Krem na trądzik różowaty – jaki wybrać? Zobacz ranking!

Krem na trądzik różowaty, po którym obudzisz się z piękniejszą cerą, bez rumienia i wyprysków? Który szybko zlikwiduje niemiłe uczucie piekącej, podrażnionej i napiętej skóry, abyś poczuła komfort jeszcze zanim zaśniesz? To nie marzenie! Na rynku kosmetycznym znajdziesz wiele produktów odpowiadających potrzebom cery z problemami. Nie musisz daleko szukać. Sprawdź nasz ranking, a dowiesz się, jaki krem na trądzik różowaty wybrać do wieczornej pielęgnacji!

spis treści

Ranking kremów na trądzik różowaty – top 5
Miejsce 1 Acnerose Night Paste
 

Kosmetyki na trądzik różowaty - Acnerose

Nasza ocena: 5/5

Według nas to najlepszy krem na trądzik różowaty na noc. Ma postać gęstej pasty, która koi, nawilża i regeneruje. Dzięki swojemu działaniu oczyszczającemu i przeciwzapalnemu, pasta znakomicie przyśpiesza usuwanie wyprysków oraz redukuje zaczerwienienia. Niedoskonałości skóry zostają wyciszone, cera staje się gładsza i zyskuje jednolity koloryt. Staje się też odporniejsza na działanie niekorzystnych czynników.

Nam szczególnie podoba się stosunkowo prosty, ale konkretny skład pasty Acnerose. Składniki aktywne wymienione są już na samym początku, co świadczy o tym, że odgrywają główną rolę w kosmetyku.


Składniki aktywne:

  • Olej kokosowy – łagodzi podrażnienia, uczucie pieczenia i ściągnięcia skóry, nawilża, zapobiega zmarszczkom.
  • Ichtiol – działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i ściągająco, ogranicza rumień.
  • Tlenek cynku – regeneruje, oczyszcza cerę z wyprysków.
  • Lanolina – chroni przed utratą nawilżenia, koi, zmiękcza i ujędrnia.

Pasta działa delikatnie, lecz skutecznie. Jedynym problemem może być jej dostępność. Nie jest produkowana na masową skalę, do tego szybko znika z półek.

Miejsce 2 Dottore Rossatore Resurfacing Cream
Rossatore

Nasza ocena: 4,5/5

Drugie miejsce w naszym rankingu zajął wygładzający krem na noc do cery naczyniowej i wrażliwej marki Dottore Cosmeceutici. Kosmetyk ten działa przede wszystkim złuszczająco, pozwalając odnowić zewnętrzną warstwę skóry, co tak bardzo jest pożądane przy wszelkich niedoskonałościach skórnych – wypryskach, przebarwieniach, a także zmarszczkach. W miarę regularnego stosowania kremu cera staje się gładsza, jaśniejsza i elastyczniejsza.


Składniki aktywne:

  • Kwasy (migdałowy, glikolowy, mlekowy, winowy, cytrynowy, szikimowy) – regulują odnowę naskórka oraz aktywność gruczołów łojowych.
  • Azeloglicyna – wykazuje działanie przeciwzapalne i zmniejszające rumień.
  • Bromelaina – enzym z ananasa o działaniu złuszczającym.

Wysokie pH kremu oraz niskie stężenie obecnych w nim kwasów sprawiają, że nie ma on działania podrażniającego. Polecany jest cerom ze skłonnością do przetłuszczania, gdyż daje efekt zmatowienia skóry. Zawsze należy go stosować w połączeniu z kremem przeciwsłonecznym Dottore City Sun SPF 50+.

Miejsce 3 Clarena Redless U Cream
Clarena

Nasza ocena: 4,5/5

Kolejną interesującą propozycją jest krem na trądzik różowaty z amborą i tzw. witaminą U marki Clarena. To kosmetyk uniwersalny, który może być śmiało używany zarówno rano, jak i wieczorem. Dobrze regeneruje skórę i zapewnia jej długotrwałe oraz intensywne nawilżenie. Dzięki działaniu wzmacniającemu naczynka sprawia, że zaczerwienienia na twarzy ulegają wyciszeniu.


Składniki aktywne:

  • Ekstrakt z ambory – obfituje we flawonoidy, które uszczelniają naczynia krwionośne i zapobiegają teleangiektazjom.
  • Witamina U – jest to wyizolowana z kapusty pochodna aminokwasu metioniny. Wykazuje właściwości przeciwhistaminowe, przeciwzapalne i regenerujące.
  • Tiliroside – jest bioflawonoidem o działaniu antyoksydacyjnym i przeciwzapalnym. Chroni skórę przed podrażnieniami powodowanymi niekorzystnym wpływem środowiska.

Co jest szczególnie cenne, krem świetnie sprawdza się w łagodzeniu podrażnionej skóry. Przynosi jej szybką ulgę, a nawet uodparnia na ponowne działanie czynników drażniących.

Miejsce 4 Pharmaceris R, Calm-Rosalgin
 

Pharmaceris R, Calm-Rosalgin

Nasza ocena: 4/5

Krem redukujący zaczerwienienia na noc z kompleksem Ca2+ to również dobry krem na trądzik różowaty, który wspomoże walkę z rumieniem i zmianami skórnymi. Przede wszystkim pobudza detoksykację skóry, zmniejszając nasilenie grudek i krostek. Ponadto redukuje zaczerwienia, a także zmniejsza widoczność naczynek krwionośnych.


Składniki aktywne:

  • InnoTetrapeptideTM – peptyd hamujący interleukiny wywołujące reakcje zapalne.
  • Tioprolina – silny przeciwutleniacz, stymuluje regenerację naskórka i chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
  • Ekstrakt z liści drzewa oliwnego – oczyszcza komórki skóry ze szkodliwych produktów przemiany materii.
  • Calm-calcium Ca2+ – jony wapnia posiadają właściwości łagodzące podrażnienia.

Pierwszą połowę składu kremu zajmują komponenty działające okluzyjnie – silikony, emolienty, które w połączeniu z wiążącymi wodę humektantami chronią skórę przed utratą wilgoci.

Miejsce 5 Ziaja Med Kuracja Łagodząca Zmiany Trądzikowe, Skoncentrowany Krem Ultrakojący
Ziaja

Nasza ocena: 3,5/5

Tani krem na trądzik różowaty, ale nie brakuje w nim wartościowych składników aktywnych! Poprawia funkcjonowanie bariery ochronnej skóry, zwiększając jej nawilżenie i zdolność do obrony przed szkodliwymi czynnikami. Ma też działanie silnie kojące, pomaga zmniejszyć zaczerwienienia oraz podrażnienia.


Składniki aktywne:

  • Bacopa Monniera Extract – wycisza stany zapalne i pobudza regenerację skóry.
  • Dipotassium Glycyrrhizinate – substancja otrzymana z korzenia lukrecji, wykazująca intensywnie kojące działanie.
  • Skwalan, olej tsubaki, alantoina – kompleks, który dba o nawilżenie skóry i chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi.
  • Tocopheryl Acetate – pochodna witaminy E, ma działanie antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe.
Kosmetyki na trądzik różowaty - Acnerose

ACNEROSE
KOMPLEKSOWA PIELĘGNACJA SKÓRY Z TRĄDZIKIEM RÓŻOWATYM ZAMÓW!

Krem na trądzik różowaty – opinie

opinia-ikonkaChoruję na trądzik różowaty, kremy na tę dolegliwość testuję od lat. Po żadnym nie miałam takiej poprawy, jak po Acnerose. Moja twarz jest wreszcie mniej zaczerwieniona, uspokojona i bez krostek!pisze pani Joanna z Poznania

opinia-ikonkaOceniam działanie pasty Acnerose po miesiącu stosowania. Rumień czasem się jeszcze pojawia w ciągu dnia, ale ogólnie cera wygląda już dużo lepiej. Planuję kupić pozostałe kosmetyki Acnerose i zobaczę, co będziepisze pani Ewelina z Wrocławia

opinia-ikonkaNa trądzik różowaty tylko pasta Acnerose. Szybko łagodzi pieczenie skóry i nie wysusza. Polecampisze pani Klaudia z Rybnika

Poradnik zakupowy

Jeśli cierpisz na trądzik różowaty, jakie kremy pomogą Ci najlepiej zadbać o cerę? Powinny to być przede wszystkim kosmetyki działające delikatnie, ponieważ cera z trądzikiem różowatym jest podatna na wszelkie podrażnienia. Ważne też, aby zmniejszały stan zapalny, dzięki temu zniknie dyskomfort w postaci pieczenia lub kłucia, a rumień ulegnie wyciszeniu.

Karolina Formela - kosmetologNajłatwiej wybrać po prostu kosmetyki dedykowane trądzikowi różowatemu, warto byłoby jednak zwrócić uwagę na to, co dokładnie zawierają. Czy oprócz składników pielęgnujących są w nich komponenty, które wzmocnią naczynka, przywrócą równowagę hydrolipidową skóry, zlikwidują wypryskimówi Karolina Formela, kosmetolog

Idealny na trądzik różowaty krem będzie oparty na składnikach pochodzenia naturalnego, ponieważ są one z reguły doskonale tolerowane nawet przez skórę wrażliwą. Do tego wykazują szereg pożądanych właściwości. Przykładowo niektóre ekstrakty roślinne – z ruszczyka, lukrecji, kasztanowca – dobroczynnie działają na naczynka krwionośne: wzmacniają je, uszczelniają i uelastyczniają, dzięki czemu mogą zapobiegać teleangiektazjom.

Jednocześnie warto postawić na kosmetyki, które mają raczej proste składy, aby nie obciążać wrażliwej skóry nadmiarem substancji. Nie należy też przesadzać z ilością preparatów używanych na co dzień. Kompleksowe działanie jest potrzebne, ale wskazane jest używanie wyłącznie tych produktów, które naprawdę są niezbędne. Oprócz kremów na dzień i na noc wystarczy dobra maść i łagodny preparat oczyszczający.

A kiedy należy sięgnąć po kremy na trądzik różowaty? Nie bagatelizujmy pierwszych objawów, jak nawracający rumień, uczucie pieczenia twarzy i pajączki na skórze. Mogą one wystąpić już w wieku 20-30 lat. Wprowadzenie odpowiedniego leczenia i pielęgnacji a także unikanie niekorzystnych czynników spowolni rozwój choroby i złagodzi jej przebieg.

Podsumowanie

Na trądzik różowaty krem redukujący podrażnienia będzie z pewnością najlepszym wyborem, zwłaszcza, jeśli szukamy kremu na noc. Taki kosmetyk zadba o nasz komfort podczas snu i złagodzi rumień. Wybierzmy krem o prostym, ale konkretnym składzie, aby jego składniki rzeczywiście przyniosły nam ulgę. Atutem będzie obecność komponentów pochodzenia naturalnego, które są dobrze tolerowane i skuteczne.

Kosmetyki na trądzik różowaty - Acnerose

ACNEROSE
KOMPLEKSOWA PIELĘGNACJA SKÓRY Z TRĄDZIKIEM RÓŻOWATYM ZAMÓW!

FAQ

1. Czy to, jaki krem na trądzik różowaty stosujemy, ma znaczenie?

Tak! To, jakie kosmetyki nakładamy na skórę, nie jest dla niej obojętne. Przy dermatozie, jaką jest trądzik różowaty, krem powinien być dostosowany do potrzeb skóry – inaczej nie poprawi jej kondycji, a co gorsza może przyczynić się do nasilenia objawów.

2. W jaki sposób powinien działać krem na trądzik różowaty do stosowania na noc?

Taki krem powinien działać przeciwzapalnie i kojąco. Ponadto zmniejszać reaktywność skóry przez wzmocnienie jej bariery ochronnej. Ważne jest też, aby wzmacniał naczynka i walczył z wypryskami na skórze.

3. Czy kremy na trądzik różowaty powinny być dalej stosowane, jeśli stan cery się poprawił?

Tak, ponieważ trądzik różowaty jest chorobą nieuleczalną i może nawrócić, gdy porzucimy leczenie oraz specjalistyczną pielęgnację. Jeśli więc cera reaguje dobrze na dane kosmetyki, nie należy ich pochopnie odstawiać, tylko używać już stale.


Bibliografia

1. Blount B. W., Pelletier A. L., Rosacea: a common, yet commonly overlooked, condition, 2002
2. Robak E., Kulczycka L., Trądzik różowaty – współczesne poglądy na patomechanizm i terapię, 2010
3. Landow K., Rosacea: the battle goes on, 2005
4. Sielska H., Alergia kontaktowa u kobiet z trądzikiem różowatym, 2003
5. Kulwikowska A., Lewandowska S., Imko-Walczuk B., Rola roślinnych surowców kosmetycznych w leczeniu schorzeń dermatologicznych wywołanych hiperandrogenizmem, 2011

Rate this post