Zioła na wzmocnienie włosów
Zioła na włosy bardzo często okazują się wystarczające, aby zatrzymać problem wypadających lub łamiących się włosów. Dostaniemy je w różnej postaci: w formie suszu, tabletek, kropli. Z ziołowego suszu przygotujemy napar, który można stosować wewnętrznie – do picia oraz zewnętrznie – w formie płukanki lub wcierki. Jak trafić na najlepsze zioła na włosy?
Po jakie zioła na wzmocnienie włosów warto sięgnąć?
Wybierając zioła na włosy należy kierować się ich właściwościami. To od nich będzie zależało, czy dane zioło zadziała skutecznie na dany problem. Do ziół korzystnie działających na włosy należą:
- Liść pokrzywy – roślina bogata w mikroelementy, zawiera magnez, wapń, potas, fosfor, krzem, żelazo i witaminy A, B,C, E, K. Doskonale reguluje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu ogranicza ilość łoju, który znacznie osłabia cebulki. Działa mocno odżywczo, chroni przed rozdwajaniem, przesuszeniem i łamliwością i wypadaniem. Regeneruje cebulki włosowe i sprzyja zakotwiczaniu włosów. Dodaje także blasku pasmom.
- Ziele wierzbownicy drobnokwiatowej – także działa przeciwłojotokowo. Wpływa korzystnie na gospodarkę hormonalną, co pozytywnie działa w przypadku łysienia androgenowego.
- Nasiono kozieradki – pobudza włosy do wzrostu. Zatrzymuje utratę włosów i utrzymuje je w zdrowej kondycji. Zawiera duże ilości witamin z grupy B, magnezu, żelaza, potasu, wapnia i białka, co sprzyja odbudowie włosów. Dobrze nawilża przesuszone włosy. Wypełnia uszkodzenia i domyka łuski, co wzmacnia pasma na całej długości.
- Owoc palmy sabałowej – t naturalny środek stosowany w problemach z nadmiernym wypadających włosów, także w przypadku łysienia typu męskiego. Zawiera aktywne fitosterole, które opóźniają proces obumierania włosa, wydłużając jego witalność i zakotwiczając w cebulce. Wysoka zawartość cukrów i polisacharydów zatrzymuje utratę wilgoci z włosów, co podnosi ich nawilżenie i elastyczność.
spis treści
- I Miejsce Lorem Vit Mocne Włosy
- II Miejsce Manu Tea – Piękna skóra i piękne włosy
- III Miejsce Phitofilos Impacco Rinforzante Mieszanka wzmacniająca
- IV Miejsce Moja Farma Zdrowa cera i piękne włosy
- V Miejsce Dary Natury Zioła z Podlasia
Polecane zioła na włosy – sprawdź ranking najlepszych ziołowych mieszanek na wypadanie i porost włosów
Fitoterapeuci polecają mieszanki ziołowe, ponieważ ich przewaga tkwi w tym, że poszczególne zioła dopełniają swoje właściwości. Zwycięzcą rankingu został preparat z Lorem Vit, który wyróżnia się suszem dobrej jakości. Znajdziemy w nim grubo cięte liście, całe kwiaty i owoce, co sprawia, że napar jest nasycony w składniki aktywne z roślin.
Ocena: 10/10Lorem Vit Mocne WłosyMiejsce 1 |
|
---|---|
KUP TERAZ |
Ziołowa mieszanka wzmacniająca cebulki, przez co hamująca wypadanie włosów. Reguluje prace gruczołów łojowych, dzięki czemu jest pomocna przy łupieżu i łojotoku. Pobudza wzrost nowych włosów oraz podnosi nawilżenie kosmyków. Dodaje włosom elastyczności i blasku. Przygotowany z niej napar można stosować wewnętrznie i zewnętrznie. |
|
|
Ocena: 8,5/10Manu Tea – Piękna skóra i piękne włosyMiejsce 2 |
|
Mieszanka zawierająca bogatą w teinę i przeciwutleniacze yerba mate, która przedłuża żywotność włosów. Uzupełniona o przeciwłojotokowe pokrzywę i mięte oraz łagodzący wpływ niekorzystnych czynników środowiskowych żeń-szeń syberyjski. Wydłuża cykl życia włosów oraz poprawia stan cery. | |
Ocena: 7/10Phitofilos Impacco Rinforzante Mieszanka wzmacniającaMiejsce 3 |
|
Ziołowa maska na włosy. Dodatek rukwi wodnej znacznie pobudza ukrwienie skóry głowy, dzięki czemu stymuluje porost włosów i zatrzymuje ich nadmierne wypadanie. Proso odbudowuje uszkodzenia w łusce włosowej oraz znacząco podnosi nawilżenie pasm, a kozieradka osadza cebulki w skalpie. | |
Ocena: 6/10Moja Farma Zdrowa cera i piękne włosyMiejsce 4 |
|
Mieszanka ośmiu składników między innymi z owsem, perzem i jeżówką purpurową. Pozytywnie wpływa na stan włosów, ale i cery. Zawiera także korę brzozy, która chroni przed chorobami skalpu, ponieważ ma silne właściwości odkażające. | |
Ocena: 5,5/10Dary Natury Zioła z PodlasiaMiejsce 5 |
|
Zioła do sporządzania płukanek lub wcierek. W składzie znajdziemy skrzyp, łopian, pokrzywę i rumianek. Ma właściwości odkażające, przeciwgrzybiczne i przeciwłojotokowe. Zawiera odżywcze mikroelementy, które wzmacniają cebulki i chronią włosy przed wypadaniem. Bogaty w krzemionkę skrzyp wzmacnia strukturę i pobudza wzrost nowych włosów. Czy dobre zioła na pamięć i koncentrację wystarczą? |
Czy dobre zioła na włosy wystarczą, aby zatrzymać wypadanie włosów
Zioła na wypadanie włosów mogą okazać się bardzo przydatne. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że włosy mogą wypadać na skutek poważnych chorób, dlatego nic nie zastąpi diagnostyki. Dla urody włosów kluczowa jest także zdrowa dieta, która dostarczy włosom białkowego budulca raz innych, niezbędnych mikroelemntów. Należy także zadbać o pielęgnację – najlepiej wybierać kosmetyki naturalne bez drażniących detergentów.
Zioła na mocne włosy – podsumowanie
Zioła potrafią zatrzymać wypadanie włosów i pobudzić ich wzrost oraz poprawić kondycje pasm, podnosząc ich nawilżenie i elastyczność. Szczególnie godne polecenia są działające kompleksowo ziołowe mieszanki, które można stosować jako napary do picia i płukanki do nakładania zewnętrznie na włosy.
LOREM VIT
SKUTECZNE ZIOŁA NA MOCNE WŁOSY ZAMÓW!
FAQ
1. Dlaczego warto pić zioła na włosy?
Zioła na włosy dostarczają cebulkom włosowym mikroelementów, które odżywiają je i wzmacniają. Już z choćby tego powodu warto pić zioła, gdy chcemy zatrzymać wypadanie włosów lub pobudzić ich wzrost. Zioła poprawiają także kondycję skalpu – chronią przed łupieżem i łojotokiem, co także pozytywnie wpływa na stan włosów.
2. Czy zioła na włosy działają?
Tak, zioła mają dobroczynny wpływ na kondycje włosów. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że na pełne efekty działania ziół musimy zaczekać kilka tygodni. Rezultaty pojawią się pod warunkiem naszej systematyczności w stosowaniu ziół.
3. Które zioła na włosy działają?
Do ziół o korzystnym działaniu na włosy zaliczają się szczególnie liść pokrzywy – odżywia, ziele wierzbownicy drobnokwiatowej – działa przeciwłojotokowo, ziarno kozieradki – pobudza wzrost włosów, owoc palmy sabałowej – chroni przed łysieniem androgenowym.
4. Dlaczego warto stosować mieszanki?
Ziołowe mieszanki składają się z kilku dobranych do siebie składników. Ich właściwości uzupełniają się i razem dostarczają włosom wszystkich cennych substancji oraz zapobiegają problemom skóry głowy. Z tych powodów mieszanki są skuteczniejsze, od picia pojedynczych ziół. W odróżnieniu od drugich w ich stosowaniu nie trzeba robić okresowych przerw, dzięki czemu efekty kuracji pojawiają się szybciej, a poprawa jest intensywniejsza.
Bibliografia:
1. Wacław Jaroniewski: Zioła dla wszystkich. Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych. Warszawa 1990
2. Lesley Bremness: Wielka księga ziół. Warszawa 1991. 4. Marta Leśnicka: Zielska, zioła i ziółka. Tower Press 2000. Gdańsk 2000
3. Aleksander Ożarowski, Wacław Jaroniewski: Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie. Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych. Warszawa 1987
4. Marian Janusz Kawałko: Historie ziołowe. Krajowa Agencja Wydawnicza. Lublin 1986. 7. Grażyna Łukasiewicz: Zielarstwo. Hortpress sp. z o.o. Warszawa 1999
przydałoby mi się coś takiego… strasznie mi wypadają włosy :((
Zaczelam pic ziola na wzmocnienie wlosow i w mojej ocenie cebulki dobrze sie trzymaja tego skalpu i tez wydaje mi sie ze wygladaja na zdrowsze.