L.) – charakterystyka botaniczna, skład chemiczny, znaczenie lecznicze, badania aktywności biologicznej oraz badania biotechnologiczne. Post Fitoter 2018; 19(3): 183-194
2. Neuroprotective effect of ginkgolide K against acute ischemic stroke on middle cerebral ischemia occlusion in rats, Shuwei Ma, Huafeng Yin, Lvyi Chen , Hongxia Liu , Ming Zhao , Xiantao Zhang, J Nat Med (2012) 66:25–31
3. Król-Kogus B., Krauze-Baranowska M.: Kozieradka pospolita (Trigonella foenum graecum L.) – tradycja stosowania na tle wyników badań naukowych. Postępy Fitoterapii 3/2011
4. Munish Goyal, Vivek Kumar Gupta, Navjeet Singh and Mrinal: Carum Carvi- An Updated Review. Indian J.Pharm.Biol.Res. 2018; 6(4)
5. Tomasz Szafrański: Zastosowanie szafranu(Crocus sativus) w psychiatrii. Psychiatria. Pismo dla praktyków. Maj 2013

Rate this post