Skuteczne kremy na zmarszczki

Życie człowieka złożone jest z różnych etapów, gdzie każdy poprzedni przygotowuje człowieka do wejścia w kolejną fazę. Tak samo jest z organizmem człowieka, który co jakiś czas podlega zmianom. Jednakże pewne przeobrażenia ciała ludzkiego są trudne dla człowieka, dlatego też każdy chciałby etap ten odsunąć jak najdalej w czasie. Do tego etapu zaliczyć można pojawienie się objawów starzenia się organizmu.

Do podstawowych symptomów, z tym związanych należy uwidocznienie się pierwszych zmarszczek. Starzenie się jest procesem naturalnym i nieuniknionym, jednakże można wejść w to stadium w sposób bardzo łagodny. Spowodować, że czas będzie dla nas bardziej łaskawy, a nieuchronne zmiany nie tak drastyczne. Możemy także przedłużyć w sposób maksymalny proces przechodzenia organizmu do okresu jego jesieni. Dla osiągnięcia tego rezultatu trzeba podjąć działania przeciwzmarszczkowe w dość wczesnym okresie, wtedy kiedy jeszcze nie myśli się o tym rozdziale ludzkiego życia.

Stopniowe starzenie się ciała ludzkiego pojawia się bardzo wcześnie bo już po 25 roku życia. W okresie tym procesy odnowy komórkowej, które zachodzą w organizmie zaczynaja stopniowo zwalniać i w konsekwencji skóra staje sie bardziej podatna na promieniowanie ultrafioletowe, a także na występujące w środowisku zanieczyszczenia. W związku z tym jest to okres, w którm warto zainteresować się określoną kwestią i zacząć używać kremy na zmarszczki.

Ponadto młody człowiek powinnien dbać oraz odpowiednio pielęgnować swoją skóre już dużo wcześniej. Dla prawidłowej pięlegnacji skóry już w tym czasie należy przestrzegać kilku ważnych zasad, a mianowicie dbać o nawilżanie i natłuszczanie cery, delikatne złuszczanie, oczyszczanie, a ponadto postawić na wysypianie się i rezygnację z używek. Krem na pierwsze zmarszczki powinny przede wszystkim wykazywać się działaniem przeciwrodnikowym, a więc zawierać takie substancje jak witamina C, E, karetonoidy, a także flawonoidy. Ponadto filtry słoneczne, a także kwasy owocowe dbające o odpowiednie nawilżanie cery.

Jaki krem na pierwsze zmarszczki?

Krem na pierwsze zmarszczki ma również w swoim składzie kwas salicylowy wykazujący działanie oczyszczajace oraz zmniejszające łojotok, gdyż jest to okres życia, w kórym często występują problemy z trądzikiem. Krem na zmarszczki powinien być używany dwa razy dzień, rano i wieczorem, przy czym warto pamietać, że powinny być to dwa różne kosmetyki. Te pierwsze charakteryzują sie większym stopniem skoncentrowania składników i tym samym lepiej odżywiają skórę, kremy na zmarszczki na dzień mają w swoim składzie filtry przeciwsłoneczne oraz lekką konsystencję. Dla lepszej pielęgnacji należy pamiętać, aby wybierać naturalny krem na zmarszczki, pozbawiony zbędnych substancji oraz konserwantów. Kurację przeciwzmarszczkową należy uzupełnić o kosmetyki pod oczy i tutaj walkę z oznakami starzenia należy także rozpocząć w młodym wieku. A zapobieć przekształceniu się drobnych zmarszczek pod oczami w głębokie bruzdy należy stosować krem pod oczy na pierwsze zmarszczki już po 20 roku życia. Krem pod oczy na zmarszczki wybieramy w zależności od kondycji skóry pod oczami oraz oczekiwania związanego z efektem jaki chcemy uzyskać. Skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa, dlatego krem na pierwsze zmarszczki powinien być stosowany bardzo delikatnie, wklepując kosmetyk w skórę.

Jak wybrać skuteczny krem na zmarszczki?

Richevon
Jeden z najskuteczniejszych kremów
na zmarszczki na rynku: Richevon.

Skuteczny krem na zmarszczki przyniesie efekt w postaci wyraźnie wygładzonej, nawilżonej, promiennej i sprężystej cery, z wyraźnie spłyconymi zmarszczkami. Należy jednak pamiętać, że dany rezultat możemy uzyskać przy regularnej pielęgnacji skóry, wykorzystując dobre, naturalne kosmetyki, zawierające sporą dawkę właściwie dobranych substancji aktywnych. Ważną kwestią w uzyskaniu spodziewanych efektów jest właściwa aplikacja kosmetyku. Kremy na zmarszczki powinny być aplikowane z wykorzystaniem szpatułki, która dołączona jest do opakowania. Pozwoli to na zachowanie substancji aktywnych zawartych w kosmetyku, a tym samym wykorzystanie ich właściwości na skórze. Warto również zwrócić uwagę na serum na zmarszczki.

Krem na zmarszczki – składniki aktywne

Dobre kosmetyki wykazujące działanie przeciwzmarszczkowe powinny byc bogate w następujace składniki aktywne:

  • witamina A oraz C,
  • witamina B3 oraz PP,
  • peptydy,
  • kwasy owocowe,
  • pierwiastki mineralne,
  • fithormony,
  • kwas hialuronowy,
  • witamina B9,
  • a także witamina E.

Witamina A jest to składnik, który zawierają zarówno kremy przeznaczone dla skóry dojrzałej, a także kremy na pierwsze zmarszczki. W kosmetykach dla skóry dojrzałej jej występowanie różni się stopniem aktywność. W zdecydowanej większosci występuje ona pod postacią retinolu, który wpływa na pobudzanie regeneracji naskórka, a także komórek skóry właściwej, odnowe włókien kolagenowych. Składnik ten wpływa ponadto na redukcję przebarwień i wyrównanie kolorytu skóry, a dodatkowo pobudza tworzenie nowych naczyń krwionośnych.

Witamina C stosowana jest w formie kwasu askorbinowego, a także pochodnych, które rozpuszczalne są w tłuszczach. Podstawowymi właściwościami witaminy C, jest jej silne działanie przeciwrodnikowe. Substancja ta wykazuje także działanie wpływajace na zagęszczanie skóry oraz powstawanie kolagenu. Poprawia także krążenie w naczyniach włosowatych. Zapewnia cerze zdrowy i promienny wygląd.

Witamina B3 oraz PP to subsancje, które wpływają na hamowanie procesu łączenia białek z cząsteczkami cukru, który powoduje że cera jest mniej elastyczna. W związku z tym składniki te zapobiegają traceniu sprężystości skóry. Określone substancje aktywne wpływają ponadto na usuwanie przebarwień oraz spłycenie widocznych zmarszczek.

Peptydy to substancje powodujące pobudzanie regeneracji skóry oraz produkcji kolagenu, a także uczestniczą w procederze tworzenia nowych naczyń krwionośnych.

Ważnym elementem każdego kosmetyku przeznaczonego do kuracji przeciwzmarszczkowej są kwasy owocowe, które wpływają na złuszczanie naskórka i przyspieszają efekt odnowy komórkowej.

Pierwiastki mineralne czyli wapń oraz magnez. Pierwszy składnik powoduje zagęszczenie naskórka, a co ważne zabobiega on przesuszeniu skóry, magnez natomiast wykazuje aktywność stymulującą wzrost komórek.

Fitohormony, to substancje naśladujące hormony ludzkie, pozyskiwane z różnych części roślin. W pewnym etapie życia zaczyna ich brakować, a te zawarte w roślinach stają sie wówczas ratunkiem. Działają one w sposób niszczący dzialanie wolnych rodników, a ponadto łagodzą stany zapalne oraz zwiększają sprężystość skóry.

Kwas hialuronowy występuje w każdym żywym organizmie, a więc charakteryzuje sie ogromnym potencjałem nawilżającym. Jego działanie opiera sie na aktywności wiążącej wodę w naskórku i w ten sposób, składnik ten zapewnia nawilżenie. Jest on także podstawą funkcjonowania, na której opiera się krem wypełniający zmarszczki.

Witamina B9 wpływa na wygładzenie łagodnych zmarszczek, a także zmniejsza niepożądane działanie promieniowania słonecznego.

Witamina E należy do kategorii bardzo silnych przeciwutleniaczy, przez co opóźnia oznaki starzenia, wpływa także na regenerację oraz odżywienie cery.

Kuracja przeciwzmarszczkowa to nie tylko kosmetyki przeciwdziałające oraz likwidujące problem. Ważnym aspektem w tym zakresie jest zwrócenie uwagi na zdrowe życie, a więc dbanie o aktywność fizyczną, przebywanie na świeżym powietrzu, a co najważniejsze odpowiednia dieta. Zapewnienie organizmowi bogatej w substancje aktywne diety, spowoduje, że będzie on pozyskiwał dla swojego organizmu to co najlepsze, a efekty tego widoczne będą w postaci młodo wyglądającej, zdrowej skóry.

Skuteczne kremy na zmarszczki
4.9 (98.46%) 13 głosów