Brafitting – na czym polega?

Brafitting to słowo pochodzące z języka angielskiego, które oznacza dopasowanie stanika do konkretnej sylwetki i potrzeb kobiety. Choć większość kobiet nosi biustonosz, tylko część wie, jakimi kryteriami kierować się przy jego wyborze. Usługa brafittingu działa prężnie na całym świecie, ale w Polsce pojawiła się stosunkowo niedawno. W związku z tym nie wszystkie panie zorientowane są na czym dokładnie polega i w jaki sposób z niej skorzystać. Czy opłaca się zainteresować się brafittingiem?

Brafitting – co to jest?

Brafitting to usługa realizowana przez wykwalifikowaną osobę. Jej celem jest dopasowanie biustonosza do piersi oraz sylwetki klientki. W ten sposób materiał solidnie podtrzymuje biust i zapewnia komfort.

W trakcie dopasowywania brafitterka zwraca uwagę na kilka podstawowych czynników, w tym:

  • obwód pod biustem. Wymiar należy zmierzyć centymetrem (drugim wymiarem jest obwód na linii sutków),
  • rozstaw i wielkość miseczek,
  • długość ramiączek.

Zobacz jak skutecznie ujędrniać biust

Uzyskane podczas pomiarów wymiary należy sprawdzić w tabeli. W ten sposób można sprawdzić, jaki obwód stanika jest potrzeby, a także zweryfikować rozmiar miseczki. Braffiterka odpowiada za prawidłowy dobór stanika, która gwarantuje klientce komfort i dobre samopoczucie. Kluczem do tego jest prawidłowe podtrzymanie biustu.

Na podstawie uzyskanych informacji, brafitterka wybiera kilka modeli biustonosza, biorąc również pod uwagę kondycję piersi oraz ich kształt. Ważne jest także uwzględnienie indywidualnych potrzeb klientki. W związku z tym brafitterka pyta o materiał, kolor, a także fason

Frashe - krem ujędrniający piersi

FRASHE
KOMPLEKSOWE I ODŻYWCZE SERUM DO BIUSTUKUP TERAZ

Brafitting – dlaczego warto z niego skorzystać?

BrafittingBrafitting to usługa, która dostępna jest w wielu sklepach z bielizną. Warto z niej skorzystać, ponieważ brafitterka pokazuje, jak prawidłowo dobierać stanik. Jej zadaniem jest również ocena, czy wybrany stanik leży prawidłowo. Sprawdza obwód pod biustem, który nie powinien być zbyt luźny, ale jednocześnie nie może mocno przylegać, by nie powodować otarć. Brafitterka ocenia także, czy fiszbiny otaczają całe piersi i czy piersi nie wylewają się na zewnątrz. Kobieta nie może takiej weryfikacji przeprowadzić samodzielnie, jeśli nie ma odpowiedniej wiedzy. Czasami też nie ma możliwości zobaczyć się z każdej strony.

Brafitterka może zasugerować, jaki model stanika pasuje najlepiej do figury, ukrywając mankamenty, ale podkreślając atuty. To prawdziwy drogowskaz w trudnym wyborze bezpiecznego i dopasowanego stanika

Zobacz jak stosować peeling do biustu

Brafitting – co daje dobrze dobrany stanik?

Brafitting to bardzo potrzebna usługa, ponieważ pozwala kompleksowo zadbać o piersi. Dobrze dobrany stanik idealnie i stabilnie podtrzymuje biust, dzięki czemu chroni przed jego opadaniem i wiotczeniem. To również odciążenie dla pleców w przypadku kobiet, które mają większe piersi. Dobrze dobrany biustonosz zapewnia również lepszy wygląd piersi, które mają stabilną pozycję i są dobrze wyeksponowane- nie są nadmiernie ściśnięte ani wylewające się. Podsumowując, usługa brafittingu daje kobietom szeroki zakres wiedzy na temat dobierania staników. Dopasowany biustonosz przekłada się na lepszy komfort życia i dobrą kondycję piersi, dlatego warto przekonać się, jak wygląda brafitting w praktyce.


Bibliografia

1. Rohrich R, Reece E., Saline versus Silicone-what are the facts? 2008
2. Champaneria M.C., Wong W.W., Hill M.E., Gupta S.C., The evolution of Breast Reconstruction: A Historical Perspective, 2012
3. Lamer-Zarawska E., Noculak-Palczewska A., Kosmetyki naturalne, 1994

Rate this post