Krem pod oczy – Twoja podstawowa broń

Krem pod oczy to kosmetyk, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdego – już po ukończeniu 20. roku życia. Dobry kosmetyk uchroni przed pojawieniem się zmarszczek, zredukuje płytkie linie, zmniejszy cienie i worki oraz nawilży delikatną skórę. Poznaj swojego najlepszego przyjaciela w walce o ładniejszą skórę wokół oczu – krem pod oczy.

Dobry krem pod oczy – co powinien zawierać?

Dobry krem pod oczy powinien kompleksowo dbać o tę wymagającą okolicę. Poniższa tabela to podsumowanie właściwości, jakimi powinien się wyróżniać i jakie składniki za nie odpowiadają.

Jakich składników szukać w kremie pod oczy?
Działanie Przykłady składników
Nawilżające: acerola, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z lawendy, ekstrakt z topoli czarnej, kwas hialuronowy, panthenol.
Pobudzające regenerację: alantoina, Pirolidynokarboksylan magnezu, ekstrakt z eleuterokoka kolczystego (żeń-szeń syberyjski).
Wzmacniające naczynka (przeciw cieniom): guarana, acerola, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z lawendy, ekstrakt z topoli czarnej.
Redukujące worki pod oczami: Guarana, ekstrakt z ruszczyka kolczastego.
Napinające i ujędrniające: guarana, acerola, ekstrakt z topoli czarnej.
Przeciwzmarszczkowe: koenzym Q10, Pirolidynokarboksylan magnezu.
Spowalniające procesy starzenia: acerola.

Składniki aktywne pochodzenia naturalnego nie maskują problemu, ale faktycznie wpływają na stan skóry okolic oka, przynosząc długofalowe efekty. Redukują już istniejące problemy, a także przeciwdziałają powstaniu kolejnych.

Kremy pod oczy powinny przede wszystkim zawierać składniki nawilżające. Skóra w tej okolicy jest wyjątkowo uboga w gruczoły łojowe, przez co jest wyjątkowo narażona na przesuszenie. To z kolei bardzo często skutkuje przedwczesnym pojawieniem się zmarszczek. Można to zaobserwować na przykładzie owoców. Kiedy są świeże, ich skórka jest napięta i gładka. Suszone owoce stają się pomarszczone. Podobnie dzieje się z naszą skórą.

W utrzymaniu młodego wyglądu duże znaczenie ma pobudzenie procesów regeneracyjnych włókien kolagenu i elastyny. To właśnie kolagen i elastyna stanowią budulce naszej skóry – jej rusztowanie. Z wiekiem zaczyna ich ubywać, co skutkuje zmniejszeniem gęstości, elastyczności i jędrności. Efekt? Pojawiają się zmarszczki. Nie jesteśmy w stanie całkowicie powstrzymać tego procesu, ale możemy go ograniczyć.

Wzmocnienie i uszczelnienie naczynek ma ogromne znaczenie. Rozszerzone naczynka w przypadku cienkiej skóry okolic oczu mogą powodować zasinienia. Równie istotna jest zawartość składników, redukujących obrzęki limfatyczne, które z kolei odpowiadają za worki pod oczami.
Oczywiście, w przypadku profilaktyki, jak i walki z już istniejącymi zmarszczkami nie bez znaczenia są składniki napinające i ujędrniające. Dzięki nim skóra okolic oczu będzie wyglądać młodziej, a zmarszczki będą mniej widoczne.richevon eye krem pod oczy

Na koniec warto wspomnieć o substancjach, które opóźniają procesy starzenia. Przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki, które z kolei powodują starzenie się komórek całego organizmu. Antyoksydanty dostarczane zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz mogą spowolnić ten proces.

Należy poszukiwać składników pochodzenia naturalnego (np. oleje, ekstrakty), które będą wykazywać wszystkie powyższe właściwości. Przykładem kremu pod oczy o takim działaniu jest Richevon Eye.

Warto codziennie sięgać po najlepsze kremy pod oczy. Może to być krem pod oczy na cienie, nawilżający krem pod oczy, krem pod oczy na zmarszczki lub też preparat, który będzie łączył wszystkie te właściwości, jak na przykład Richevon Eye. Osobom, które chcą szybkich, spektakularnych rezultatów, mogę poradzić skorzystanie z nowoczesnych zabiegów kosmetologicznych, które dają świetne rezultaty. Trzeba jednak pamiętać, że nawet w takim przypadku nie można zrezygnować ze stosowania dobrego kremu pod oczy, w przeciwnym razie efekty będą krótkotrwałe – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Czego nie powinien zawierać krem pod oczy?

Krem pod oczy nie powinien zawierać takich chemicznych dodatków, jak: silikony, parabeny, PEGi, sztuczne barwniki i zapachy oraz syntetyczne konserwanty. Takie składniki maskują jedynie problem, stanowią tanie wypełniacze, polepszają konsystencję, przedłużają trwałość. Mogą jednak powodować podrażnienie i przesuszenie skóry. Niektóre z nich są nawet uważane za potencjalnie chorobotwórcze. Jednocześnie nie wpływają pozytywnie na stan skóry – dlatego warto ich unikać.

Czym powinien się wyróżniać dobry krem pod oczy po 40? A po 20? 50?

Producenci często określają swoje preparaty jako krem pod oczy 20+, krem pod oczy 25+, krem pod oczy 30+, krem pod oczy 40+, krem pod oczy 50+ itd. Są to jedynie orientacyjne wytyczne, a zazwyczaj po prostu chwyt marketingowy, pozwalający na sprzedanie większej ilości produktów. Jeżeli chcesz wiedzieć, jaki krem pod oczy wybrać, nie kieruj się wiekiem, a stanem skóry i jej potrzebami. Co więcej, istnieją dobre kremy pod oczy, które mogą być stosowane bez względu na wiek. Taki preparat powinien po prostu zawierać komplementarną kompozycję składników aktywnych pochodzenia naturalnego.

Krem pod cozy na zmarszczki

Jak nakładać krem pod oczy?

Nawet najlepszy krem pod oczy nie będzie działał optymalnie, jeżeli nie będziemy go aplikować w prawidłowy sposób. A wystarczy przestrzegać kilku zasad! Po pierwsze, krem wklepujemy, nigdy nie wcieramy, bo w ten sposób rozciągniemy delikatną skórę. W tym celu najlepiej wykorzystać palce środkowe, ponieważ mają one optymalną siłę nacisku. W okolicy dolnej powieki ruchy powinny być skierowane od zewnątrz do wewnątrz, a w w górnej powiece od wewnątrz do zewnątrz.

FAQ

1. Jak wybrać dobry krem pod oczy przeciwzmarszczkowy?

Przy wyborze dobrego kremu pod oczy przeciwzmarszczkowego najważniejsze to czytać składy produktów. To one będą świadczyć o skuteczności kosmetyku. To, czym na pewno nie należy się kierować to obietnice producenta, umieszczone na opakowaniu. Takim preparatem, w przypadku którego skład mówi sam za siebie jest Richevon Eye.

2. Jakie składniki powinien zawierać krem na kurze łapki?

Krem na kurze łapki powinien być bogaty w składniki aktywne pochodzenia naturalnego, które będą nawilżać, ujędrniać, napinać, przyśpieszać regenerację włókien kolagenowych i elastyny. Sprawdzą się takie składniki, jak na przykład: acerola, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z eleuterokoka kolczystego, czy koenzym Q10.

3. Dlaczego warto stosować krem nawilżający pod oczy?

Nawet osoby, które mają cerę tłustą, powinny stosować krem nawilżający pod oczy. Utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia to najważniejszy element profilaktyki przeciwstarzeniowej. W skórze powiek znajduje się bardzo mało gruczołów łojowych, przez co bardzo łatwo ulega ona przesuszeniu. Sucha skóra łatwo się marszczy i ulega uszkodzeniom.

4. Czy jako krem pod oczy można stosować krem do twarzy?

Pod oczy nie powinno się stosować kremu do twarzy. Obie te okolice mają inną budowę, a poza tym dostanie się do oczu niektórych składników może spowodować nieprzyjemne konsekwencje. W kremach do twarzy mogą znajdować się np. kwasy, które w okolicy oczu mogą poczynić sporo szkód. Ponadto inne stężenie składników aktywnych wcale nie musi pozytywnie wpłynąć na stan skóry okolic oczu. Kremy pod oczy są testowane pod kątem tego, żeby nie podrażniać delikatnej skóry, ale też nie podrażniać samych oczu.

5. Co lepiej wybrać: żel czy krem pod oczy?

W zasadzie konsystencja kosmetyku nie ma znaczenia i jest to wyłącznie kwestia indywidualnych preferencji. Osoby, które nie lubią uczucia lepkości i przeciążenia w okolicy oczu najczęściej wybierają żel, który błyskawicznie się wchłania. Jeżeli natomiast rano lubimy aplikować lekki żel, a wieczorem coś o bogatszej konsystencji, wcale nie musimy kupować dwóch kosmetyków. Możemy zainwestować w jeden krem-żel o lekkiej konsystencji, ale bogatym składzie, a wieczorem po jego wchłonięciu wklepać delikatnie dowolny olejek (np. kokosowy).


Bibliografia

1. Jakimowicz-Klein B., Zmarszczki możesz je pokonać, 2006
2. Osminina N., Odmładzanie twarzy, 2014
3. Przylipiak A., Medycyna estetyczna, 2017
4. Jakimowicz-Klein B., Jak wyprasować zmarszczki, 2017

Krem pod oczy – Twoja podstawowa broń
5 (100%) 11 głosów