Ranking szampon na łupież pstry Top 5

Łupież pstry to choroba skóry wywołana przez rozwijającego się na jej powierzchni drożdżaka. Schorzenie przyjmuje postać nieregularnych plam o jasnym zabarwieniu (różowym, beżowym, kremowym). Wraz z rozwojem schorzenia, chory uskarża się na świąd, pieczenie i łuszczenie się skóry. Zmiany zaogniają się pod wpływem wilgoci i działania wysokiej temperatury. Drożdżak powodujący schorzenie z czasem zajmuje kolejne obszary ciała i może być przenoszony na inne osoby przez dotyk.

Podstawą leczenia jest właściwa pielęgnacja z użyciem specjalistycznych i bakteriobójczych środków, hamujących rozwój drożdżaka

Eliminując łupież pstry, szampon, po który sięgniemy, powinien skutecznie oczyszczać, odkażać, ale też pielęgnować skórę. Jak wybrać dobry szampon na łupież pstry? Ułatwiając Wam wybór stworzyliśmy ranking TOP 5 produktów, które efektywnie walczą ze schorzeniem. Wyróżniliśmy ich zalety i wskazaliśmy efektywność działania. Odsyłamy do artykułu.

SPIS TREŚCI:

Ranking TOP 5 szamponów na łupież pstry

Miejsce 1

Pityver

Nasza ocena: 5/5

Pityver

Szampon na łupież pstry Pityver działa kompleksowo. Producent zadbał o bogatą mieszankę substancji aktywnych pochodzenia roślinnego, które działają na wielu poziomach, efektywnie walcząc z łupieżem. Pityver uniemożliwia rozwój drożdżaków, a przy tym pozostaje łagodny dla skóry głowy. Dodatkowo pozytywnie wpływa na kondycję i wygląd włosów – nadaje objętości, wygładza, przyspiesza wzrost i zapobiega wypadaniu osłabionych kosmyków.

ZALETY PRODUKTU:
Receptura oparta na składnikach naturalnych pochodzenia roślinnego,
Działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo,
Skutecznie eliminuje drożdżaki,
Wycisza stany zapalne skóry głowy,
Nawilża i łagodzi podrażnienia,
Zmniejsza świąd i łuszczenie,
Normalizuje pracę gruczołów łojowych.
W składzie szamponu Pityver znajdziemy m.in.

  • siarczek selenu – zwalcza drożdżaki, działa przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie, normalizuje pracę gruczołów łojowych,
  • witamina E – łagodzi, koi, nawilża, działa antyoksydacyjnie,
  • ekstrakt z aloesu – nawilża, łagodzi podrażnienia, poprawia kondycję włosów,
  • glinka biała – dostarcza skórze mikroelementów, wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry.
Dlaczego szampon na łupież pstry Pityver cieszy się taką popularnością wśród klientów i dlaczego jest polecany przez dermatologów? Zapytaliśmy o to eksperta:

verdelab logoSzampon Pityver to kompozycja starannie dobranych i podanych w odpowiednich proporcjach składników aktywnych, które działają na wielu poziomach skóry. Walka z łupieżem pstrym nie powinna polegać jedynie na eliminacji drożdżaków i bakterii. Przesuszona i osłabiona skóra ma ogromną trudność w odbudowie i regeneracji, co jedynie sprzyja nawrotom schorzenia. W szamponie Pityver zastosowaliśmy więc substancje, które skutecznie oczyszczają skórę, łagodzą stany zapalne, a przy tym nawilżają i stymulują naturalne procesy regeneracjimówi Pan Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde – producenta naturalnych kosmetyków

Co o szamponie Pityver mówią osoby, które go testowały?

Szampon Pityver szybko pomógł mi uporać się z łupieżem pstrym. Skutecznie zmniejszył stany zapalne, plamy, problem łuszczenia się skóry, a przy tym nie podrażnił. Jest skuteczny, delikatny i obezpiecznypisze Pani Weronika z Tczewa

opinia-ikonkaSzampon Pityver jest skuteczny i naprawdę działa! Pozbyłam się łupieżu pstrego, a skóra głowy odzyskała równowagę i zdrową kondycję. Szampon nie tylko skutecznie niweluje problem, ale pielęgnuje włosy. Polecam go bardzo!pisze Pani Anna z Giżycka

Pityver

ZAMÓW PITYVER
DOBRY SZAMPON DO GŁOWY KUP TERAZ

Miejsce 2

Nizoral

Nasza ocena: 4/5

Nizoral Leczniczy szampon przeciwłupieżowy

Szampon na łupież pstry Nizoral to produkt leczniczy zalecany do przeprowadzenia kuracji eliminującej drożdżaki i bakterie wywołujące schorzenie. Kosmetyk może być stosowany również do obmywania skóry ciała, na której wystąpiły objawy łupieżu. Nizoral efektywnie przyspiesza złuszczanie się skażonego naskórka i jednocześnie wspiera regenerację uszkodzeń. Łagodzi świąd, zapobiega rozprzestrzenianiu się drożdżaka i skutecznie chroni przed nawrotem schorzenia. Może być stosowany zamiennie ze zwykłym szamponem.

ZALETY PRODUKTU:
Ma bogaty skład i skutecznie działającą substancję czynną,
Działa przeciwgrzybiczo i trwale eliminuje drożdżaki,
Rekomendowany do stosowania również na ciało w leczeniu łupieżu pstrego,
Łagodzi przebieg schorzenia,
Skutecznie zwalcza łupież pstry i zapobiega nawrotowi choroby,
Wycisza stany zapalne skóry głowy.
Miejsce 3

Zoxin – med

Nasza ocena: 3/5

Zoxin – med szampon leczniczy przeciwłupieżowy

Szampon Zoxin-med to produkt leczniczy zalecany do walki z drożdżakiem wywołującym łupież pstry. Substancją czynną preparatu jest ketokonazol, który prowadzi do zahamowania wzrostu grzyba, a następnie jego obumarcia. Szampon oczyszcza i odkaża skórę głowy, jednocześnie nie niszcząc jej naturalnej bariery ochronnej. Szampon na łupież pstry Zoxin-med rekomendowany jest również w przypadku zwykłego łupieżu skóry głowy, łojotokowego zapalenia skóry i grzybicy.

ZALETY PRODUKTU:
Wykazuje silne działanie przeciwgrzybicze,
Skład wzbogacony o pielęgnujące oleje,
Zapobiega rozprzestrzenianiu się drożdżaka,
Wycisza stany zapalne,
Przyspiesza wymianę naskórka,
Reguluje pracę gruczołów łojowych.
Miejsce 4

Nizax Activ

Nasza ocena: 2/5

Nizax Activ Szampon leczniczySzampon na łupież pstry Nizax Activ to produkt leczniczy przeznaczony do przeprowadzenia kompleksowej kuracji. Skutecznie hamuje rozwój drożdżaków i grzybów, zapobiegając ich rozsiewaniu się po ciele. Łagodzi przebieg schorzenia i przyspiesza odbudowę naskórka. Może być aplikowany bezpośrednio na skórę ciała. Producent zaznacza możliwość stosowania produktu zamiennie ze zwykłym szamponem. Substancją czynną szamponu jest ketokonazol – substancja o silnym działaniu odkażającym i przeciwgrzybicznym.
ZALETY PRODUKTU:
Działa przeciwgrzybiczo,
Wycisza stany zapalne,
Silnie regeneruje skórę
Miejsce 5

Lefrosh Capitis Duo

Nasza ocena: 1/5

Lefrosh Capitis Duo szampon przeciwłupieżowy i przeciwgrzybiczy

Szampon na łupież pstry marki Lefrosh to kosmetyczny produkt przeznaczony do codziennego stosowania w trakcie terapii. Doskonale sprawdza się jako kosmetyk do zwalczania wszelkich stanów zapalnych skóry głowy. Skutecznie usuwa bakterie i drożdże, reguluje pracę gruczołów łojowych i przywraca skórze równowagę. Substancją czynną szamponu jest siarczek selenu – substancja odkażająca i przyspieszająca złuszczanie zakażonego naskórka, pirokton olaminy – substancja o działaniu przeciwzapalnym.

ZALETY PRODUKTU:
Działa przeciwgrzybiczo,
Zmniejsza problem łuszczenia się skóry,
Łagodzi zaczerwienienia i świąd skóry,
Wspomaga regenerację naskórka.
Pityver

ZAMÓW PITYVER
DOBRY SZAMPON DO GŁOWY KUP TERAZ

Jak efektywnie leczyć łupież pstry?

justyna-masal-ochotnyChcąc skutecznie eliminować łupież pstry szampon leczniczy będzie właściwym wyborem. Tego typu kosmetyki posiadają silnie działające substancje czynne o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym. Aplikowane na skórę, docierają do drożdżaka, hamują jego wzrost, a następnie doprowadzają do obumarcia. W ten sposób drożdżak nie ma szans na rozwój i dalsze skażenie skóry. Nie możemy zapominać o skórze, która potraktowana zbyt silnym środkiem, przesusza się i uwrażliwia. Dlatego wybierając szampon na łupież pstry warto sięgać po produkty, które bogate są w substancje naturalne dostarczające skórze odpowiednią dawkę nawilżenia i odżywieniamówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog w Clinica Cosmetologica

Łupież pstry jest schorzeniem, które wymaga konsultacji u dermatologa. Każdy przypadek powinien być traktowany indywidualnie, a częstotliwość i ilość stosowanej dawki dopasowana do rozwoju schorzenia.

Nawet po zakończonej kuracji należy przestrzegać wskazówek i wskazane środki stosować przez określony czas, w celu zapobiegania nawrotom schorzenia.

Kluczowa w walce z łupieżem pstrym jest częsta i dokładna higiena. Drożdżak doskonale czuje się w środowisku ciepłym i wilgotnym, a więc m.in. sprzyja mu nadmierna potliwość. Wskazane jest regularne mycie ciała, wietrzenie pokoju, częsta wymiana ręcznika, pościeli, ubrań i piżamy. Nie można zapominać także o częstej dezynfekcji rąk.


Bibliografia

1. Nowicki R., Farmakoterapia grzybic powierzchniowych, 2002
2. Jagielski T., Rup E., Macura A.B., Bielecki J., Charakterystyka grzybów z rodzaju Malassezia I. Aspekty mikrobiologiczne i immunologiczne, 2013
3. Ashbee H. R., Update on the genus Malassezia,2007
4. Mayser P., Imkampe A., Winkeler M., Growth requirements and nitrogen metabolism of Malassezia furfur. 1998
5. Kwaśniewska J., Morus-Urbańska E., Jaskółowska A., Ocena niektórych danych klinicznych u pacjentów z łupieżem pstrym, 2010

 

5/5 - (1 vote)