Zioła na prostatę – ranking polecanych produktów

Zioła na prostatę od lat cenione są za skuteczność w zwalczaniu dolegliwości związanych z gruczołem krokowym. W przeciwieństwie do środków farmakologicznych, rzadziej prowadzą do skutków ubocznych, takich jak spadek libido, wahania ciśnienia czy bóle głowy, stąd panowie chętniej godzą się, by je stosować. Po które zioła na zdrową prostatę szczególnie warto sięgnąć?

Jakie zioła na prostatę powinni wybierać panowie?

Za skuteczność ziół odpowiadają ich poszczególne właściwości. W przypadku prostaty kluczowe będą te delikatnie regulujące poziom hormonów oraz przeciwzapalne i oczyszczające, dbające o funkcjonowanie układu płciowego i moczowego.

Do polecanych ziół na prostatę należą:

  • Liść pokrzywy zwyczajnej – harmonizuje poziom hormonów, ogranicza rozrost gruczołu krokowego. Ma właściwości antybakteryjne, detoksykujące i oczyszczające. Zapobiega infekcjom pęcherza moczowego. Zawiera liczne mikroelementy: witaminę C, kwas pantotenowy, żelazo, krzem i mangan.
  • Ziele wierzbownicy drobnokwiatowej – działa antybakteryjnie oraz przeciwzapalnie. Bogate źródło flawonoidów, garbników i fitosteroli, które wzmacniają cały organizm. Wygasza nadaktywnośc testosteronu, co ogranicza przerost prostaty i infekcje układu moczowego. Ma właściwości przeciwbólowe i rozkurczowe.
  • Kwiat rumianku pospolitego – ma właściwości rozkurczowe i bakteriobójcze. Likwiduje stany zapalne. Hamuje przerost gruczołu krokowego, zmniejsza uczucie parcia na pęcherz i niecałkowitego opróżnienia pęcherza, ponieważ poprawia funkcjonowanie nerek. Usuwa złogi i bakterie z układu moczowego.
  • Owoc palmy sabałowej – dzięki właściwościom antyseptycznym, przeciwzapalnym i antybakteryjnym, łagodzi objawy powiększonej prostaty, przynosząc ulgę w oddawaniu moczu.

Czy dobre zioła na prostatę wystarczą?

Zioła na prostatę naprawdę działają. Ich skuteczność udowodniły lata praktyki na najnowsze badania. Jednakże należy pamiętać, że nawet najlepsze zioła nie zastąpią leczenia, gdy jest ono konieczne. Dlatego problemy z prostata warto i należy skonsultować z urologiem. Warto także pamiętać, że działanie ziół będzie lepsze, gdy zadbamy o inne aspekty zdrowego życia: dietę, ruch i regularny sen. Kluczowe będzie także ograniczenie używek, które na prostatę działają szczególnie niekorzystnie.

spis treści

Ranking – najlepsze zioła do picia na prostatę

Konsumenci najchętniej polecają na problemy z prostatą ziołowe mieszanki o recepturach skomponowanych pod kątem danego problemu, łączące w sobie moc kilku różnorodnych składników.

Ocena: 10/10

Lorem Vit – Na prostatę

Miejsce 1

LoremVit na prostate Naturalna kompozycja z rewelacyjnym składem uwzględniającym wszystkie rekomendowane wyżej zioła. Delikatnie modyfikuje nadaktywność testosteronu, zatrzymując przerost prostaty. Przywraca regularny rytm wydalania moczu. Zapobiega infekcjom intymnym. Nie wpływa na poziom libido oraz nie wywołuje problemów z ciśnieniem. 100% ziół bez dodatków i barwników.

OpiniaMój partner jest dużo starszy i chyba wstydzi się do tego przyznać, ale zaczyna miewać problemy z prostatą, bo często wstaje w nocy do łazienki. Aby mu pomóc kupiłam dla niego polecane przez kolegę w pracy zioła – marki Lorem Vit. Póki co, nie odrzucił pomysłu, a ja widzę pozytywna różnicę odkąd je stosujepisze pani Lucyna a Krakowa

opinia-ikonaDobijam do pięćdziesiątki i ostatnio często łapię zapalenie cewki moczowej, dlatego lekarz doradził mi by delikatnie wzmocnić prostatę. Więc profilaktycznie stosuję zioła Lorem Vit. Rzeczywiście, odkąd je mam, nie miałem infekcjipisze pan Kamil z Rucianej-Nidy

Ocena: 9,5/10

Prostam Herbs

Miejsce 2

ProstamHerbs prostata Ziołowa mieszanka Prostam Herbs na bazie skrzypu i pokrzywy, pomocna przy stanach zapalnych układu moczowo-płciowego. Działa moczopędnie, przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Hamuje rozrost prostaty i ułatwia oddawanie moczu, likwidując częstomocz i uczucie przepełnionego pęcherza. Zioła bez żadnych dodatków smakowych.

Ocena: 7,5/10

Herbarium św. Franciszka – Na prostatę

Miejsce 3

Herbata ziołowa na prostatę Kolejny produkt z wierzbownicą, rumiankiem i pokrzywą w składzie. Zioła wspierają utrzymanie mikcji w łagodnym przeroście prostaty oraz zachowanie prawidłowej czynności gruczołu krokowego. Utrzymują w dobrej kondycji cały układ moczowy. Mają także działanie odprężające, co przywraca energię i witalność.

Ocena: 7/10

Zielarnia Suwalska – Zioła na prostatę

Miejsce 4

Zielarnia suwalska - prostata Mieszanka dziewięciu ziół według receptury uznanego zakonnego fitoterapeuty o. Klimuszko. Zawiera łopian, wierzbownicę, jemiołę i białą korę wierzby i inne. Przywraca prawidłowe działanie układu moczowo-płciowego. Niweluje ból wywołany przerostem gruczołu krokowego, działa rozkurczająco oraz zatrzymuje dalsze rozrastanie prostaty.

Ocena: 6/10

Organis – Prostamo

 

Miejsce 5

Organis Prostamo Zioła działające moczopędnie i detoksykująco starannie oczyszczają układ moczowy, co także korzystnie wpływa na gruczoł prostaty. Dodatkowo ograniczają aktywność testosteronu, aby zatrzymać problemy z przerostem gruczołu krokowego.

Ocena: 5/10

Herbata ziołowa na prostatę nr 1

Miejsce 6

Herbata ziołowa na prostatę nr 1 Kompozycja z sześciu uznanych ziół, dbająca o zdrowie dróg moczowych. Zawiera pokrzywę, wilżynę ciernistą, wierzbownicę, glistnik, mącznicę i połonicznik nagi. Chroni przed infekcjami drogi moczowe oraz przywraca prawidłową mikcję. Pomaga utrzymać w dobrej kondycji prostatę,

Polecane zioła na prostatę – skrót informacji

W przypadku problemów z prostata szczególnie warto sięgnąć po takie zioła jak liść pokrzywy, ziele wierzbownicy drobnokwiatowej, rumianek i owoc palmy sabałowej. Warto także dopilnować tego, aby zioła były przyjmowane regularnie, bowiem daje to gwarancję ich lepszego działania.

LoremVit na prostate

LOREM VIT
SKUTECZNE ZIOŁA NA PROSTATĘ ZAMÓW!

FAQ

1. Dlaczego warto pić zioła na prostatę?

Zioła na prostatę to w pełni naturalne środki mogące w znaczny sposób zahamować narastanie problemów związanych z prostata. Ich zaletą jest także to, że rzadko prowadzą do niepożądanych skutków ubocznych. Panowie mają mniejsze opory psychiczne, by stosować zioła, niż leki na prostatę, dlatego warto na początku zasugerować im to rozwiązanie.

2. Czy zioła na prostatę działają?

Tak, wiele osób stosujących zioła na prostatę jest bardzo zadowolonych z uzyskanej dzięki nim poprawie. Szczególnie chętnie polecane są liść pokrzywy, który działa silnie oczyszczająco, ziele wierzbownicy drobnokwiatowej hamującej narastanie testosteronu, koszyczek rumianku o działaniu rozkurczowym, owoc palmy sabałowej, przeciwzapalny i antybakteryjny.

3. Dlaczego warto stosować ziołowe mieszanki?

Polecane w powyższym rankingu najlepsze produkty na prostatę to ziołowe mieszanki, zawierające kilka składników. To w tym tkwi ich wysoka skuteczność, bowiem mieszanki charakteryzują się skumulowanym działaniem ziół. Dzięki temu pozytywne efekty z ich stosowania pojawiają się także w krótszym czasie.

5/5 - (1 vote)