Zioła na problemy hormonalne – sprawdź najlepsze

Zioła na hormony dla kobiet korzystnie wpływają na organizm w okresie napięcia przedmiesiączkowego, jak i w trakcie menstruacji. Potrafią złagodzić towarzyszące miesiączce nieprzyjemne objawy: drażliwość i płaczliwość, bóle podbrzusza, lędźwi i piersi. Zmniejszają także trądzik hormonalny i pomagają usunąć gromadzącą się w przed okresem w organizmie wodę. Nie są tak obciążające dla organizmu jak farmaceutyki, warto więc rozważyć ich zażywanie, ponieważ można sobie ulżyć w tych cyklicznych trudnościach. Jakie zioła warto wybrać na problemy hormonalne?

 Jakie zioła na hormony działają?

Polecane zioła na hormony mają właściwości przeciwbólowe i rozkurczowe. Drenują, ściągają, działają przeciwkrwotocznie i przeciwzapalnie. Pomagają utrzymać zdrowie intymne i wyregulować cykl menstruacyjny.

W szczególności zioła regulujące hormony to:

  • Owoc niepokalanka pospolitego – odpowiedzialny za poziom prolaktyny, która wpływa na regularność miesiączkowania oraz obrzęki i tkliwość piersi w trakcie menstruacji. Napar zmniejsza uciążliwe objawy PMS: bóle podbrzusza i zmiany nastroju. Zapewnia prawidłową owulację oraz właściwy poziom estrogenów i progesteronu.
  • Ziele krwawnika pospolitego – substancja rozkurczowa i przeciwbólowa. Zmniejsza towarzyszące miesiączce bóle brzucha oraz skurcze macicy. Reguluje cykl menstruacyjny. Potrafi wywołać miesiączkę. Zmniejsza obfitość krwawień. Ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i oczyszczające, co bywa pomocne przy infekcjach intymnych i trądziku hormonalnym. Pomaga na problemy jelitowo-żołądkowe towarzyszące menstruacji.
  • Kłącze imbiru – usuwa stany zapalne i skurcze, co w efekcie przynosi zmniejszenie dolegliwości bólowych przy menstruacji. Pomaga wydać wodę gromadzącą się przed okresem i zmniejsza obrzęki nóg i piersi. Neutralizuje wzdęcia, zaparcia i nudności. Zmniejsza drażliwość i poprawia samopoczucie.
  • Ziele przywrotnika pospolitego – ma właściwości przeciwkrwotoczne wykorzystywane przy obfitych cyklach miesiączkowych. Działa także ściągająco i przeciwzapalnie. Wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne. Korzystnie wpływa na układ trawienny. Zmniejsza rumień w trądziku różowatym.
  • Kwiat nagietka lekarskiego – reguluje gospodarkę hormonalną. Ma właściwości rozkurczowe, skutecznie niweluje bóle miesiączkowe i żołądkowe. Wzmacnia wątrobę w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Odżywia skórę, włosy i paznokcie.

spis treści

 Najlepsze zioła na hormony – ranking

Polecane zioła na hormony – mieszanki zamieszczono w rankingu od najlepiej ocenianych. Wszystkie docenione kompozycje wyróżniają się wysoką zawartością substancji aktywnych i wszechstronnym działaniem. W ich składach znajdziemy wyżej polecane zioła na hormony.

Ocena: 10/10

Lorem Vit – Balans Hormonalny

Miejsce 1

Loremvit - Balans hormonalny

KUP TERAZ

Mieszanka Lorem Vita działa na kobiece problemy hormonalne. Pomaga złagodzić objawy PSM, dolegliwości towarzyszące miesiączkom, a nawet pomaga zlikwidować wypryski hormonalne. Herbata wyróżnia się wysokiej jakości suszem, w którym można wyodrębnić całe pąki, kwiaty, owoce i duże kawałki liści. Dzięki temu zyskuje nie tylko doskonałe walory smakowe, ale także zdrowotne, ponieważ napar jest wysycony w mikroelementy i substancje korzystne dla organizmu.

OpiniaMoja córka nastolatka źle przechodziła miesiączki. Moja matka, która fascynuje się ziołami, doradziła nam taki produkt – herbatę Lorem Vit z krwawnikiem i rzeczywiście, ma na nią zbawienne działanie. Miesiączki uregulowały się, są mniej obfite i córka już jakoś funkcjonuje w trakcie. Polecam taki sposób młodym dziewczynompisze pani Lidia z Suwałk

Opinia

Zawsze w trakcie okresu musiałam brać leki, ale postanowiłam z tym skończyć, bo za często i zaczynałam mieć bóle żołądka po nich. Postanowiłam przerzucić się na zioła na hormony, by jakoś złagodzić dolegliwości bólowe w trakcie miesiączek. Najbardziej jestem zaskoczona tym, że pomogły tez na PSM (z czego mąż jest bardzo zadowolony :P)pisze pani Klara z Wrocławia

Ocena: 9,5/10

Kredens Ziołowy – Eutro Herbs

Miejsce 2

EutroHerbs tarczyca Herbata ziołowa z przeciwskurczowym i uspokajającym kozłkiem oraz uszczelniającym naczynia krwionośne owocem jarzębiny. Dodatkowo pokrzywa pomaga usunąć nadmiar wody z organizmu, a porost islandzki łagodzi dolegliwości żołądkowo-jelitowe towarzyszące miesiączce.

Ocena: 7,5/10

Organis Kohela Miesiączki

Miejsce 3

Organis Kohela miesiączki Herbata ziołowa ukierunkowana na łagodzenie nieprzyjemnych objawów towarzyszących miesiączkom. Zawiera kojącą rozdrażnienie melisę i rozkurczowe: rumianek, kalinę i krwawnik. Flawonoidy i antocyjany z kwiatów malwy wykazują właściwości przeciwzapalne co wpływa na prawidłowy przebieg krwawień.

Ocena: 7/10

Organis Endometrium Femme

Miejsce 4

Organis Femme Kompozycja 15 ziół do stosowania codziennie pomagająca uregulować kobiecy cykl hormonalny. Przywrotnik i krwawnik regulują obfitość miesiączek. Skrzyp i brzoza drenują wodę, a siemię i kalina działają przeciwbólowo. Napięcie emocjonalne usuwa rumianek.

Ocena: 6/10

Aurospirul Shatavari

 

Miejsce 5

Aurospirul - Shatavari Zioło polecane na wyregulowanie kobiecej gospodarki hormonalnej, pozytywnie oddziałuje na żeński układ rozrodczy. Wspomaga prawidłową pracę serca i układu krążenia, wzmacnia odporność na stres. Shatavari w dosłownym tłumaczeniu oznacza: „Ta, która posiada stu mężów: – to pnącze rosnące w Nepalu, Sri Lance i Indiach, wykorzystywane w Ajurvedzie.

Ocena: 5,5/10

Dary natury. Herbatka dla pań

Miejsce 6

Dary natury - Herbatka dla pań Mieszanka ziół regulująca funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego. Pomocna w zakłóceniach cyklu i dolegliwościach wywoływanych przez miesiączkę. Zmniejsza bóle podbrzusza, niepokój, i obrzęki. Zapobiega stanom zapalnym, pomaga na dolegliwości intymne. Czy zioła wspomagające odchudzanie wystarczą, aby schudnąć?

Czy dobre zioła na hormony wystarczą, aby uregulować funkcjonowanie organizmu?

Zioła na hormony bywają bardzo pomocne w przypadku bolesnych miesiączek. Działają przeciwbólowo, ale są delikatne i rzadko wywołują niepożądane skutki uboczne, dlatego w przypadku cyklicznego, fizjologicznego bólu okazują się dobrym rozwiązaniem. Bolesne miesiączki mogą mieć jednak podłoże w chorobach układu rozrodczego, dlatego zanim rozpoczniemy regularnie stosować zioła, należy przeprowadzić diagnostykę i wykluczyć poważniejsze przyczyny.

Warto także wprowadzić w życie inne zdrowe nawyki pomagające wyregulować układ hormonalny: zdrowy sen, aktywność fizyczną i picie wody.

Zioła regulujące hormony – podsumowanie

Popularne zioła na hormony to owoc niepokalanka, kłącze imbiru, krwawnik, nagietek i przewrotnik. Docenione mieszanki wyróżniały się wysoką zawartością składników i suszem dobrej jakości, z dużymi kawałkami ziół. Na pierwszym miejscu w rankingu ziół na hormony znalazła się herbatka Lorem Vit.

Loremvit - Balans hormonalny

LOREM VIT
SKUTECZNE ZIOŁA NA HORMONY ZAMÓW!

FAQ

1. Dlaczego warto pić zioła na hormony?

Choć zioła nie mają takiej mocy i nie działają jak leki, ich regularne picie wspiera organizm w uregulowaniu wielu problemów, w tym gospodarki hormonalnej. Zioła rzadko także wywołują niepożądane skutki uboczne.

2. Czy zioła na hormony działają?

Tak, choć na efekty ich działania musimy trochę poczekać. Zioła delikatnie modyfikują układ hormonalny, dlatego efekty kuracji ziołowej widoczne będą dopiero po przynajmniej dwóch tygodniach regularnego stosowania ziół na hormony.

3. Które zioła na hormony działają?

Do ziół działających na uregulowanie hormonów należą owoc niepokalanka pospolitego – reguluje prolaktynę, ziele krwawnika – działa rozkurczowo, kłącze imbiru – usuwa stany zapalne i infekcje intymne, ziele przywrotnika oraz płatki nagietka – przeciwkrwotoczne, które regulują hormony) + opis dlaczego, jak działa akurat dane zioło

4. Dlaczego warto stosować mieszanki? 

Ziołowe mieszanki wyróżniają się bogatym składem. Zawierają kilka różnorodnych ziół, które dopełniają swoje działanie, dlatego ich stosowanie przynosi szybsze i pełniejsze efekty, niż picie jednego zioła. Uznaniu fitoterapeuci także propagują picie mieszanek, ponieważ wtedy jest mniejsze ryzyko skutków ubocznych bp. Wypłukania mikroelementów.


Bibliografia:

1. Marcin Molski: Nowoczesna Kosmetologia. Warszawa: Naukowe PWN, 2014, s. 40
2. Wiesław Gawryś: Słownik roślin zielnych łacińsko-polski. Kraków: Officina Botanica, 2008, s. 13-14
3. Bohumír Hlava: Rośliny kosmetyczne. Warszawa: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, 1984, s. 56
4. Kinga Miętkiewska i inni, Przywrotnik pospolity (Alchemilla vulgaris L.) – związki czynne, aktywność biologiczna oraz zastosowanie lecznicze, „Postępy Fitoterapii”, 19 (3), 2018, s. 176-182
5. Aleksander Ożarowski, Wacław Jaroniewski, Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie, Warszawa 1987

Rate this post