Domowe sposoby na paznokcie – skuteczne!

Domowe sposoby na paznokcie pomogą zregenerować zniszczone i łamliwe płytki. Każda kobieta marzy o pięknych i zadbanych paznokciach i nic w tym dziwnego – dłonie są przecież wizytówką. Może się jednak wydawać, że jedynie specjalistyczne metody i ciągłe wizyty w salonie kosmetycznym pozwolą odpowiednio zadbać o nasze paznokcie. Takie twierdzenie jest błędne – bowiem bezproblemowo można poprawić ich kondycję samodzielnie w domu, a efekty mogą być równie zadowalające, jak po wyjściu z najdroższego salonu kosmetycznego.

Domowe sposoby na paznokcie – proste w przygotowaniu i tanie

Domowe sposoby na paznokcie są nieskomplikowane i nie wiążą się z dużymi kosztami. Wystarczy odrobina wolnego czasu. Oczywiście, pojedyncze podejście nie wystarczy, gdy paznokcie są bardzo osłabione – trzeba poświęcić im uwagi przynajmniej kilka razy w tygodniu, a najlepiej codziennie, dopóki tego wymagają.

Jakie domowe sposoby na zniszczone paznokcie będą najlepsze? Samodzielnie wykonana, domowa odżywka do paznokci, która idealnie nawilży, zregeneruje i wzmocni ich strukturę!

Domowe sposoby na paznokcieDomowe sposoby na paznokcie – przepisy na odżywki wzmacniające

Poznaj kilka przepisów na wykonanie naprawdę skutecznych i naturalnych domowych odżywek na paznokcie.

  • Domowa odżywka do paznokci z ogórka, cytryny i jabłka – mały ogórek i połówkę jabłka należy zetrzeć na tarce o najdrobniejszych oczkach. Następnie trzeba dodać do nich sok wyciśnięty z połowy cytryny. Składniki należy ze sobą wymieszać – utworzą razem papkę. Paznokcie zanurzamy w wykonanej odżywce na około 20 minut.
  • Domowa odżywka do paznokci z oliwy z oliwek i cytryny – 5 łyżek oliwy z oliwek wymieszaj z sokiem z połowy cytryny. Zanurz w niej paznokcie na około 10 minut, a po upływie tego czasu delikatnie osusz ręcznikiem papierowym.
  • Moczenie paznokci w żelatynie – żelatyna na paznokcie działa w rewelacyjny sposób, świetnie je utwardza i zabezpiecza przed łamaniem. Łyżeczkę żelatyny należy rozpuścić w szklance letniej wody i odstawić na kilka minut, aż napęcznieje. Dopiero wtedy można podgrzać mieszankę. Gdy ostygnie, należy moczyć w niej paznokcie przez około 15 minut.
  • Naturalna odżywka do paznokci z olejku herbacianego i witaminy E – należy wymieszać łyżeczkę olejku z trzema kapsułkami witaminy E, a następnie wsmarować mieszankę w paznokcie.
  • Odżywka z soli morskiej – do miseczki należy nalać trochę letniej wody i dodać łyżkę soli morskiej. Paznokcie powinny moczyć się w tej odżywce przez 20 minut. Wskazane jest stosowanie takiej kuracji przez 10 dni z rzędu. Po miesiącu można ją powtórzyć.
  • Wosk pszczeli – działa świetnie na paznokcie! Należy go rozpuścić na małym ogniu, a następnie ostudzić i zanurzyć w nim paznokcie. Ot, cała tajemnica!
  • Maseczka z jajka, oliwy i soku z cytryny – sposób jej przygotowania jest również bardzo prosty. Należy wymieszać żółtko, łyżeczkę oliwy i kilka kropel soku z cytryny, a następnie zanurzyć paznokcie w sporządzonej odżywce na 10-15 minut.

Sprawdź jakie witaminy na paznokcie mogą pomóc.

Domowe sposoby na wzmocnienie paznokci – jak często stosować i co dzięki nim zyskamy?

Większość domowych odżywek do paznokci można stosować codziennie i tak naprawdę tylko wtedy dadzą efekty, jakich oczekujemy. Niektóre odżywki nie mogą być jednak stosowane codziennie lub powinny być stosowane tylko przez pewien czas. Takim przykładem jest właśnie odżywka z soli morskiej, którą owszem, można używać codziennie, ale tylko przez 10 dni.

Dzięki regularnemu stosowaniu odżywek, paznokcie staną się zdecydowanie mocniejsze i bardziej wytrzymałe. Można będzie zapomnieć o ich łamaniu i kruszeniu. A ponieważ paznokcie będą dogłębnie odżywione i nawilżone, mogą nawet szybciej rosnąć. Z pewnością zyskają też piękny połysk.

Inne domowe sposoby na paznokcie

Kurację domowymi odżywkami na paznokcie można, a nawet należy wspomagać zdrową dietą. Gdy zadziałamy na paznokcie od wewnątrz i nie będzie im brakowało substancji odżywczych oraz witamin, wpłyniemy wtedy na poprawę ich kondycji i prawidłowy wzrost. Nie zapominajmy też o tym, że o paznokcie możemy dbać na co dzień poprzez proste czynności – jak na przykład zakładanie rękawiczek przy myciu naczyń czy niestosowanie paznokci jako narzędzia.


Bibliografia:

1. Torules S., Domowe receptury na naturalne kosmetyki, 2016
2. Dylewska-Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana, 2009
3. Wludyga B., Paznokcie dodają dłoniom urody, 2013
4. Toselli L., Nailcare, 2007
5. Sobolewska E., Godlewska R.A., Michalski J.A., Praktyczna kosmetologia krok po kroku. Dłonie i paznokcie, 2017

Rate this post